Επιτέλους Ορθόδοξο Chat Room!

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: Επιτέλους Ορθόδοξο Chat Room!

Δημοσίευση από lovethink »

Christos έγραψε:
lovethink έγραψε:
Christos έγραψε:Μετά και τις κάτωθι* γραπτές Παράκλησεις/Ευλογίες του π. Αντώνιου προς δημιουργία ενός Chat Room


Πολύ ωραία και διαστρεβλωτικά το έθεσες
Δεν ήταν παρακλήσεις και ευλογία να γίνει τσατ ρούμ επειδή υπήρχε τέτοια ανάγκη
Ο π.Αντώνιος έλεγε να γράφουμε μέχρι 3 μηνύματα ο καθένας , να μη λέμε αστεία , και να μη κάνουμε το φόρουμ να μοιάζει με chat και ότι είμαστε κάποιοι εξαρτημένοι πλαγίως
Οπότε στην ουσία το σωστό είναι να πεις
"Φτιάξαμε ένα chat για να ξαποστείλουμε όλους εσάς που δεν μπορείτε να μιλήσετε σοβαρά εδώ στο φόρουμ "
Αυτή είναι η γνώμη μου
Ευχαριστώ για το χρόνο σας


Μανώλη συμφωνώ μαζί σου εν μέρη.
Η έλλειψη ενός Chat οδηγεί στην χρήση του edo φόρουμ ως Chat με συνέπεια να κουράζουν οι αλεπάλληλες κοινωνικού τύπου κουβεντούλες, χαιρετίσματα, προσωπικές συζητήσεις κλπ και να είναι αδύνατο ξεχωρίσει κανείς μέσα στην πληθώρα των δημοσιεύσεων τις ουσιαστικές τοποθετήσεις. Επιπλέον είναι αδύνατον για τους Συντονιστές να διαβάζουν/ελέγχουν τα γραφόμενα.

Από την άλλη μεριά δέν "ξαποστείλαμε" κανένα!
Όποιος θέλει έρχεται στο Chat.

Τώρα ως προς το αν υπάρχει πραγματική ανάγκη ενός Chat θα δείξει ο Χρόνος. Αν προχωρήσει έχει καλώς. Άν δεν προχωρήσει πάλι καλά: θα ξέρομε οριστικά ότι δεν χρειάζεται και δεν θα βγαίνουν κάθε τόσο αιτήματα για ένα Chat. Προσωπικά ούτε είχα ούτε έχασα κάτι. Για να διευκολύνω όσους τυχών το χρειάζονται αναμιγνύομαι στο όλο εγχείρημα. :wink:
Εγώ όπως είδες δεν είμαι πια ο εαυτός μου
Δεν θέλω να επιρρεάζω την πορεία του φόρουμ.Και αν έχω ανάγκη για "χαλαρή συζήτηση" έχω τους φίλους μου να πάρω τηλέφωνο
Απλά έτσι πληροφοριακά να πω πως αν υπήρχε κάτι που έκανε το φόρουμ μας (ναι μας ) διαφορετικό και ξεχωριστό ήταν αυτή η ομορφιά που είχε του αυθορμητισμού
Αυτό το έχασε τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά
(Το πρόσεξα το σχόλιό σου με το φλουρί αλλά έκρινα ότι δεν έπρεπε να δώσω προέκταση σε μια chat ..... συζήτηση ;) )
Αν κάποιοι χαμογελούσαν πριν με τα αστεία μου , τώρα θα χαμογελάσουν άλλοι με την "διόρθωσή" μου .Κάτι είναι κ αυτό
Καλή Σαρακοστή
Dirfys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτέλους Ορθόδοξο Chat Room!

Δημοσίευση από Dirfys »

Εγώ όπως είδες δεν είμαι πια ο εαυτός μου
Δεν θέλω να επιρρεάζω την πορεία του φόρουμ.Και αν έχω ανάγκη για "χαλαρή συζήτηση" έχω τους φίλους μου να πάρω τηλέφωνο
Απλά έτσι πληροφοριακά να πω πως αν υπήρχε κάτι που έκανε το φόρουμ μας (ναι μας ) διαφορετικό και ξεχωριστό ήταν αυτή η ομορφιά που είχε του αυθορμητισμού
Αυτό το έχασε τουλάχιστον από τη δική μου πλευρά
(Το πρόσεξα το σχόλιό σου με το φλουρί αλλά έκρινα ότι δεν έπρεπε να δώσω προέκταση σε μια chat ..... συζήτηση ;) )
Αν κάποιοι χαμογελούσαν πριν με τα αστεία μου , τώρα θα χαμογελάσουν άλλοι με την "διόρθωσή" μου .Κάτι είναι κ αυτό[/quote]

και εσυ θελεις να εισαι αρεστος στους αλλους?γιαυτο αλλαξες οπως λες και το διαπιστωσαμε και εμεις απο εχθες?
εσενα σε ενδειαφερει αυτο που θελουν οι αλλοι να εισαι γιατι ετσι βολευει αυτους? η να εισαι ο εαυτος σου και να μοιραζεσε μαζι μας "εσενα?"
μηπως θα πρεπει να ξανα σκεφτεις αυτην την αλλαγη σου?
εγινε γιατι ηταν επιλογη σου?γιατι ετσι νοιωθεις εσυ καλυτερα?
η για αλλους λογους.....
αν εγινε για εσενα σε χειροκροτω και δεν θα σου "πεταξω "καμια ατακα για χιουμορ...αν εγινε για να ευχαριστησεις και να χαμογελασουν οπως λε καποιοι τοτε να μην γραφεις κατι εδω αν δεν τους ρωτησεις με πμ πρωτα.
αυτα με μεγαλη αγαπη φιλε Μανο.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: Επιτέλους Ορθόδοξο Chat Room!

Δημοσίευση από lovethink »

Dirfys έγραψε:?γιατι ετσι νοιωθεις εσυ καλυτερα?
η για αλλους λογους.....
.[/b]
Δεν θα ήθελα να μετατραπεί η συζήτηση σε χώρο σχολείου δημοτικού που παραπονιέτε το παιδί στη δασκάλα επειδή το και το
Ας συνεχίσει το θέμα όπως έχει για όσους ενδιαφέρονται για chat
Εγώ απλά επεσήμανα στον Christos την ΑΛΗΘΙΝΗ διάσταση του θέματος γιατί με ενόχλησε ο τρόπος που πλασαρίστηκε σαν πρόταση προόδου
Αυτά επί του θέματος :)
Καλή Σαρακοστή
Dirfys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Επικοινωνία:

Re: Επιτέλους Ορθόδοξο Chat Room!

Δημοσίευση από Dirfys »

Δεν θα ήθελα να μετατραπεί η συζήτηση σε χώρο σχολείου δημοτικού που παραπονιέτε το παιδί στη δασκάλα επειδή το και το
Ας συνεχίσει το θέμα όπως έχει για όσους ενδιαφέρονται για chat
Εγώ απλά επεσήμανα στον Christos την ΑΛΗΘΙΝΗ διάσταση του θέματος γιατί με ενόχλησε ο τρόπος που πλασαρίστηκε σαν πρόταση προόδου
Αυτά επί του θέματος :)[/quote]

και εγω σε ξαναρωτω για την αλλαγη σου..
τι κερδισες?
StavGR
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 25
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 22, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Γερμανια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από StavGR »

oreo to chat alla ime monos :cry:

Ke pali evxaristo Christo :)
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

Κι εγώ που μπήκα, μόνη μου ήμουν...
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

υπάρχει καινούργια πληροφόρηση για το chat εδώ --> http://www.agio.oros.gr/chat/orthodox_chat_icons.htm

Φαίνονται σε μικρό πλαίσιο οι users online !!!

Δοκιμάστε το...
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Christos »

ntinoula έγραψε:Κι εγώ που μπήκα, μόνη μου ήμουν...
Ακόμα στα δοκιμαστικά βρισκόμαστε, δοκιμάζοντας τις δυνατότητες του προγράμματος και δίνοντας χρόνο σε όσους το επιθυμούν να πάρουν το edo user name τους. :wink:
Εικόνα
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Christos »

Προχωρόντας στην τελική φάση της δοκιμαστικής λειτουργίας του από σήμερα και μέχρι το Σάββατο 3 Φεβρουαρίου 2007 μπορείτε να μπείτε χωρίς εγγραφή και χωρίς κωδικό στο Agio Oros Chat http://agio.oros.gr/chat/

Υπενθυμίζω ότι όσοι εκ των edo μελών επιθυμούν να δεσμεύσουν το ίδιο user name τους μπορούν να το κάνουν στέλνοντας μου ένα Π.Μ. με τον κωδικό (password) της επιθυμίας τους.

Μετά τις 3 Φεβρουαρίου που αρχίζει η κανονική λειτουργία του Agio Oros Chat θα μπορεί ο οποιοσδήποτε να εγγραφεί κατευθείαν πέρνοντας το user name της επιλογής του.
Εικόνα
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Christos »

Η περίοδος προεγγραφών έληξε και το http://agio.oros.gr/chat/ αρχίζει κανονικά την λειτουργία του από σήμερα.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”