Ο τρελο-Γιάννης (Τόμος Α΄)

Διαβάσατε ένα καλό Ορθόδοξο Χριστιανικό βιβλίο; προτείνετε το και σε μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Ο τρελο-Γιάννης (Τόμος Α΄)

Δημοσίευση από Teri »

Πραγματικά το βιβλίο "βγαίνει" μονορούφι! Είναι πολύ δυνατό και "αγγίζει" ευαίσθητες χορδές!
Άγιοι του Θεού κυκλοφορούν ανάμεσά μας. Θαύματα γίνονται δίπλα μας. Το θέμα είναι αν μπορούμε να τα δούμε και να τα αναγνωρίσουμε όλα αυτά! Καρδίαν καθαράν κτίσον εν εμοί ο Θεός. :105 Άραγε το έχουμε καταφέρει; Μπορούμε να δούμε το διπλανό μας σαν εικόνα Θεού;
Πίσω από τον τρελο-Γιάννη κρυβόταν ένας θησαυρός! Αν τον γνωρίζαμε κατ' ιδίαν κι όχι μέσα από τις σελίδες του βιβλίου τι θα βλέπαμε σ' αυτόν; :7
Άβαταρ μέλους
vasilikirimp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1403
Εγγραφή: Δευ Μάιος 05, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη
Επικοινωνία:

Re: Ο τρελο-Γιάννης (Τόμος Α΄)

Δημοσίευση από vasilikirimp »

Το βγάζω πάλι αυτό το θέμα διότι πρόκειται για ένα βιβλίο που είναι ωραίο να διαβαστεί από όλους μας/σας..............................................................
Άβαταρ μέλους
babisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 746
Εγγραφή: Τρί Απρ 21, 2009 6:54 pm
Τοποθεσία: Χαράλαμπος@Θεσσαλονικιός

Re: Ο τρελο-Γιάννης (Τόμος Α΄)

Δημοσίευση από babisgr »

Ο δεύτερος τόμος πότε βγαίνει?
Ξεκίνησα να διαβάσω 1-2 σελίδες αλλά τελικά το διάβασα ολόκληρο σε 1 ώρα.
Καθεῖλε δυνάστας ἀπό θρόνων καί ὕψωσε ταπεινούς...
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Ο τρελο-Γιάννης (Τόμος Α΄)

Δημοσίευση από g_aggelos »

Να δώσω και εγώ τα συγχαρητήριά μου στον Διονύσιο που μας χάρισε τις μεγάλες στιγμές του "Τρελλο-Γιάννη", το οποίο έπεσε στα χέρια μου κατά τύχη, μιας και δεν είχα διαβάσει το παρόν θέμα.
Όντως το διάβασα και εγώ μονορούφι, και σαν από θαύμα έπεσε στα χέρια μου και ο Δεύτερος τόμος σήμερα, που πιστεύω ότι θα φύγει και αυτό σε μία ημέρα.

Έχει κυκλοφορήσει λοιπόν και ο δεύτερος τόμος του βιβλίου από τις Εκδόσεις "ΑΓΑΘΟΣ ΛΟΓΟΣ", Λαγουμιτζή 42 Τ.Κ. 11745 Ν.Κόσμος, Τηλ. 210-9212315.
Επίσης μπορείτε να το κάνετε online αγορά από το http://www.orthodoxia.gr/webshop/
Απάντηση

Επιστροφή στο “Λέσχη Αναγνωστών - Βιβλιοπροτάσεις”