Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Καθημερινά πνευματικά μηνύματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από vasilisalt »

Αχ βρε Διονυσάρα...
Να ήξερες πόσο καλό μου κάνεις...
Δεν το λέω επ ουδενί αυτοδικαιωτικά, πιστέψτε με.
Το λέω γιατί είναι τελικά πολύ σημαντικό να μη νιώθεις ο τρελός του χωριού...
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

δεν έφαγα πόρτα, δυστυχώς δεν άδραξα τη ευκαιρία με την είσοδο του '14
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
dimitris_79
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 09, 2014 4:33 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από dimitris_79 »

Παιδια οσοι έχετε παει στον π.μυρων και ξέρετε...τι πιστευεται? Μπορω να τον συστήνω σαν πνευματικο σε κοσμο που με ρωτάει και εχει ανάγκη. Και δεν ενοω αν κανει για πνευματικος...αλλα αν εχει το χρονο να δέχεται κοσμο..
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από aposal »

Σαν πνευματικός είναι εξαίρετος. Αλλά τον πνευματικό τον θέλεις δίπλα σου εκεί που δίνεις τον καθημερινό σου αγώνα. Ένα αγιορείτη δεν μπορείς να τον βλέπεις συχνά.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
dimitris_79
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 09, 2014 4:33 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από dimitris_79 »

Ο γ.Μυρων εχει ερθει Αθηνα και θα μεινει εδω απ'οτι ξερω...γιαυτο ρωταω....
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6455
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από stathis73 »

aposal έγραψε:Σαν πνευματικός είναι εξαίρετος. Αλλά τον πνευματικό τον θέλεις δίπλα σου εκεί που δίνεις τον καθημερινό σου αγώνα. Ένα αγιορείτη δεν μπορείς να τον βλέπεις συχνά.
dimitris_79 έγραψε:Ο γ.Μυρων εχει ερθει Αθηνα και θα μεινει εδω απ'οτι ξερω...γιαυτο ρωταω....
Για μενα ενας εκ των κορυφαίων μετα τον γέροντα Παρθενιο της Αγιου Παύλου, το θεμα ειναι οτι καποια στιγμη θα μπει αλλος εφημέριος στον Βυρωνα και θα ξαναγυρίσει στην ιερα μονη, αλλα οσο θα βρίσκεται Αθηνα εγω αν ζουσα εκει θα έστηνα αντισχοινο στον προαύλιο χωρο στο μετοχι, αφου για ένα σοβαρο θεμα καποια στιγμη πηρα μαζι με την γυναικα μου Σάββατο βραδυ αεροπλανο , την κυριακη τον είδαμε και το απογευμα επιστροφη Θεσσαλονικη.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από vasilisalt »

stathis73 έγραψε:
aposal έγραψε:Σαν πνευματικός είναι εξαίρετος. Αλλά τον πνευματικό τον θέλεις δίπλα σου εκεί που δίνεις τον καθημερινό σου αγώνα. Ένα αγιορείτη δεν μπορείς να τον βλέπεις συχνά.
dimitris_79 έγραψε:Ο γ.Μυρων εχει ερθει Αθηνα και θα μεινει εδω απ'οτι ξερω...γιαυτο ρωταω....
Για μενα ενας εκ των κορυφαίων μετα τον γέροντα Παρθενιο της Αγιου Παύλου, το θεμα ειναι οτι καποια στιγμη θα μπει αλλος εφημέριος στον Βυρωνα και θα ξαναγυρίσει στην ιερα μονη, αλλα οσο θα βρίσκεται Αθηνα εγω αν ζουσα εκει θα έστηνα αντισχοινο στον προαύλιο χωρο στο μετοχι, αφου για ένα σοβαρο θεμα καποια στιγμη πηρα μαζι με την γυναικα μου Σάββατο βραδυ αεροπλανο , την κυριακη τον είδαμε και το απογευμα επιστροφη Θεσσαλονικη.
Ναι το θυμάμαι...
Άβαταρ μέλους
dimitris_79
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 70
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 09, 2014 4:33 pm
Τοποθεσία: Aθήνα

Re: Ιερομόναχος γ. Μυρων (Ι.Μ. Σίμωνος Πέτρας)

Δημοσίευση από dimitris_79 »

και να φανταστείς έμεινα στην Αγίου Παύλου και δε πρόλαβα να δω τον π.Παρθένιο επειδή είχα πάει σε ένα γνωστό μου γέροντα στη Αγία Άννα και με καθυστέρησαν και δε πρόλαβα....να είμαστε καλά και την επόμενη...... :wink:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Μηνύματα”