Παρακλήσεις Προσευχής

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Alexk
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 159
Εγγραφή: Τρί Σεπ 13, 2011 8:40 am
Τοποθεσία: Πελοπόννησος

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από Alexk »

Αγαπητέ μου Γιώργο
Να έχεις αισιοδοξία και έχε επίσης υπ'όψη σου ότι η Σκλήρυνση κατά Πλάκας παρ'ολο που μπορεί να έχει μια μακροχρόνια πορεία, είναι επίσης δυνατόν να μην σε επηρεάσει ακόμη και καθόλου στην ζωή σου. Εξ 'άλλου υπάρχουν και αρκετές συγχρονες θεραπείες που βοηθούν πολύ (γι'αυτό θα έλεγα μην χρησιμοποιείς, τουλάχιστον ακόμη, τον όρο ανίατη πάθηση. Πολλές πληροφορίες μπορείς να πάρεις από συλλόγους πασχόντων που υπάρχουν στην Αθήνα.
Οσο για την προσευχή μας σίγουρα θα την έχεις.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6455
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από stathis73 »

panagiotisspy έγραψε:Θεέ μου βοήθησε και σώσε Σε παρακαλώ τους δούλους Σου και αδέρφια μας, Γεώργιο και Ελένη....
Ας γίνει το θέλημά Σου το Άγιο....
Αμήν :8 :8
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από efthumhs »

Σίμο στην ανάγκη αυτή που βρίσκεται η μικρή κόρη σου, εκτός απο τα ανθρώπινα και ιατρικά, τάξε την και στον Άγιο Ιωάννη το Ρώσοο. Έχω διαβάσει πως αγαπάει ιδιαίτερα τα μικρά παιδιά και τα βοηθά σκανδαλωδώς!!!

Γιώργο εύχομαι ο Θεός να σε βοηθήσει σε αυτή την περίσταση που βρίσκεσαι. Με εξομολόγηση, Θεία Κοινωνία, εκζήτηση της Θείας Χαριτος (τόσους θαυματουργούς αγίους έχουμε και φυσικά την Παναγία μας) και βεβαίως τις ιατρικές προσπάθειες θα τα καταφέρεις και όλα θα πάνε καλά. Είναι σίγουρο! Ευχομαι (ξανά) τα καλύτερα!
Άβαταρ μέλους
giorgoskas
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2011 8:47 am
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από giorgoskas »

Ευχαριστώ πολύ παιδιά για τα καλά σας λόγια..
Του καθενός ο σταυρός είναι κομμένος και ραμμένος στα μετρά του.. ούτε γραμμάριο περισσότερο ή λιγότερο
Ξέρει αυτός είμαι σίγουρος
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από vivika »

Αν μπορείτε προσθέσετε στην προσευχή σας υπέρ υγείας το όνομα Μιχαήλ.
Έπεσε θύμα τροχαίου, έχει σοβαρές κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις και θα χρειαστεί χειρουργείο και σήμερα...
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
giorgoskas
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 53
Εγγραφή: Δευ Ιαν 10, 2011 8:47 am
Τοποθεσία: Κύπρος

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από giorgoskas »

Κύριε ελέησον τον δούλο σου Μιχαήλ.. ολα να πανε όλα καλά...
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Υπέρ υγείας και Σωτηρίας του αδελφού μας και δούλου του Θεού, Μιχαήλ....
Ας γίνει το θέλημά Σου Κύριε....
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από vivika »

Αμήν αδέλφια και σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις προσευχές σας. :8

Όσοι μπορείτε να τον θυμάστε (το Μιχαήλ αλλά και όλους όσους αντιμετωπίζουν σοβαρά προβλήματα υγείας) νοσηλεύεται, η κατάστασή του είναι πάρα πολύ κρίσιμη και δεν αναμένεται βελτίωση σύντομα... Η πάλη που δίνει για τη ζωή του μεγάλη.
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από smarti »

Ο καλός Χριστούλης να βοηθήσει όλους τους αρρώστους , τους τραυματισμένους, όλους όσους έχουν ανάγκη την ευσπλαχνία Του. Καλή δύναμη εύχομαι στον Μιχαήλ, να ξεπεράσει γρήγορα τον κίνδυνο και να γίνει γρήγορα καλά! Κουράγιο στους δικούς του ανθρώπους. Ο Κύριος να ελεήσει και τον Γεώργιο και την Ελένη καλή δύναμη σας εύχομαι και όλους εμάς τους αμαρτωλούς να μας λυπηθεί.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από vivika »

Αδέλφια, πριν λίγες μόνο ημέρες είχα ζητήσει τη βοήθειά σας, σήμερα θέλω να μοιραστώ μαζί σας χαρμόσυνα νέα:

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ Γιώργο, Παναγιώτη, Σμαρώ και όλες και όλους από εσάς που κάνατε τον κόπο να θυμηθείτε στην προσευχή σας το Μιχαήλ.

Για το Μιχάλη οι γιατροί δεν ήταν καθόλου αισιόδοξοι, αλλά και οι γιατροί και η οικογένειά του και οι φίλοι και οι γνωστοί του άφησαν την εξέλιξή του στα χέρια Του, προσευχόμενοι θερμά και διαρκώς...

Αδέλφια το θαύμα έγινε!

Ο Μιχάλης μετά από πολύ μεγάλη μάχη γύρισε στη ζωή, αντιδρά στα ερεθίσματα, αντιλαμβάνεται και επικοινωνεί!
Οι γιατροί που είναι και οι πρώτοι που μίλησαν για θαύμα, είναι πολύ ευχαριστημένοι με την πορεία του... και όλοι όσοι έζησαν ή έμαθαν για το θαύμα, γιορτάζουν, ευχαριστούν και δοξολογούν το Θεό που τους αξίωσε να το αντιληφθούν.

Δόξα τω Θεώ!
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”