Μετόχι Αγίου Νικολάου - Πόρτο λάγος

Συζήτηση σχετικά με το Αγιο Όρος γενικότερα.

Συντονιστής: Συντονιστές

theodnot
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 27, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: ΘΕΟΔΩΡΑ @ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΡΙΛΑΟΥ

Δημοσίευση από theodnot »

ANTREAS έγραψε:μαλλον κανεις καποιο λαθος.δεν μιλησα καν για σενα οπως μου ειχες ζητησει στον πατερ νηφων..την κυριακη του πασχα πηγα να τον δω μονο για λιγο αλλα δεν του μιλησα καν για σενα γιατι ειχα ενα δικο μου θεμα και δεν τον ειδα ουτε για 5 λεπτα.οποτε μαλλον καποιος αλλος θα μιλησε.δεν εχω σκοπο να σου πω ψεματα γιατι πολυ απλα και να του μιλουσα θα το εκανα επειδη μου το ζητησες εσυ και οχι απο μονος μου.
τοτε ανδρεα μου σου ζητω συγνωμη ( αν και η αναφορα μου δεν εγινε για να σε μαλωσω) συγνωμη λοιπον ειλικρινα δεν ειχα σκοπο να σε κανω να απολογηθεις για κατι αφου δε το θεωρω μεμπτο
εγω λοιπον μιλησα με τον πατερ Νηφων νομιζω το Μ. Σαββατο και ηδη το γνωριζε αρα καποιος αλλος παρακουλουθει το forum και τον ενημερωσε ή κατι αλλο.....
να εισαι καλα και παλι δεν ειχα σκοπο να σε κανω να απολογηθεις για κατι
σου ζηταω συγνωμη
Άβαταρ μέλους
ANTREAS
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τετ Μαρ 07, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από ANTREAS »

ειναι πολυ ασχημο αυτο που εκανε και οποιος το εκανε..δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη εκτυπωσε την ολη συζητηση και την εδειξε στον πατερ νηφων...μονο καλα λογια θα μπορουσαμε να πουμε για το πορτο λαγος και τιποτα αλλο...το καναμε απο αγαπη και για να μπορεσει καποιος να επισκεφθει τον ΜΕΤΟΧΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ και να δει μονος του αυτα που λεμε.. ακομα και με καλη θεληση να το εκανε καποιος ειναι εντελως ακυρο.τελος παντον δεν θελω να το συνεχισω.επειδη δεν ξερω πως να επικοινωνησω με καποιον υπευθηνο του sait θα ηθελα να ζητησω απο εδω την διαγραφη μου..να ειστε ολοι καλα και καλο πνευματικο αγωνα σας ευχομαι.
theodnot
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 27, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: ΘΕΟΔΩΡΑ @ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΡΙΛΑΟΥ

Δημοσίευση από theodnot »

ANTREAS έγραψε:ειναι πολυ ασχημο αυτο που εκανε και οποιος το εκανε..δεν μπορω να καταλαβω με ποια λογικη εκτυπωσε την ολη συζητηση και την εδειξε στον πατερ νηφων...μονο καλα λογια θα μπορουσαμε να πουμε για το πορτο λαγος και τιποτα αλλο...το καναμε απο αγαπη και για να μπορεσει καποιος να επισκεφθει τον ΜΕΤΟΧΙ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ και να δει μονος του αυτα που λεμε.. ακομα και με καλη θεληση να το εκανε καποιος ειναι εντελως ακυρο.τελος παντον δεν θελω να το συνεχισω.επειδη δεν ξερω πως να επικοινωνησω με καποιον υπευθηνο του sait θα ηθελα να ζητησω απο εδω την διαγραφη μου..να ειστε ολοι καλα και καλο πνευματικο αγωνα σας ευχομαι.
αντρεα μη διαγραφεσαι ... κανε οτι κι εγω, διακριτικα παρακολουθησε οσα λεγονται και γραφονται.
μπορεις να κρατας τα σημαντικα και αυτα που σε ενδιαφερουν για τον πνευματικο σου αγωνα και τα υπολοιπα απλα να τα ξεχνας.
ειναι πολυ κριμα να χασουμε την επαφη μας, τη συζητηση μας και τις κοινες εμπειριες μας για το Πορτο Λαγος.
Ευχομαι να σε φωτισει ο Θεος να πραξεις το καλυτερο...
Καλη συνεχεια στον πνευματικο σου αγωνα.
Άβαταρ μέλους
ANTREAS
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τετ Μαρ 07, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από ANTREAS »

σε ευχαριστω πολυ για τα καλα σου λογια αλλα απο καιρο σκεφτομουν να το κανω και αυτο ηταν η τελευταια αφορμη...ακομα και για καλο να το εκανε καποιος ειναι εντελως ΑΚΥΡΟ.
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: μετοχι αγιου νικολαου πορτο λαγος

Δημοσίευση από Christos »

ANTREAS έγραψε:καλησπερα.επειδη το μετοχι του αγιου νικολαου στο πορτο λαγος ξανθης ανηκει στην μονη βατοπαιδιου νομιζω οτι εδω μπορω να κανω το ποστ μου.

εχει κανενας επαφη με το συγκεκριμενο μοναστηρι?αν καποιος δεν το εχει επισκεφθη αξιζει να πατε με την πρωτη ευκαιρια..εκει θα γνωρισετε το αγαπημενο μου πατερ νηφων που με εχει βοηθησει παρα πολυ και που ειναι πραγματικα πολυ καλος ανθρωπος και βοηθαει παρα πολυ τον κοσμο εκει.ειναι πολυ πνευματικος ανθρωπος και αυτος και ολοι οι υπολοιποι μοναχοι που βρισκονται εκει καθως ειναι ολοι αγιορειτες..καθε σαββατοκυριακο κανουν συναξεις και μιλανε για πολυ πνευματικα θεματα και μαλιστα πηγαινει και πολυ συχνα ο ηγουμενος της μονης βατοπαιδιου αγαπημενος μας γεροντας εφραιμ.
Την μεθεπόμενη βδομάδα 18-21 Ιουνίου θα βρίσκομαι στην περιοχή.
Αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι μπορούμε να οργανώσομε συνάντηση μελών με τον π. Νήφωνα στο Μετόχι.


Κατ'αρχήν δηλώσεις ενδιαφέροντος εδώ
Εικόνα
theodnot
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 146
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 27, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: ΘΕΟΔΩΡΑ @ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΧΑΡΙΛΑΟΥ

Re: μετοχι αγιου νικολαου πορτο λαγος

Δημοσίευση από theodnot »

Christos έγραψε:
ANTREAS έγραψε:καλησπερα.επειδη το μετοχι του αγιου νικολαου στο πορτο λαγος ξανθης ανηκει στην μονη βατοπαιδιου νομιζω οτι εδω μπορω να κανω το ποστ μου.

εχει κανενας επαφη με το συγκεκριμενο μοναστηρι?αν καποιος δεν το εχει επισκεφθη αξιζει να πατε με την πρωτη ευκαιρια..εκει θα γνωρισετε το αγαπημενο μου πατερ νηφων που με εχει βοηθησει παρα πολυ και που ειναι πραγματικα πολυ καλος ανθρωπος και βοηθαει παρα πολυ τον κοσμο εκει.ειναι πολυ πνευματικος ανθρωπος και αυτος και ολοι οι υπολοιποι μοναχοι που βρισκονται εκει καθως ειναι ολοι αγιορειτες..καθε σαββατοκυριακο κανουν συναξεις και μιλανε για πολυ πνευματικα θεματα και μαλιστα πηγαινει και πολυ συχνα ο ηγουμενος της μονης βατοπαιδιου αγαπημενος μας γεροντας εφραιμ.
Την μεθεπόμενη βδομάδα 18-21 Ιουνίου θα βρίσκομαι στην περιοχή.
Αν υπάρχουν ενδιαφερόμενοι μπορούμε να οργανώσομε συνάντηση μελών με τον π. Νήφωνα στο Μετόχι.


Κατ'αρχήν δηλώσεις ενδιαφέροντος εδώ

σε ζηλευω πολυ... μακαρι να μπορουσα
θα περασετε σιγουρα υπεροχα... την ευλογια του πατερα Νηφωνος να εχουμε ολοι μας ( τα χαιρετισματα μου)
Απάντηση

Επιστροφή στο “Το Αγιο Όρος”