Παρακαλώ σας, γυρίστε

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Πάντως διακρίνω πολύ μεγάλη "κίνηση" από απλούς επισκέπτες.
Για περάστε παιδιά! Καλώς να μας έρθετε!
Ermite και Δημήτρη προβλέπω 100άρι έως τέλος του έτους!
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από aposal »

panagiotisspy έγραψε:Στενοχωριέμαι βαθύτατα που κάποια από τα μέλη του φόρουμ, απουσιάζουν επί μακρόν.
Πραγματικοί ογκόλιθοι, φωνές στιβαρές και ακέραιες, που μήνες ολόκληρους διάβαζα τις δημοσιεύσεις τους ως απλός επισκέπτης.
Εδώ είμαι αδελφέ μου Παναγιώτη! :lol: :lol: :lol:
Μα...ούτε διακοπές δεν μπορεί να κάνει κανείς; Κι εγώ που νόμιζα πως είμαι το μόνο άτομο που η παρουσία του είναι το ίδιο αισθητή με την απουσία του! :lol:
Πάντως στην Τήνο όπου πηγαίνω πάντα διακοπές (λόγω εξοχικού) φροντίζω να ανάβω πάντοτε ένα κεράκι στην Μεγαλόχαρη, για όλα τα fora στα οποία μετέχω και φυσικά, πρώτα και κύρια στο παρόν φόρουμ, που συχνά - πυκνά δέχεται τις επιθέσεις του αντίθετου!
Παναγιώτη κάποια στιγμή πρέπει να οργανώσουμε μία εκδρομή στο Άγιον Όρος, για το 2010. Εμείς, τα μέλη του παρόντος φόρουμ, και όποιος άλλος αδελφός θέλει να ακολουθήσει. Είχα προτείνει να οργανώσει την εκδρομή ο Διαχειριστής, αλλά μάλλον είσαι καταλληλότερος. Εάν συμφωνείς θα ανοίξουμε αντίστοιχη ενότητα (topic).
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από vasilisalt »

ΕΚΔΡΟΜΗ;;; ΜΕΣΑ.... ΠΑΡ΄ΟΛΟ ΠΟΥ ΜΕ ΤΑ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΑ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΜΟΥ ΕΙΜΑΙ ΛΙΓΟ ΔΥΣΚΟΛΟΣ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΩ. ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟΣ ΠΟΥ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ ΑΔΕΛΦΙΑ. ΔΡΑΤΤΟΜΑΙ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΑΣ ΝΑ ΔΩΣΩ ΄΄ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟΥΣ΄΄ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΥΣ ΜΕ ΧΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΠΟΔΙΑ (...) ΣΤΟΥΣ PETROSATHONAS KAI RAVNIOTIS ΚΑΙ ΣΚΕΤΟΥΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΥΠΟΛΟΙΠΟΥΣ. ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ...
petrosathonas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1460
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2008 4:55 pm

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από petrosathonas »

Νά 'σαι πάντα καλά Βασίλη.

Θα το κανονίσουμε και θα πάμε Απόστολε. Τι σόϊ φόρουμ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ είμαστε?
Θα το πάρουμε ζεστά και θα πάμε Νίκο (διαχειριστή μας), Παναγιώτη και όλοι οι υπόλοιποι αδελφοί μας.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από aposal »

Μακάρι, μακάρι!
Έχω πάει μόνο μία φορά στη ζωή μου στο Α.Ο. το 1996, και μόνο για ένα Σαββατοκύριακο και θέλω πολύ να πάω πάλι, γιατί αυτή τη φορά, έχω την άποψη, πως θα ωφεληθώ πολύ περισσότερο!
Ναι, πρέπει να το οργανώσουμε εμείς, μέσα από το φόρουμ!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
kleanthis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από kleanthis »

οργανωστε το αλλα να ξερετε οτι δεν δεχονται ομαδες πανω απο 5 ατομα. θα ειναι καλο να συννενοηθειτε με καποια μεγαλη μονη, να σας δεχτει ολους μαζι. επισης να σας κανει προσκληση η μονη και οχι απο το γραφειο προσκυνητων. καλη επιτυχια..
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από aposal »

Κλεάνθη, αν μαζευτούμε πχ 10 άτομα θα υποκριθούμε ότι είμαστε δύο ομάδες!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από aposal »

Έχουμε αλλάξει πλήρως το αντικείμενο της συζήτησης, ή μου φαίνεται;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Ermite
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 332
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 03, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα-Βόλος-Θεσσαλονίκη-Πάτρα-Αίγιο

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από Ermite »

Μέσα στο θέμα είστε.
Να που γυρίσατε.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Παρακαλώ σας, γυρίστε

Δημοσίευση από panagiotisspy »

aposal έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:Στενοχωριέμαι βαθύτατα που κάποια από τα μέλη του φόρουμ, απουσιάζουν επί μακρόν.
Πραγματικοί ογκόλιθοι, φωνές στιβαρές και ακέραιες, που μήνες ολόκληρους διάβαζα τις δημοσιεύσεις τους ως απλός επισκέπτης.
Εδώ είμαι αδελφέ μου Παναγιώτη! :lol: :lol: :lol:
Μα...ούτε διακοπές δεν μπορεί να κάνει κανείς; Κι εγώ που νόμιζα πως είμαι το μόνο άτομο που η παρουσία του είναι το ίδιο αισθητή με την απουσία του! :lol:
Πάντως στην Τήνο όπου πηγαίνω πάντα διακοπές (λόγω εξοχικού) φροντίζω να ανάβω πάντοτε ένα κεράκι στην Μεγαλόχαρη, για όλα τα fora στα οποία μετέχω και φυσικά, πρώτα και κύρια στο παρόν φόρουμ, που συχνά - πυκνά δέχεται τις επιθέσεις του αντίθετου!
Παναγιώτη κάποια στιγμή πρέπει να οργανώσουμε μία εκδρομή στο Άγιον Όρος, για το 2010. Εμείς, τα μέλη του παρόντος φόρουμ, και όποιος άλλος αδελφός θέλει να ακολουθήσει. Είχα προτείνει να οργανώσει την εκδρομή ο Διαχειριστής, αλλά μάλλον είσαι καταλληλότερος. Εάν συμφωνείς θα ανοίξουμε αντίστοιχη ενότητα (topic).

Βρε καλώς τον Απόστολο!! Καλώς ήρθες!!
Προνομιούχο σε βρίσκω αδελφέ!!! Τι τεράστιες άδειες είναι αυτές?
Αστειεύομαι βέβαια, να είσαι πάντα καλά, να παίρνεις ακόμα μεγαλύτερες αδειούλες!

Δεν εννοούσα βέβαια εσένα σε αυτό το topic, (όχι ότι κι εσύ δεν μας έλειψες βέβαια), αλλά κάποιους που έχουν "χαθεί", για μεγάλο χρονικό διάστημα, όχι απλά αδειούχους όπως εσύ.

Για την εκδρομή, ήδη το έχω επισημάνει, σε άλλη σου δημοσίευση.
viewtopic.php?f=3&t=10331&start=20

Καταλληλότερος για την οργάνωση είναι ασυζητητί ο Νίκος (Agiooros). Και φύσει και θέσει. Εγώ είμαι νέος στο forum, δεν γνωρίζω καλά τα μέλη και ίσως να μην έχω την απαιτούμενη οικειότητα, για να το οργανώσω.
Παρά ταύτα το διαδικαστικό κομμάτι (επικοινωνίες, έκδοση διαμονητηρίων, τηλέφωνα στα μοναστήρια κλπ), ευχαρίστως να τα αναλάβω. Ας ανοίξουμε το σχετικό topic επ αυτού.
Αν και είναι πολύ νωρίς ακόμη.

Με πολλή χαρά, καλημέρα Απόστολε, καλημέρα σε όλους!
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”