Η Ελλάδα πρώτη στη διαφθορά!

Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

pAntonios
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 545
Εγγραφή: Δευ Μαρ 27, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: p.Antonios @otenet.gr
Επικοινωνία:

Η Ελλάδα πρώτη στη διαφθορά!

Δημοσίευση από pAntonios »

Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΩΤΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ!

Ηταν κάτι που το γνωρίζαμε από χρόνια αλλά τώρα ήρθε μια νέα εκτίμηση να το επιβεβαιώσει. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ! Διότι δε νομίζω ότι θέλουμε να μπούμε δίπλα στη Ρουμανία και την Πολωνία που ...τιμής ένεκα μπήκαν στην Ευρώπη...

Αλλά δεν είδα να ιδρώνει το αυτί κανενός!
Δεν άκουσα να παίρνονται κάποια μέτρα, είναι άραγε θέμα πλέον κάποιων αποσπασματικών μέτρων;
Ας όψονται εκείνοι που κατέστρεψαν την παιδεία τα τελευταία 20 χρόνια. Διότι αυτούς τους καρπούς σήμερα δρέπουμε.
Την καλοπέραση,
την ευκολία μας,
τον ατομισμό μας,
την κατάργηση κάθε αξιοκρατίας,
κατάργηση κάθε ελέγχου και ασφαλιστικής δικλείδας,
το φακελλάκι θεσμοθετημένο (!)
την αρπαχτή,
το δανεισμό,
το τζόγο...
κι αν δεν έχουμε να πληρώσουμε... να και οι τράπεζες για να κάνουμε μια ωραία ληστεία!!! Όπως έκαναν χθες και δύο αξιοπρεπέστατοι αστυνομικοί!!! Γιατί να μην το κάνουν; Ήθελα να ήμουν δικαστής για να τους αθωώσω!!! Αφού βλέπουν τόσους άλλους να κυκλοφορούν ατιμώρητοι!
Ζούμε στο κράτος της ασυδοσίας που ο καθένας τη βαφτίζει δημοκρατία όποτε θέλει. Για να κάνει αύριο τους δικούς του νόμους κατά πως τον βολεύει και τον συμφέρει...

Για να μην μιλήσουμε και για το χώρο της εκκλησίας. (Θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου!) Η τροπολογία στο συρτάρι του Υπουργού είναι ακόμη φρέσκια για να βολευτούν "τα δικά μας παιδιά"...

Πιάστηκε ένας ηθοποιός με κοκαίνη και αμέσως να αφεθεί ελεύθερος, επειδή είναι επώνυμος! Να προστατευτεί και το όνομά του από τα ΜΜΕ, μήπως και δυσφημιστεί! Αν ήταν όμως το δικό σου παιδί;

Γι αυτό λέει ο λαός ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι!
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος pAntonios την Σάβ Δεκ 08, 2007 1:09 am, έχει επεξεργασθεί 2 φορές συνολικά.
ΔΟΞΑ ΤΩ ΘΕΩ
ΠΑΝΤΩΝ ΕΝΕΚΕΝ!
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Re: Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΩΤΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ!

Δημοσίευση από Melpomeni »

pAntonios έγραψε:Η ΕΛΛΑΔΑ ΠΡΩΤΗ ΣΤΗ ΔΙΑΦΘΟΡΑ!

Ηταν κάτι που το γνωρίζαμε από χρόνια αλλά τώρα ήρθε μια νέα εκτίμηση να το επιβεβαιώσει. ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΙ ! Διότι δε νομίζω ότι θέλουμε να μπούμε δίπλα στη Ρουμανία και την Πολωνία που ...τιμής ένεκα μπήκαν στην Ευρώπη...

Αλλά δεν είδα να ιδρώνει το αυτί κανενός!
Δεν άκουσα να παίρνονται κάποια μέτρα, είναι άραγε θέμα κάποιων μέτρων;
Ας όψονται εκείνοι που κατέστρεψαν την παιδεία τα τελευταία 20 χρόνια. Διότι αυτούς τους καρπούς σήμερα δρέπουμε.
Την καλοπέραση,
την ευκολία μας,
τον ατομισμό μας,
την αρπαχτή,
το δανεισμό,
το τζόγο...
κι αν δεν έχουμε να πληρώσουμε να και οι τράπεζες για να κάνουμε μια ωραία ληστεία!!! Όπως έκαναν χθες και δύο αξιοπρεπέστατοι αστυνομικοί. Γιατί να μην το κάνουν; Αφού βλέπουν τόσους άλλους να κυκλοφορούν ατιμώρητοι! Ζούμε στο κράτος της ασυδοσίας που ο καθένας τη βαφτίζει δημοκρατία όποτε θέλει για να κάνει αύριο τους δικούς του νόμους κατλά πως τον βολεύει και τον συμφέρει...
Για να μην μιλήσουμε και για το χώρο της εκκλησίας. (Θου Κύριε φυλακήν τω στόματί μου!) Η τροπολογία στο συρτάρι του Υπουργού είναι ακόμη φρέσκια για να βολευτούν τα δικά μας παιδιά...
Γι αυτό λέει ο λαός ότι το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι!

Οτι βρωμαει θελει κοψιμο και πεταμα !
Ο Θεος να μας ελεησει , χαριν ωρισμενων δικαιων που υπαρχουν ακομα...
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Nici-D
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 189
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 14, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: Germania

Δημοσίευση από Nici-D »

Min stenaxoriosaste to mega dikastirio den exei ginei akoma kanenan den tha afisei aparatirito..
Kale mou Pater doste mas kouragio miliste mas gia kati omorfo, dynami xreiazimaste irthe i ora na min fanoume adynatoi, proseuxitheite gia mas min dosoume xoron ston peirazonta alla sta logia tou Euaggeliou sas parakalo kante mia proseuxi. Xairomai pou sas exoume konta mas..
aspazomai to deksi sas xeri
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

Ο πατέρας μου, μου είχε πει κάποτε για την Ελλάδα: Η σημαντικότητα μιας χώρας φαίνεται από των αριθμό των εχθρών που έχει. Ο χριστιανισμός άνθισε στην Ελλάδα άρα λογικό ήταν να έχει και τον μέγα εχθρό... προσωπικά δεν μου κάνει εντύπωση. Θλίψη μου προκαλεί γιατί την γνώρισα και με τα καλά της....
alithis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 15, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από alithis »

απαπητε μοι π.Αντωνιε,

παει η ελλαδα μας!
τελειωσε η ελλαδα!
συγχαρητηρια!εκει κατηντησαμε!ή μαλλον μας κατηντησαν
μπραβο!πολυ ωραια!
alithis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 15, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από alithis »

παπα-Αντωνη μου,

αυτο με την τροπολογια στο συρταρι του υπουργου,δεν ειναι το προβλημα της ελλαδος!τιποτα δεν ειναι!εδω εχουμε ολα τα υπολοιπα που λες και ιδιως τη λαθρομεταναστευση!!εδω στην αθηνα τουλαχιστον,ο κοσμος ουτε ασχολειται με το ποιος ειναι ο δεσποτης-εχουμε καμμια 30αρια εξαλλουν να κυκλοφορουν!!!!μην το λεμε και το ξαναλεμε σε παρακαλω!
θελεις μηπως και εσυ να γινεις δεσποτης?ετσι ειναι τα πραγματα στην εκκλησια!και αλλος αρχιεπισκοπος να ελθει ,ετσι θα ειναι παλι!ας λυσουμε ολα τα υπολοιπα,που ειναι τα μειζονα,γιατι αυτα ειναι τα...ελαχιστα!
απλως η γνωμη μου...με συγχωρεις...
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

Nici-D έγραψε:Min stenaxoriosaste to mega dikastirio den exei ginei akoma kanenan den tha afisei aparatirito..

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> =D>

Και ξερουμε ποιος ειναι ο Μεγας Δικαστης και ο Νικητης !
Το μονο που εχουμε να κανουμε ειναι να εχουμε εμπιστοσυνη στον Κυριο,αν Τον αγαπαμε πραγματικα,δεν θα μας αφησει χωρις την Προστασια Του. Θα μας δωσει δυναμη Αυτος!
Μας το ειπε αλλωστε "ακομα και αν αυτη η μητερα σας σας εγκαταλειψει,Εγω δεν θα σας εγκαταλειψω."
Προσοχη χρειαζεται ! Επαγρυπνηση ! Προσοχη και Προσευχη !
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Evi_J »

Melpomeni έγραψε:Προσοχη χρειαζεται ! Επαγρυπνηση ! Προσοχη και Προσευχη !
Και φυσικά όχι απαισιοδοξία! Αλλιώς χάσαμε τον πόλεμο πριν καν πολεμήσουμε!
jimysn
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 224
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 16, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από jimysn »

Πριν πολλά χρόνια σε μια μικρή χώρα κάποιοι θέλησαν να βάλουν τάξη. Δεν πρόλαβαν όμως γιατί ήρθαν πόλεμοι....κι όταν τελείωσαν αυτοί, τότε η διχόνοια δημιούργησε εμφύλιες συγκρούσεις με άσχημα αποτελέσματα. Κατόπιν οι "νικητές" τόνισαν πως για να υπερασπιστούμε τα πάτρια της φυλής μας, πρέπει να απονονώσουμε τα αναρχικά στοιχεία που ζητούν την καταστροφή της χώρας. Ας βάλουμε ένα τρίπτυχο με το οποίο θα διαπαιδαγωγούνται τα παιδιά μας....κι έτσι βρήκαν το "πατρίς-θρησκεία-οικογένεια". Δημιούργησαν το ελληνοχριστιανικό ιδεώδες μιας και μόνο εμείς τώρα είμαστε ο περιούσιος λαός....και ο λαός πορεύονταν...πορεύονταν....πορεύονταν. Οι απ'έξω δεν έβλεπαν με καλό μάτι τα δρώμενα της χώρας. Και καθήμενοι σε στρογγυλή τράπεζα ως ιππότες αποφάσισαν να την καταστρέψουν.
Έτσι με δόλιους-άθλιους-πονηρούς τρόπους, μας οδήγησαν στην αποθεμελίωση της παιδείας, που είχε σαν επακόλουθο την διαφθορά και όλα τα άλλα που λυμαίνουν την δύσμοιρη χώρα.

Όλα τα παραπάνω είναι οι φταίχτες. Η πιστη των ανθρώπων της χώρας κλονίστηκε.
Για όλα λοιπόν φταίνε κάποιοι άλλοι.....και βεβαίως ο χατζηπετρης.
Πάει όμως η χώρα τελείωσε..... μα φαίνεται αχτίδα φωτός. Άραγε το φως θα ανοίξει τα μάτια όλων των βλακωδώς σκεπτόμενων που ψάχνουν εχθρούς????
(Μήπως αυτό δεν συνέβαινε πάντοτε)

Ο ΜΟΝΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΛΙΑΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ
ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ.
Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ.....ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ!!!
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Δημοσίευση από Melpomeni »

jimysn έγραψε:
Ο ΜΟΝΟΣ ΕΧΘΡΟΣ ΕΙΝΑΙ Η ΧΛΙΑΡΟΤΗΤΑ ΠΟΥ ΚΑΤΕΧΕΙ ΤΗΝ ΠΙΣΤΗ ΜΑΣ
ΑΥΤΟ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΟ ΚΕΙ ΨΗΛΑ ΚΑΙ ΜΑΣ ΓΥΡΙΖΕΙ ΤΗΝ ΠΛΑΤΗ.
Ο ΠΟΛΕΜΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΤΟΥ ΕΑΥΤΟΥ ΜΑΣ.....ΑΣ ΞΥΠΝΗΣΟΥΜΕ!!!

Εναντιον του εαυτου μας , εναντιον σκοτεινων πνευματων και εναντιον του κοσμου (κοσμικου φρoνηματος).
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.”