Γιατι μου συμβαινει αυτο????

Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Γιατι μου συμβαινει αυτο????

Δημοσίευση από eleimon »

Σας ευχαριστω ολους σας μεσα απο τη καρδια μου,χιλια ευχαριστω για ολα,χιλια ευχαριστω για τη συμπαρασταση σας,τι θα εκανα αν δεν ειχα και σας :cry: :cry: :cry: :cry:
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24979
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Γιατι μου συμβαινει αυτο????

Δημοσίευση από aposal »

eleimon έγραψε:Εγω ομως δε προσευχομαι για μενα,το μονο που ζηταω για μενα ειναι να μου δινει δυναμη και να συνεχισω τον αγωνα μου,για τα υπολοιπα μελη της οικογενειας μου προσευχομαι και δεν ακουγομαι,και οι δοκιμασιες ειναι πολλες....και πρεπει να τις περναω μονη μου,και να μη λεω σε κανεναν τιποτα,και να τα καταπινω ολα.
Ισως μου φαινεται βουνο ολο αυτο που βιωνω αλλα ειναι η πρωτη φορα που αισθανομαι τον ουρανο καταμαυρο απο πανω μου να με πλακωνει και δε ξερω απο που να φυγω....
Μπράβο! Πολύ σωστά πράττεις και ζητάς από τον Θεό - μόνο - δύναμη για τον αγώνα σου! Όπως και υπομονή!
Το ότι δεν ακούγεσαι δεν είναι αλήθεια! Σ' ακούει πολύ καλά ο Δημιουργός και μάλιστα πριν καν επικοινωνήσεις μαζί Του. Αλλά σε θέλει αγωνίστρια και πρέπει να σ' εκπαιδεύσει περισσότερο, να σε εμπλουτίσει (κι άλλο) με αρετές, που θα τις χρησιμοποιήσεις για να βοηθήσεις τους αδελφούς μας! Υπομονή λοιπόν, και όση περισσότερη κάνεις, τόσο πιο κοντά σου έρχεται Αυτός του Οποίου το σχέδιο υλοποιείς.
Καταλαβαίνω - εν μέρει - τι σημαίνει ότι πρέπει να τα περνάς όλα μόνη σου, αλλά είναι κι αυτό κομάτι της - επιπλέον - εκπαίδευσης. Πρέπει, προφανώς, να μάθεις να μην στηρίζεσαι σε ανθρώπινες δυνάμεις. Εξ άλλου αυτός που πρέπει να ξέρει όλα όσα περνάς, τα ξέρει πολύ καλά, καλύτερα κι από σένα, αφού ο Ίδιος τα επιτρέπει!Και Αυτός θα σε βοηθήσει, κάποια στιγμή, και φανερά και όχι μόνο αφανώς όπως τώρα.
Ο κατάμαυρος ουρανός, είναι δουλειά του πονηρού.
Δόξα τω Θεώ πρέπει να λέμε όταν περνάμε δυσκολίες : Σ' ευχαριστούμε Θεέ μου που μας δίνεις την ευκαιρία να Σε πλησιάσουμε περισσότερο!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: Γιατι μου συμβαινει αυτο????

Δημοσίευση από eleimon »

Σευχαριστω Αποστολη μου,και σε σενα να δινει ο Θεος δυναμη να συνεχισεις και συ το δικο σου αγωνα!!!!
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.”