Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρος

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από filotas »

Μετά τις αμοιβαίες εξηγήσεις με το Διονύση προέκυψαν δυο πράγματα:

1. Η παρουσία μου στην Ουρανούπολη μαζί με τον Αχιλλέα και η αναχώρησή μας παρεξηγήθηκε. Θέλω να διευκρινίσω ότι εμείς οι 2 είχαμε μόνο 2 μέρες διαθέσιμες και χάνοντας τη μία έπρεπε να εξετάσουμε εναλλακτικές λύσεις. Όσο για τις προτάσεις μου για τους υπόλοιπους, αφορούσαν μόνο τη χαμένη μέρα κι όχι το σύνολο του προσκυνήματος. Χαίρομαι που περάσατε καλά και λυπάμαι που δεν μπορέσαμε να είμαστε μαζί σας. Μια άλλη φορά.

2. Με το Διονύση διαφωνούμε για το πως πρέπει να διεξάγεται ο διάλογος σε ένα forum που ασχολείται κατά βάση με πνευματικά θέματα. Κατόπιν αυτού θεωρώ ότι η παρουσία μου εδώ δεν έχει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα και γι αυτό στο εξής θα παρακολουθώ το forum χωρίς να παίρνω μέρος στις συζητήσεις. Αν χρειαστεί να δημοσιεύσω κάποια σημαντική είδηση θα το κάνω με το παλιό μου nickname (nkope).

Τα ξαναλέμε αν οι συνθήκες αλλάξουν.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από panagiotisspy »

filotas έγραψε:1. Η παρουσία μου στην Ουρανούπολη μαζί με τον Αχιλλέα και η αναχώρησή μας παρεξηγήθηκε. Θέλω να διευκρινίσω ότι εμείς οι 2 είχαμε μόνο 2 μέρες διαθέσιμες και χάνοντας τη μία έπρεπε να εξετάσουμε εναλλακτικές λύσεις. Όσο για τις προτάσεις μου για τους υπόλοιπους, αφορούσαν μόνο τη χαμένη μέρα κι όχι το σύνολο του προσκυνήματος. Χαίρομαι που περάσατε καλά και λυπάμαι που δεν μπορέσαμε να είμαστε μαζί σας. Μια άλλη φορά.
Απορώ πώς παρεξηγήθηκε και από ποιόν.
Τα πράγματα είναι όπως τα λέει ο Νίκος.
Και μάλιστα, τα έχω περιγράψει με το νι και με το σίγμα, στην αφήγηση της εκδρομής.
Μιά άλλη φορά Νίκο, πρώτα ο Θεός.
filotas έγραψε:2. Με το Διονύση διαφωνούμε για το πως πρέπει να διεξάγεται ο διάλογος σε ένα forum που ασχολείται κατά βάση με πνευματικά θέματα. Κατόπιν αυτού θεωρώ ότι η παρουσία μου εδώ δεν έχει κανένα ουσιαστικό αποτέλεσμα και γι αυτό στο εξής θα παρακολουθώ το forum χωρίς να παίρνω μέρος στις συζητήσεις. Αν χρειαστεί να δημοσιεύσω κάποια σημαντική είδηση θα το κάνω με το παλιό μου nickname (nkope).

Τα ξαναλέμε αν οι συνθήκες αλλάξουν.
Εδώ δεν συμφωνώ.
Οταν δύο μέλη διαφωνούν, δεν σημαίνει ότι διαφωνεί το φόρουμ με αυτόν από τους δύο, που η πρότασή του δεν προκρίνεται.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από dionysisgr »

Οπως αναπαυεσαι Νικολαε, με το ζορι δεν καθεται κανεις εδω.

Τοπος χαρας ειναι, οχι στεναχωριας.

Και φυσικα το δευτερο απο αυτα που γραφεις,
ουτε ασφαλως ισχυει,
αλλα ουτε και το συζητησαμε ποτε μεταξυ μας.


Απλα ετσι το λεω, για να μπει και η αποψη μου.

Επισης ειναι απαραδεκτο αυτο που κανεις, το οτι βγαζεις δημοσια, προσωπικη συζητηση μας.

Καλα εσυ γραφεις σε ενα σωρο φορουμ, δεν ξερεις βασικους κανονες, οτι αυτο δεν επιτρεπεται;


Περιεργο μου φαινεται οτι το "αγνοεις" αυτο.

Και μια τελευταια απορια. Γιατι οταν θα επανελθεις, θα γραφεις με το παλιο σου nkope;

Ετσι εγκυκλοπαιδικα ρωταω, για να περνα η ωρα, οχι οτι με ενδιαφερει και ιδιαιτερα.

Εαν θες απαντησε πριν φυγεις.

Καλη ανταμωση, και σου επαναλαμβανω, για μια ακομα φορα, οτι επι προσωπικου, κανενα, α
απολυτως προβλημα δεν εχουμε, πως θα μπορουσαμε αλλωστε;


Απλα εχουμε διαφορετικη "κοσμοθεωρια" εαν θελεις, να το πω ετσι.

Εσυ το βλεπεις λιγο πιο "οικουμενικα",
το θεμα,
εμεις λιγο πιο.. στενα,
πιο "συντηρητικα"..

Πιθανον τα αλλα φορουμ, να ειναι πιο "προχωρημενα", και να σε αναπαυουν καλυτερα οι αποψεις εκει.

Αποψεις ειναι αυτες. Ο καθενας εχει απο μια.

Χωρις παρεξηγηση.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: Επιστροφή μελών προσκυνηματικής εκδρομής απο το Άγιο Όρο

Δημοσίευση από filotas »

Στη μεταξύ μας συζήτηση Διονύση, έθεσες ένα θέμα που δεν αφορούσε μόνο εμάς τους δύο. Γι αυτό θεώρησα σωστό να δώσω και προς τους υπόλοιπους της παρέας τις αναγκαίες εξηγήσεις.

Μετά την απάντηση του Παναγιώτη το θέμα θεωρείται λήξαν.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”