Εμφάνιση πλήθους δαιμόνων σε μένα και την αδελφή μου

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
balloo
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

Εμφάνιση πλήθους δαιμόνων σε μένα και την αδελφή μου

Δημοσίευση από balloo »

εγω και η αδερφη μου ημασταν δε θαμασταν τοτε 8-10χρονων. η γιαγια μας μας ειχε μαθει καποια πραγματα για το θεο. ειχε μια εκκλησια και την υπηρεταγε σα νεοκορα αφιλοκερδως και εμεις αναβαμε τα καντηλακια. φενετε ο διαολος μας ειχε βαλει στο ματι.μια βραδυα η γιαγια μας εστειλε να παρουμε χωνακια παγωτα. ειχε σουρουπουσει και μεχρι να τα παρουμε και να γυρισουμε πισσα νυχτα. ανεβεναμε το δρομο προς το σπιτι της γιαγιας και εκει καμια 25 αρια μετρα πριν φτασουμε εχει μια αποτομη μα αποτομη στροφη. εμεις ανεμελα ανεβεναμε και καθως περπαταγαμε φυσικα μπροστα ηταν η στροφη και δε φενοταν κατι αλλα αιφνιδιαστικαμε οταν ανεβηκαμε αυτη τη στροφη πεσαμε μπροστα σενα τρομερο θεαμα. ηταν λιγα μετρα πιο μπροστα τι να σας πω παιδια ελπιζω να πιστευετε οσα λεω γιατι οντως ειναι αληθινα και οχι της φαντασιας μου.μαληστα μαρτυρας και η αδερφη μου και τη γιαγια . μπροστα μας λοιπον απο τη μια ακρη του δρομου ως την αλλη στεκοταν μια φρουρα σκυλια πολυ μεγαλοσωμα. ο δρομοσ ειχε φαρδος καπου 7-8 μετρα. στη νοητη αυτη ευθεια απο τη μια ακρη του δρομου ως στην αλλη στη σειρα στεκοταν σκυλια σα στρατιωτες. ηταν εντελως μα εντελως ακηνιτα ολα ηταν στο στιλ λικοσκιλου με σικομεμενα αυτια ολα τα σκιλια μαυρα και καφε σκουρα και δεν εξεχαν ουτε ενα εκατοστο ηταν ολα σε μια ευθεια σα στρατιωτες σα να ταχαν στειλει καποιοι. τα σκυλια μη φανταστιτε 3 και 4 μιλαμε καμια εικοσπετναρια και το ενα κολιτα διπλα απο το αλλο μασ αγριοτιταζαν ειχαν ολα το ιδιο υψος σχεδον ιδιο χρωμα και κοψη. μη φανταστητε οτι πανω στην ηλικια μας ειχαμε φαντασιωσεις και ηταν απλα σκυλακια κοπροσκυλακια οχι σας το εγκυουμε τα σκυλια ηταν 100 % δαιμονες. μετα δε ξεραμε τι να κανουμε δεν υπηρχε αλλο δρομος μονο ενας που παει γυρω γυρο και θεσ καπου 5 λεπτα να τον διανυσεις κατα τυχη βρε8ηκε ενας γερος γνωστος μας εκει και μας πηγε απο γυρω γυρω. ηταν 5 λεπτα το πολυ δρομος να μη πω λιγοτερο περασαμε ακριβως απο το σημειο των σκυλιων αλλα αυτα ειχαν γινει ολα αφαντα και δεν υπηρχε ουτε ενα!!!!!!!!!!!
:-)
max1
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: BE

Δημοσίευση από max1 »

Ααααα. Εσύ έβαλες σκοπό να μην κλέίσουμε μάτι απόψε, έτσι; :lol:
balloo
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

hi

Δημοσίευση από balloo »

εχω υποσχεθει στο διαολο να τον κανω ρομπα για τα καμωματα του να δειξω σε ολους πιους ειναι.
οι ιστοριες ειναι 100% αληθινες και θαχει και συνεχεια. ελπιζω να δειξετε λιγο επιικια στα ορθογραφικα ειμαι λιγο δυσλεκτικη και δυσκολευομαι στη γραφη οκ.
:-)
Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: hi

Δημοσίευση από Christos »

balloo έγραψε:εχω υποσχεθει στο διαολο να τον κανω ρομπα για τα καμωματα του να δειξω σε ολους πιους ειναι.
Καλό το έργο σου! O:) O:) O:)
Εικόνα
Vosk0z
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 92
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 05, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Μακρυά..

Δημοσίευση από Vosk0z »

(Προτροπή μου πάντα..)

Ας μην ασχολείσαι με αυτόν.. Δεν υπάρχει λόγος..Το αν θα τον κάνεις ρόμπα δεν τον ενδιαφέρει..

Αν θέλει, μπορεί να σου κάνει τα τρισμέγιστα..

Προσευχή και πάλι προσευχή..


(Ελπίζω να μην με παρεξηγήσεις..)
"Ο μισθωτός δε, και ουκ ών ποιμήν, ου ουκ εισί τα πρόβατα ίδια, θεωρεί τον λύκον ερχόμενον και αφίησι τα πρόβατα και φεύγει"
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

balloo, καλησπέρα

Η γνώμη μου είναι να μην ασχολείσαι με τον πονηρό γιατί όπως λένε κι οι Άγιοι Πατέρες, να μην πολεμούμε τον διάβολο αλλά με την προσευχή τον κάνουμε να το βάζει στα πόδια. Φεύγει... Κι αυτό είναι αρκετό

Μην υπερεκτιμάς τις δυνατότητές σου οι οποίες είναι πολύ μηδαμηνές, άσχετα αν η θέλησή σου είναι παμέγιστη.

Εσύ τι λες? Αν ήθελε ο Ιησούς δεν θα μπορούσε να τον διαλύσει? Να τον εξαφανίσει από προσώπου γης?
Κι όμως, θεράπευε δαιμονισμένους, διώχνοντας τα δαιμόνια κι όχι καταστρέφοντάς τα. Δεν ήρθε ακόμα η ώρα τους.

Γι αυτό μην μπαίνεις σε ξένα χωράφια κι ασχολήσου καλλίτερα με την προσευχή και τη σωτηρία της ψυχής.
balloo
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 107
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 26, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

kalhspera

Δημοσίευση από balloo »

εχετε δικιο και δεχομαι τις συμβουλες σας ισως σκεφτηκα εγωιστικα συγνωμη φυσικα και δε πρεπει να αμφισβητουμε τη πανουργη δυναμη του διαβολου αλλωστε ακομα και οι αγιοι ηταν παντα επιφιλακτικτοι με δαυτον.
:-)
Voliotis
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από Voliotis »

Ένας γέροντας μου είχε πει κάποτε.
Μην πολεμάς το Διάβολο. Ό,τι και να του πεις, αυτός έχει κόλπα 5000 χρόνων (δλδ από τότε που δημιουργήθηκε ο κόσμος).
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”