Προγαμιαίες σχέσεις

Ότι έχει σχέση με την Ορθοδοξία γενικότερα.

Συντονιστές: konstantinoupolitis, Συντονιστές

deppy28
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

...........

Δημοσίευση από deppy28 »

Εγω,εχω να πω ότι δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος,δεν κάμω στατιστικά,

ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΟΤΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΑΝ

ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ...


Που εσεις όλο με την κακια κουβέντα και το μάλωμα είστε,μαζί μου...και ΄δεν με αγαπάτε,αλλα δεν με νοιάζει πια...

ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΙΕΡΕΑ,ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΟΥ..

ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ...

Και διαβεβαιώνω,ότι για άλλη μια φορά,στο θέμα των προγαμιαίων σχέσεων,οι άνθρωποι-θεουσοι,ειναι πολλακις πιο αυστηροι και ατεγκτοι,και σκληροι...απο τους ιερεις ,και τους Ποιμεναρχες...και τους Μοναχους...που και αυτοι με Αγαπανε...μμμμμμμμμμμμμμ
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Άμα κρεμάσουν τους θεούσους θα πάω αδικοστοτωμένος. :lol: :lol: :lol: :lol:

Τά ΄χω περάσει Ντέπυ γι αυτό τα λέω μπας και γλυτώσει κανένας φουκαράς όσα τράβηξα εγώ.
Dirfys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Επικοινωνία:

Re: ...........

Δημοσίευση από Dirfys »

deppy28 έγραψε:Εγω,εχω να πω ότι δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος,δεν κάμω στατιστικά,

ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ,ΟΤΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΟΥ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΓΑΜΕ ΜΕ ΚΟΙΤΑΖΑΝ

ΜΕ ΑΛΗΘΙΝΗ ΚΑΛΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΑΓΑΠΗ...


οταν μιλαγατε?? σε εσενα τα ελεγε μονο??πω..πω..
μονο για εσενα ηταν η ομιλια??
πω.πω...

Που εσεις όλο με την κακια κουβέντα και το μάλωμα είστε,μαζί μου...και ΄δεν με αγαπάτε,αλλα δεν με νοιάζει πια...

ελα κουτο σε αγαπαμε....αλλα οχι οσο θελεις εσυ.....

ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΑΥΤΟΥ ΤΟΥ ΙΕΡΕΑ,ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΚΑΤΑΦΥΓΙΟ ΜΟΥ..

ΜΕΤΑ ΤΟΝ ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΜΟΥ ΒΕΒΑΙΑ...


Και διαβεβαιώνω,ότι για άλλη μια φορά,στο θέμα των προγαμιαίων σχέσεων,οι άνθρωποι-θεουσοι,ειναι πολλακις πιο αυστηροι και ατεγκτοι,και σκληροι...απο τους ιερεις ,και τους Ποιμεναρχες...και τους Μοναχους...που και αυτοι με Αγαπανε...μμμμμμμμμμμμμμ

μμμμμ? ειναι αυτο το μμμ....να....να μαθετε..η το
μμμμ αυτο το ερωτηματικο..
πρεπει να ξερουμε.....δεν γινετε να ειμαστε στην αγωνια.... πες μας...
mirto
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 152
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 01, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από mirto »

Nτέπυ μου όλα όσα ακούς και μαθαίνεις ωφέλιμα είναι...... αλλά δεν μπορείς να μάθεις τη γνώμη του άλλου σε αυτά τα θέματα και πως πράττει ο καθένας μας στην προσωπική του ζωή..... θα ήταν υποκρισία να σου πούμε ότι συμφωνούμε ή διαφωνούμε τη στιγμή που κι εμείς έχουμε βιώσει πολλές καταστάσεις στη ζωή μας και ιδίως σε αυτό το θέμα των προγαμιαίων σχέσων που πίστεψέ με.... ότι εφόσον έχεις συνείδηση και το θέτεις σαν προβληματισμό σου ..... σίγουρα θα βρεις τη λύση του με τη φώτιση του Θεού και θα είναι η καλύτερη για σένα και όχι για τους άλλους......
pascalmaroudis
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 10
Εγγραφή: Τετ Μαρ 01, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κατερίνη

Δημοσίευση από pascalmaroudis »

Geia sou agapiti deppy. Exeis apolyto dikio se osa les... Mou elege enas agioreiths oti h kolash einai gemath apo yperhfanous par8enous.... Moy elege epishs oti oso kai na par8enepsoume, o satanas einai pneyma, ara pio par8enos apo emas. Oso kai na nhstepsoume, o satanas einai pneyma ara den trwei pote. Oso kai na agrypnhsoume, o satanas einai pneyma ara den koimatai pote. Ayto pou den exei o satanas kai pou mporoume emeis na exoume, einai h agaph kai h tapeinofrosynh, ayta 8a mas valoun ston paradeiso... Na 8ewreis pragmatikh eylogia to oti gnwrises ton Pathr Nikolao. Egw eimai apo katerinh kai 8elw poly na toy valw metanoia kai na parw thn eyxh tou. Ka8e leksi aytou toy an8rwpou einai 8eologikh poihsh... An 8eleis na epikoinwnhsoume gia na mou peis pws mporw na ton vrw... Eyxaristw.

Eyxes8ai gia ton amartwlo paschalh....
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Άρα Πασχάλη φίλε μου, αφού είτε παρθένοι μείνουμε, είτε νηστεύουμε, είτε αγρυπνήσουμε για τον Κύριο δεν έχουμε καμιά ελπίδα και θα πάμε όλοι στη κόλαση, τότε ας απολαύσουμε τουλάχιστον αυτή τη ζωή. Ας πλακωθούμε λοιπόν στο φαΐ τα ξεχύχτια και τις ακολασίες αφού έτσι κι αλλοιώς "μια ζωή την έχουμε κι αν δεν τη γλεντήσουμε, τι θα καταλάβουμε, τι θα καζαντίσουμε".

Δεν είναι έτσι Πασχάλη. Ο Κύριος έβαλε τον πήχυ ψηλά κι εμείς σ΄όλη μας τη ζωή θα παλαίψουμε να τον φτάσουμε. Τ΄ότι δεν θα τον φτάσουμε το ξέρουμε, αλλά ελπίζουμε στο Έλεός του αν σ΄όλη μας τη ζωή δεν πάψουμε να προσπαθούμε.
deppy28
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

..............

Δημοσίευση από deppy28 »

Σε ευχαριστώ Πασχάλη,και όντως όλα τα καλα στην ζωή μου μου έρχονται

τυχαία............

Εδω μέσα,δεν ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ,δεν μιλαω για να πεισω καποιους για την αποψη μου....

Απλα καταθέτω,εμπειρίες,λόγους Ιερέων,λέω και κανένα αστείακι...κανένα ποιηματάκι..

ΑΥΤΑ ΞΕΡΩ,ΑΥΤΑ ΛΕΩ....

Ο καθένας,ας κάνει ότι θέλει...

Εγω ,συμφωνω μαζί σου,σε όσα σου είπε ο Γερων σε Όρος,πολλοι ιερεις και πνευματικοι συμφωνουν..τώρα ,και η εμπειρία μου έδειξε ότι πολλοι παρθενοι-ες,ήταν τελειως μαυροψυχοι και με κακία...

Όμως,ο κάθενας ας πιστεύει ότι θέλει...

Κάποιοι Χριστιανοι πάνε ΜΕ ΤΟ ΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ ΝΟΜΟΥ...

Κάποιοι Χριστιανοι,πάνε ΜΕ ΤΟΝ ΧΤΥΠΟ ΤΗΣ ΚΑΡΔΙΑΣ...

ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΚΑΙ Κ Α Ν Ε Ι Σ ΑΠΟ ΤΟΝ

ΚΟΣΜΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΤΕΛΙΚΑ....


ΆΝΤΕ ΤΏΡΑ ΠΙΑ...ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

nkope έγραψε:Link για το Παντοκράτωρ έχει στην πρώτη σελίδα του forum. Και για τη Μητρόπολη Λεμεσσού είναι

http://www.imlemesou.org

Όσο για τον Μεσογαίας και Λαυρεωτικής είναι ίσως ο καλύτερος Ποιμενάρχης που έχει σήμερα η Εκκλησία της Ελλάδος.
Δεν ξέρω αν είναι ο καλύτερος, γιατί δεν γνωρίζω πολλούς Μητροπολίτες, μπορώ όμως να βεβαιώσω ότι πράγματι είναι ένας χαρισματικός κληρικός. Πολύ πιστός και πολύ μορφωμένος. Και παράτησε την Αμερική όπου έκανε τα τρία μεταπτυχιακά του και όπου το μέλλον του θα ήταν πολύ επικερδές οικονομικά, για να γίνει μοναχός στο Άγιο Όρος.
Μακάρι να υπάρχουν και άλλοι τέτοιοι!
vfilip
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am

Re: ..............

Δημοσίευση από vfilip »

deppy28 έγραψε: ΚΑΝΕΙΣ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ ΕΔΩ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ,ΚΑΙ Κ Α Ν Ε Ι Σ ΑΠΟ ΤΟΝ

ΚΟΣΜΟ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΡΙΝΕΙ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΣΩΘΕΙ ΤΕΛΙΚΑ....[/b][/u]

ΆΝΤΕ ΤΏΡΑ ΠΙΑ...ΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜΜ
ναι αλλά υπάρχουν κάποιοι κανόνες ...είναι δυνατόν να είσαι μοιχός και να πιστεύεις ότι θα σωθείς αν δεν μετανοήσεις ???????
deppy28
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 106
Εγγραφή: Δευ Ιαν 22, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

,.............

Δημοσίευση από deppy28 »

ΚΑΛΥΤΕΡΑ "ΜΟΙΧΟΣ" .....ΠΑΡΑ Κ Α Κ Ο Σ !!!!!


........ΚΑΙ ΟΙ ΚΑΚΟΥΛΗΔΕΣ ΜΕΤΑΝΟΟΥΝ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ...


.....ΚΑΙ ΤΟ "ΜΟΙΧΟΣ" ΕΙΝΑΙ ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΣ ΣΑΡΚΑΣ...

....ΕΝΩ ΤΟ "ΚΑΚΟΣ" ΑΔΥΝΑΜΙΑ ΤΗΣ ΨΥΧΗΣ ΚΑΙ ΦΕΥΓΕΙ ΠΙΟ ΔΥΣΚΟΛΑ...

...ΕΜΕΝΑ ΠΑΝΤΩΣ ..ΟΙ "ΜΟΙΧΟΙ" ΚΑΙ "ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ " ΜΕ ΤΑΠΕΙΝΩΣΗ ΜΟΥ

ΕΧΟΥΝ ΔΕΙΞΕΙ ΑΓΑΠΗ,ΕΝΩ ΟΛΟΙ ΕΣΕΙΣ ΟΙ "ΑΓΝΟΥΛΗΔΕΣ" ΟΧΙ...

ΜΜΜΜΜΜΜΜΜμμμμμμμμμμμμ.................
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ορθοδοξία”