"Ο Αντίχριστος ήλθεν 1983 - 2013"

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

tomR
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 269
Εγγραφή: Παρ Μαρ 04, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από tomR »

AnastasiaD έγραψε:
Τι κανει και ο πονηρος,,,και μη φανταζεσαι δε καθομαι στον υπολογιστη για να σου απαντω, εχω και αλλες ασχολιες ευτυχως
αλλα σε περιπτωση που δεν ειχα αλλες ασχολιες, αναρωτιεμαι τι φιλοσοφει και ο πονηρος....
Εγώ αγαπητή μου δεν φαντάζομαι τίποτα , ούτε σε ρώτησα να μου πεις τα προσωπικά σου , όλοι μας έχουμε διάφορα πράγματα να κάνουμε , όταν όμως αδυνατούμε να στηρίξουμε τις απόψεις μας δημόσια , ή μας δείχνετε ότι έχουμε λάθος αλλά από το ζόρι μας δεν το δεχόμαστε , δεν καλούμε τον συνομιλητή μας πονηρό , ( είσαι και μορφωμένη κοπέλα ) .

Αν και θα ήθελα να μου πεις Αναστασία, με ποιο συλλογισμό κατέληξες πως είμαι πονηρός ?
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Αααα, γιαυτο δεν θελει ο Αγιος Παισιος, συγγνωμη ο παισιος εννοουσα, να ανοιχτει ο ταφος του!!
ξερει αυτος ..και η Αναστασια..

Ενα φιλο εχω και τα εχει συνεχεια με ενα γνωστο μου ονοματι Χρηστο, συνεχεια μαλωνουν
Τωρα που το σκευτομαι... Αυτος ειναι ο Αντιχρηστος!!!!!

...επειδη τα πραγματα θα ειναι δυσκολα ο Κυριος για τη στηριξη των πιστων θα αποκαλυψει εναν Οσιο, και ο οποιος ειναι κρυμμενος στα βουνα της Βοιωτιας, ετσι ληγοντος του 21ου αιωνος θα γνωρισουμε τον
:prayer: Όσιο Αρσένιο τον Νεοφανή..
Voliotis
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 194
Εγγραφή: Παρ Οκτ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από Voliotis »

Από την Πόλη έρχομαι και στην κορφή κανέλλα.΄
Φόρεσα το καπέλο μου, να μη βραχεί η ομπρέλα.
Εικόνα
God_Send
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από God_Send »

Ακριβώς...!
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

panos0 έγραψε:
...επειδη τα πραγματα θα ειναι δυσκολα ο Κυριος για τη στηριξη των πιστων θα αποκαλυψει εναν Οσιο, και ο οποιος ειναι κρυμμενος στα βουνα της Βοιωτιας, ετσι ληγοντος του 21ου αιωνος θα γνωρισουμε τον
:prayer: Όσιο Αρσένιο τον Νεοφανή..
Τι γράφει εδώ ο Πάνος ?????????? μπορεί να μου πει κανείς?????????
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
God_Send
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από God_Send »

Ο καθενας μπορει να πιστευει οτι θελει...αλλα ρε παιδια μην υποβαθμιζουμε τοσο την κουβεντα. Επειδη το θεμα εχει ξεφυγει δεν νομιζω οτι ασχολουμαστε με οτι ρωτησα. Θα παρακαλουσα τους διαχειριστες να κλεισουν το θεμα γιατι καταντησε γελιο.
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Ετσι God_Send
Δεν βρισκεται κανενας χριστιανος να το κλειδωσει???

Δεν μπορει να ξερει κανεις πως θα κυρηξουν τον λογο του Θεου οι Προφητες, εκεινη την εποχη θα εχουν αλλαξει πολλα..
Νομιζω παντως οτι θα ελεγξουν τον Αντιχριστο και απο ΜΜΕ η ιντερνετ η οτι αλλη σαν τηλεοραση συσκευη θα υπαρχει στα σπιτια, αν και θα ειναι πολυ σφιχτα (ελεγχομενα) τα πραγματα τοτε...
Εαν γυριζαν με τα ποδια πχ, σε 1260 ημερες ισως δεν θα γινονταν τοσο ενοχλητικοι...
Δεν υπαρχει περιπτωση να γινουν αυτα το 201Χ, και αλλος ελεγε το 1992 και την πατησε...
Θα γινουν πρωτα τα γεγονοτα με τον πολεμο που ειπε ο Αγιος Παισιος, μετα θα εχουμε μια εποχη καλμα, μια καλμα οπως γινεται πριν τον τυφωνα...
μετα θα αρχισει το final countdown και θα επακολουθηση το τελος της ανθρωπινης ιστοριας, και πιστεψτε με δεν θα ειναι δυσκολο να το καταλαβει κανεις οταν θα ερχεται....
Αυτα τα τωρα ερχεται, νατος ερχεται, δεν ειναι σωστα παιδια...
Εχει ακομα δρομο...
Επειδη τα πραγματα θα ειναι δυσκολα κατα το τελος του 21 αιωνος, ο Κυριος για τη στηριξη των πιστων θα αποκαλυψει εναν Οσιο, και ο οποιος βρισκεται κρυμμενος στα βουνα της Βοιωτιας, (στα Δερβενοχωρια?) ετσι ληγοντος του 21ου αιωνος θα γνωρισουμε τον
:prayer: Όσιο Αρσένιο τον Νεοφανή
God_Send
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 103
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από God_Send »

Παναγιωτη συμφωνω μαζι σου. Καμια φορα τα βαζω κατω, τα σκεφτομαι ολα και οντως το βλεπω λιγο μακρια. Εχω τη γνωμη απλα οτι εχει αρχισει βλεπωντας την επικαιροτητα ειδικα απο θεματα εξοπλισμου των κρατων.

Απλα με ανησυχουν τα καιρικα φαινομενα ιδιαιτερα σαν σημαδια τα οποια με κανουν να σκεφτομαι οτι ισως και να ειναι κοντα. Δεν μπορει για παραδειγμα η Β. Ιταλια να εχει χιονια και στην Ν.Ιταλια να βαραει 37 και 38 βαθμους. Αυτα με ανησυχουν γιατι αυτες οι αντιφασεις συμβαινουν παντου.

Παντως αν αργησει αρκετα ακομη τοτε μιλαμε οτι ολα αυτα θα συμβουν σε περιοδο απολυτου εξευτελισμου της ανθρωπινης υπαρξης και παντελη ασταθεια του καιρου. Και σιγουρα κανεις μας δεν θα ηθελε να ζει τοτε.

Καμια φορα ειλικρινα μου φαινεται να παψω εντελως να ασχολουμαι με ολα αυτα. Και να σου πω και κατι...αμαν πια..ας εδιναν οι προφητειες και ημερομηνιες. Γιατι δεν εχει γινει ? Καμια φορα αγανακτω και σκεφτομαι μηπως τελικα ολα ειναι φτιαχτα. Μηπως ειναι φυσικη εξελιξη η καταστροφη μας ? Συνεβη με τοσους αλλους πολιτισμους, συνεβη με τους δεινοσαυρους απο καποιο μετεωριτη (πιθανον)...γιατι οχι και σε εμας ?
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από panos0 »

Μα γιαυτο ακριβως θα τελειωση η ιστορια γιατι η ανθρωπινη καταπτωση θα εχει φθασει στο ζενιθ δεν θα παιρνει αλλο.
Ειναι μακρια ακομα, καθε ενας θελει να δει στην ζωη του σημαντικα γεγονοτα ποσο μαλλον το τελος της ανθρωπινης ιστοριας, δυστυχως θα αρκεστουμε στην Πολη. :D
Μην ανησυχεις ομως ερχεται και αυτος, οι προδρομοι του δουλευουν πυρετωδως να φερουν την πληρη, υπνωση, ελεγχο, συγχυση τι ειναι κακο και τι καλο, στους ανθρωπους. Απλα δεν θα γινουν μαγικα, θα γινουν με φυσικη πορεια σιγα σιγα.
Δεν ειναι τιποτα φτιαχτο, και τα παραξενα καιρικα φαινομενα ειναι ακομα στην αρχη.
Τι να την κανεις την ημερομηνια???
Ιδού, έρχομαι σαν κλέφτης.....
FILOPATRIS
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 19, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από FILOPATRIS »

δεν είδα αν κάποιος το επισύμανε ήδη αλλά κοιτάξτε αυτή τη θεωρεία για τον Πρίγκιπα Williams http://www.angelfire.com/alt2/antichrist/index.html
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”