Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ανοίγω αυτό το τόπικ, μετά από συζήτηση με την Σμαρώ και όχι μόνο.
Ως γνωστόν, το μεσημέρι του Σαββάτου 15/05/2010, αρκετά μέλη του φόρουμ, καθ' οδόν για Ουρανούπολη λόγω του Αγιορείτικου προσκυνήματος που ξεκινά την Κυριακή 16/05, θα σταθμεύσουν σε γνωστό εστιατόριο του Πλαταμώνα, για φαγητό και καφέ.
Θα παραστούν εκεί, όλα τα μέλη που συμμετέχουν στην εκδρομή, τα οποία θα προέρχονται από τις νοτιότερες του Πλαταμώνα περιοχές.
Σχετική προθυμία να παρευρεθούν, έχουν εκφράσει και μέλη που θα προσκυνήσουμε μαζί (πρώτα ο Θεός) στο Α.Ο. τα οποία βρίσκονται πιό βόρεια, ή ακόμα και μέλη που δεν συμμετέχουν στην εκδρομή.
Οποιος θέλει μπορεί να δηλώσει συμμετοχή. να βάλει προτάσεις για την ώρα της συνάντησης κλπ.
Καλή μου Σμαρώ, αν έχεις χρόνο, ανάλαβε σε παρακαλώ την ροή της καταγραφής των συμμετοχών στο παρόν τόπικ και την όποια μικρή οργάνωση χρειάζεται. Και ενημέρωσε και τα ομόρως διαμένοντα μέλη ή μη του φόρουμ, περί αυτού.
Αν πάλι δεν έχεις χρόνο, ας το αναλάβει κάποιος άλλος.
Το αναλαμβάνω κι' εγώ αν δεν γίνεται αλλιώς, απλά τελευταία έχω λιγάκι εργασιακό φόρτο παραπάνω και εκτός αυτού υπάρχουν και κάποιες αδιευθέτητες μικρολεπτομέρειες του Αγιορείτικου προσκυνήματος, τις οποίες έχω ακόμα να φέρω σε πέρας.
Να είστε όλες και όλοι καλά, καλή αντάμωση να έχουμε! :smile: :smile:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25056
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από aposal »

Όσοι συμμετέχουμε στην εκδρομή, δεν χρειάζεται (φαντάζομαι) να δηλώνουμε τίποτε!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
nikiforos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2185
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: ΛΑΡΙΣΑ

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από nikiforos »

Η συνάντιση μπορεί να γίνει στο "ΚΑΣΤΕΛΟ" του Ν. Παντελεήμωνα, Μπαλκόνι στο Αιγαίο, με θέα το Κάστρο του Πλαταμώνα κ όλη την παράλια Ζώνη της περιοχής. Η καταλληλότερη ώρα είναι 13.30' έως 15.30'. Η κουζίνα του είναι καταπλικτική!!!!!!
Συλλογάται Καλά!!!, όποιος Συλλογάται Ελεύθερα , Χριστιανικά και Ορθόδοξα......
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25056
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από aposal »

Νικηφόρε, αυτό ακριβώς το εστιατόριο είχα προτείνει στον Παναγιώτη!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Πράγματι, αυτό είχαμε πει!
Καλώς επανήλθες Απόστολε και Χριστός Ανέστη!

Είχαμε πει για την άφιξη στον Πλαταμώνα κατά τις 15.00, αλλά δεδομένης μιάς κάπως μεγαλύτερης επισημότητας που δίνεται και για να έχουμε λίγο παραπάνω χρόνο στη διάθεσή μας, αφού θα γνωρίσουμε και άλλους αδελφούς, μήπως να το κάναμε λίγο νωρίτερα? Για παράδειγμα στις 14.00.
Βέβαια αυτό σημαίνει και αναχώρηση από Αθήνα μια ώρα νωρίτερα (αντί για 9.00 στις 8.00).

Δεν ξέρω, ας το δούμε όλοι μαζί.
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25056
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από aposal »

Θα το δούμε. Τίποτε δεν είναι ακατόρθωτο! Η μεγαλύτερη δυσκολία είναι για σένα Παναγιώτη και οχι για μας...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από smarti »

Παναγιώτη μπόρεσα και μπήκα για λίγο....έκλεψα ιντερνετ απο τον πατσανακι μου για λιγο :oops: :oops: ( δεν λεει να ρθει η καινουρια συνδεση, εδω και μερες περιμένουμε)) :( .....
στη συνάντηση πρώτα ο Θεός θα είμαι παρούσα. Ειχε πει και ο Νικολαος 9 οτι θα ηθελε να ρθει..και ο Γιάννης ο κτιστος...ελπιζω να δουν το θεμα και να απαντησουν και οι δύο.
Σας χαιρετώ...(ώσπου να ρθει τον ιντερνετ) :( :(
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
nikolaos-9

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από nikolaos-9 »

Σάββατο 15 Μαϊου λοιπόν και θα χαρώ να σας δω! Θα έρθω με τη γυναίκα μου και το γιό μου.

Σε όποιο μέρος και να επιλέξετε για να καθίσουμε, είμαι σύμφωνος! :wink:
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Χριστός Ανέστη Νίκο.

Εχουμε και λέμε ως τώρα: (Τα καταχωρώ προσωρινά εγώ, μέχρι να αξιωθεί η Σμαρώ να αποκτήσει ίντερνετ!) :smile:

1.aposal
2.dionysisgr
3.ulysses
4.Στέφανος
5.Διονύσης
6.Γιώργος
7.andreasmas
8.panagiotisspy
9.dimitrisgr
10.Δημήτρης
11.agiooros
12.nikiforos
13.Χρήστος
14.dimitris39

Οι ανωτέρω από την παρέα των συμμετεχόντων στο Αγιορείτικο προσκύνημα.

Επίσης:
15.smarti
16 - 17 -18. nikolaos-9 μετά συζύγου και υιού.

Ας μεγαλώσει ο κατάλογος! :smile:
Καλή αντάμωση! :smile:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Συνάντηση στον Πλαταμώνα Πιερίας στις 15/05/2010

Δημοσίευση από smarti »

panagiotisspy έγραψε:Χριστός Ανέστη Νίκο.

Εχουμε και λέμε ως τώρα:

1.aposal
2.dionysisgr
3.ulysses
4.Στέφανος
5.Διονύσης
6.Γιώργος
7.andreasmas
8.panagiotisspy
9.dimitrisgr
10.Δημήτρης
11.agiooros
12.nikiforos
13.Χρήστος
14.dimitris39

Οι ανωτέρω από την παρέα των συμμετεχόντων στο Αγιορείτικο προσκύνημα.

Επίσης:

Πρώτα ο Θεός.

15.smarti
16 - 17 -18. nikolaos-9 μετά συζύγου και υιού.
19.Βαγγελης
20.Αποστολος
21.Αναστάσιος
22. Γιάννης (Ktistos) με οικογένεια (Που είσαι Γιάννη να το επιβεβαιώσεις? :7 :7 :7 )

Ας μεγαλώσει ο κατάλογος! :smile:
Καλή αντάμωση! :smile:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”