Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36610
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από toula »

panagiotisspy έγραψε:Επομένως η συνάντηση ορίζεται, πρώτα ο Θεός, για την Κυριακή 3 Οκτωβρίου, από 6.30 έως 7.00 πρωινή, στο κατάστημα του Δημήτρη στα Δερβενάκια.
Ακολούθως, θα μεταβούμε στην Ι.Μ. Αγίου Θεοδοσίου για να παρακολουθήσουμε την Θεία Λειτουργία.
Μετά το πέρας της, θα αποφασίσουμε από κοινού το τι θα κάνουμε.

Εάν κάποιος θέλει να έρθει λιγάκι αργότερα το πρωί (μετά τις 7.00), ας έρθει κατ'ευθείαν στην Ι.Μ. Αγίου Θεοδοσίου.
Aυτό το χάρισμα του Παναγιώτη (μέσα σε όλα τα άλλα !) να ξεκαθαρίζει από τις προτάσεις των μελών και κάθε φορά να συνοψίζει τις συναντήσεις, μου αρέσει πάρα πολύ ! Μπράβο !
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από panagiotisspy »

heart έγραψε:me to kalo adelfia,anapsete kai kanena keraki gia emas poy den tha mpwresoyme na erthoyme.
Αδελφέ Κωνσταντίνε, δεν υπάρχει ποτέ περίπτωση σε οποιοδήποτε μικρό ή μεγάλο φορουμικό προσκύνημα, να μην ανάψει και ένα κερί για τα μη παρόντα μέλη του φόρουμ και τις οικογένειές τους, το λεγόμενο "φορουμοκεράκι"! :8 :smile: :8 :smile: :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

και για μενα ενα κερακι :8
να μην χασω το μυαλο μου στις δυσκολες αυτες εποχες :8
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από panagiotisspy »

panagiotisspy έγραψε:Επομένως η συνάντηση ορίζεται, πρώτα ο Θεός, για την Κυριακή 3 Οκτωβρίου, από 6.30 έως 7.00 πρωινή, στο κατάστημα του Δημήτρη στα Δερβενάκια.
Ακολούθως, θα μεταβούμε στην Ι.Μ. Αγίου Θεοδοσίου για να παρακολουθήσουμε την Θεία Λειτουργία.
Μετά το πέρας της, θα αποφασίσουμε από κοινού το τι θα κάνουμε.

Εάν κάποιος θέλει να έρθει λιγάκι αργότερα το πρωί (μετά τις 7.00), ας έρθει κατ'ευθείαν στην Ι.Μ. Αγίου Θεοδοσίου.
Καλή αντάμωση να έχουμε, πρώτα ο Θεός.

Προσωπικά θα είμαι από αύριο στην περιοχή Δερβενακίων-Μυκηνών και θα κάνουμε βολτούλες στην περιοχή με τον Δημήτρη! :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36610
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από toula »

Καλό ταξίδι παιδιά ! Με το καλό να πάτε και να γυρίσετε περιγράφοντάς μας τις εντυπώσεις σας !
Είμαι σίγουρη ότι θα περάσετε τέλεια τόσο ωραία παρέα που είστε !!!
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από angieholi »

Αν και είναι ιδιαίτερως, δελεαστική και "γαργαλιστική", η πρόταση για αυτή την συνάντηση...
δυστυχώς λόγω υποχρεώσεων ως νονά, δεν μπορώ να παρευρεθώ.

Είμαι σίγουρη όμως ότι επειδή, όπως λέει και ο λαός μας: " η καλή μέρα από το πρωΐ φαίνεται",
έτσι και αυτή η συνάντηση, εφόσον ξεκινάει με Θεία Λειτουργία και εκκλησιασμό σε Μοναστήρι,
και αφού θα γεμίσουν τα "δοχεία" σας, από την Χάρις του Θεού και την Κοινωνία του Αγίου Πνεύματος,
θα είναι και αυτή, μια ευλογημένη συνάντηση, όπου η εν Χριστώ αγάπη θα επικρατεί και θα ξεχειλίζει...

Για όσους κάνουν μακρύ δρόμο, ας έχουν ένα καλό ταξίδι, ας προσέχουν και ας μην τρέχουν!
Να περάσετε όμορφα, να γεμίσει η καρδιά σας ευτυχία και......
ε! ας γεμίσει και η κοιλιά σας από τα όμορφα εδέσματα και φαγητά, που φτιάχνει ο Δημήτρης!!!!!!

Α! και Βασίλη :7 ..... Μην του αλλάξεις πάλι τη διακόσμηση...... Άστο για την επόμενη φορά που θα είμαστε περισσότεροι πρώτα ο Θεός!!!!! :lol:

Καλά να περάσετε και περιμένουμε όταν θα γυρίσετε να μας πείτε ΤΑ ΠΑΝΤΑ, με πολλές πολλές λεπτομέρειες!!!! :25 :25 :25
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

panagiotisspy έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:Επομένως η συνάντηση ορίζεται, πρώτα ο Θεός, για την Κυριακή 3 Οκτωβρίου, από 6.30 έως 7.00 πρωινή, στο κατάστημα του Δημήτρη στα Δερβενάκια.
Ακολούθως, θα μεταβούμε στην Ι.Μ. Αγίου Θεοδοσίου για να παρακολουθήσουμε την Θεία Λειτουργία.
Μετά το πέρας της, θα αποφασίσουμε από κοινού το τι θα κάνουμε.

Εάν κάποιος θέλει να έρθει λιγάκι αργότερα το πρωί (μετά τις 7.00), ας έρθει κατ'ευθείαν στην Ι.Μ. Αγίου Θεοδοσίου.
Καλή αντάμωση να έχουμε, πρώτα ο Θεός.

Προσωπικά θα είμαι από αύριο στην περιοχή Δερβενακίων-Μυκηνών και θα κάνουμε βολτούλες στην περιοχή με τον Δημήτρη! :8
Ναι Παναγιωτη θα κανουμε πολλες βολτες
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
irida
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 1:32 pm

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από irida »

Θα ηθελα να σας ενημερωσω, εστω και καθηστερημενα, οτι θα ερθω κι εγω με τον συζυγο μου στην προγραματισμενη αυτη συναντηση. Πρωτα ο Θεος λοιπον θα τα πουμε αυριο απο κοντα.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από vasilisalt »

Ζητάω από τη διεύθυνση του φόρουμ, να μετονομαστώ σε vasilisaposal.
Δεν μπόρεσα να παρευρεθώ στη συνάντηση.
Μέχρι που σκέφτομαι να πάω και στη Τήνο και να αρχισει να μ αρέσει ο Ζαγορ...
irida
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 129
Εγγραφή: Παρ Ιαν 15, 2010 1:32 pm

Re: Πελοποννησιακή συνάντηση την Κυριακή 3 Οκτωβρίου

Δημοσίευση από irida »

Μεχρι τωρα εβλεπα στην οθονη μου ψευδονυμα κι αυτο μ εκανε να μην μπορω να συνειδητοποιησω οτι πισω απ αυτα βρισκονται καποιοι ανθρωποι. Σημερα λοιπον το ενοιωσα. Συναντησα καποια "ψευδωνυμα" εσπασε το φραγμα της οθονης και ενοιωσα την ανθρωπινη παρουσια πολυ εντονα. Ειμαι πολυ χαρουμενη με την σημερινη συναντηση μα και πολυ συγκινημενη...
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”