Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από smarti »

πριν λίγο μπήκε ο Κωστάκης μου με τον κουμπάρο μου ..κατευθύνονται για την Μ. Καρακαλου ...αυριο λένε να πάνε στη Μ. Φιλόθεου..και σκεφτόμουν ότι ίσως κάπου μπορεί να συναντιόντουσαν οι δρόμοι σας. Έχει ο ΘΕΟΣ..... Είναι η πρωτη φορά που μπαίνει στο αγιο Όρος ο Κωστάκης και ευχαριστώ παρά πολύ γι αυτό την Παναγία , τον Χρίστο μας για όλα τα καλά.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από Dimitris39 »

aposal έγραψε:Πρώτα ο Θεός το ΠΣΚ θα είμαι μεταξύ Σουρωτής και Θεσσαλονίκης.
Εκει ειναι η Αγια ΠΑρασκευη και οι Ταγαραδες εμεις ομως μιλαμε για αλλο ΠΣΚ
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από vasilisalt »

Αφιερωμένο βασικά στον εαυτό μου!!!
http://www.youtube.com/watch?v=lZS139s3 ... re=related


Αγαπημένε μου πατέρα Κ..... το ζεστο χειροφίλημα στο χέρι του αντιπροσώπου Του,
και την θεμή αγκαλιά θα προσπαθήσω να σας την δώσω στην προσευχή μου!!!
Καλά Χριστούγεννα αγαπημένο μας Όρος!!!
Άβαταρ μέλους
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 9:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΣ »

σημερα το κυμα εφτανε μεχρι την εισοδο της ΙΜ Οσιου Ξενοφωντος... απο τις 6΄30 το πρωι προσπαθούσα να βρω καποιον στις Αγιορείτικες γραμμές αλλά μάταια.

Αγαπημένε μου γέροντα ,ξέρω ποσο μας περίμενες αλλά ο θεός είχε άλλα σχέδια...

ας είναι , ισως του χρόνου να θέλει να μπούμε ...

Βασίλη ξέρω πόσο πολύ το ήθελες... ποσο πραγματικά το ήθελες...

ελπίζω ότι κάποια στιγμή θα συμβεί...

λυπάμαι πολύ και για εναν άλλο λόγο ... ηθελα τοσο πολυ να σας δω όλους απο κοντα αλλά δεν ήταν θελημά Του

υπομονή και σιωπή είναι η γιατρειά στον άρρωστο...

δόξα τω θεώ ...
ο Χριστός σώζει....
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από agiooros »

Και εγω ηθελα πολυ να τα πουμε απο κοντα.
Εαν θελει ο Θεος θα γινει
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από Andreasmas »

ΣΤΕΦΑΝΟΣ έγραψε:σημερα το κυμα εφτανε μεχρι την εισοδο της ΙΜ Οσιου Ξενοφωντος... απο τις 6΄30 το πρωι προσπαθούσα να βρω καποιον στις Αγιορείτικες γραμμές αλλά μάταια.

Αγαπημένε μου γέροντα ,ξέρω ποσο μας περίμενες αλλά ο θεός είχε άλλα σχέδια...


ας είναι , ισως του χρόνου να θέλει να μπούμε ...

Βασίλη ξέρω πόσο πολύ το ήθελες... ποσο πραγματικά το ήθελες...


ελπίζω ότι κάποια στιγμή θα συμβεί...

λυπάμαι πολύ και για εναν άλλο λόγο ... ηθελα τοσο πολυ να σας δω όλους απο κοντα αλλά δεν ήταν θελημά Του

υπομονή και σιωπή είναι η γιατρειά στον άρρωστο...

δόξα τω θεώ ...
.
Ήμαστε Βασίλη :8 ,Δημήτρη :8 ,Νίκο :8 ,Σπύρο :8 ,Στάθη :8 Στέφανε :8 άπαντες ομαθυμαδόν επί το αυτό κι ο Ουράνιος Πατέρας μας θα βοηθήσει ,ήδη συνεργεί.

Το όνειρο πραγματοποιείται δε σβήνει παράκαιρα .
Έχει ο Θεός τους λόγους Του.
"Ζώ δε ουκέτι εγώ, ζή δε εν εμοί Χριστός"ας ηχεί στο είναι μας .
Αυτός ας είναι ο στόχος σας.
Οι άλλες προσπάθειες να είναι μυστικές, κρυμμένες ,γνωρίζει ο Θεός .
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
pittask
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 78
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 30, 2011 6:32 pm
Τοποθεσία: Χαλκίδα

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από pittask »

Μόλις επέστρεψα οδικώς απο Άγιο Όρος...Σκήτη Αγίας Άννας(Τετάρτη), Κουτλουμούσι(Πέμπτη), Καρακάλλου(Παρασκευή,Σάββατο). Άκουσα μια ψυχή που με παρακίνησε έντονα και πήγα :smile: Λόγω αποκλεισμού΄και ενω είχα κράτηση μόνο για Σάββατο πρωί στην Καρακάλου, με δέχτηκαν και έκανα εκεί Χριστούγεννα. Επτα-οκτώ προσκυνητές όλοι και όλοι ...Η αγρυπνία άρχισε στις 22.00 της Παρασκευής και όλοκληρώθηκε 5.30 ξημερώματα Σαββάτου...Καθόμουν πίσω απο το θρόνο του γέροντα Φιλοθέου και "Θεε μου, τι ψαλμωδία ήταν αυτή" Στιγμές μοναδικές ,"φυλακισμένες" για πάντα στη μνήμη και στο πνεύμα!Το ίδιο και στην αοψινή/χθεσινή Λειτουργία.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από smarti »

pittask έγραψε:Μόλις επέστρεψα οδικώς απο Άγιο Όρος...Σκήτη Αγίας Άννας(Τετάρτη), Κουτλουμούσι(Πέμπτη), Καρακάλλου(Παρασκευή,Σάββατο). Άκουσα μια ψυχή που με παρακίνησε έντονα και πήγα :smile: Λόγω αποκλεισμού΄και ενω είχα κράτηση μόνο για Σάββατο πρωί στην Καρακάλου, με δέχτηκαν και έκανα εκεί Χριστούγεννα. Επτα-οκτώ προσκυνητές όλοι και όλοι ...Η αγρυπνία άρχισε στις 22.00 της Παρασκευής και όλοκληρώθηκε 5.30 ξημερώματα Σαββάτου...Καθόμουν πίσω απο το θρόνο του γέροντα Φιλοθέου και "Θεε μου, τι ψαλμωδία ήταν αυτή" Στιγμές μοναδικές ,"φυλακισμένες" για πάντα στη μνήμη και στο πνεύμα!Το ίδιο και στην αοψινή/χθεσινή Λειτουργία.
και ο γιος μου ο Κωστας που ειναι 13 χρονων ηταν Στην Καρακαλου Πεμπτη , Παρασκευη και Σαββατο μεσημερι νομιζω εφυγαν για τη Μ.Φιλοθεου. Κανατε μαζι Χριστουγεννα. Και αυτοι σημερα γυρισαν.
.Μονο που ο μικρος την αγρυπνια των Χριστουγεννων την εβγαλε με διαλειματα υπνου και ενα καλο ξυπνητηρι τον π. Κ........
τον οποιο τον ευχαριστω για ολα απο ολη μου την καρδια.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από panagiotisspy »

smarti έγραψε:και ο γιος μου ο Κωστας που ειναι 13 χρονων ηταν Στην Καρακαλου Πεμπτη , Παρασκευη και Σαββατο μεσημερι νομιζω εφυγαν για τη Μ.Φιλοθεου. Κανατε μαζι Χριστουγεννα. Και αυτοι σημερα γυρισαν.
Μεγάλη Ευλογία Σμαρούλα μου..
Βοήθειά του και βοήθειά σας..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Προσκύνημα στο Α.Ο. Χριστούγεννα 6,7,8/1/12

Δημοσίευση από panagiotisspy »

pittask έγραψε:Μόλις επέστρεψα οδικώς απο Άγιο Όρος...Σκήτη Αγίας Άννας(Τετάρτη), Κουτλουμούσι(Πέμπτη), Καρακάλλου(Παρασκευή,Σάββατο). Άκουσα μια ψυχή που με παρακίνησε έντονα και πήγα :smile: Λόγω αποκλεισμού΄και ενω είχα κράτηση μόνο για Σάββατο πρωί στην Καρακάλου, με δέχτηκαν και έκανα εκεί Χριστούγεννα. Επτα-οκτώ προσκυνητές όλοι και όλοι ...Η αγρυπνία άρχισε στις 22.00 της Παρασκευής και όλοκληρώθηκε 5.30 ξημερώματα Σαββάτου...Καθόμουν πίσω απο το θρόνο του γέροντα Φιλοθέου και "Θεε μου, τι ψαλμωδία ήταν αυτή" Στιγμές μοναδικές ,"φυλακισμένες" για πάντα στη μνήμη και στο πνεύμα!Το ίδιο και στην αοψινή/χθεσινή Λειτουργία.
Βοήθειά σου αδελφέ μου..
Σ' ευχαριστούμε για το μοίρασμα της εμπειρίας σου, νάσαι καλά..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”