Χρόνια Πολλά!

Ευχές.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Χρόνια Καλά κι ευλογημένα στα πολυαγαπημένα μου Αδέρφια που γιόρταζαν εχθές την ημέρα της Κοιμήσεως της Παναγιάς μας!

Να σας σκέπει πάντα με τη χάρη της, να καθοδηγεί τα βήματά σας στη ζωή και στις δύσκολες μέρες που διανύουμε,

να ξεδυαλίνει όλες τις δυσκολίες της ζωής σας με τις πρεσβείες της στον Κύριο και Θεό μας

και να σας οδηγεί σταθερά και δυνατά στο μονοπάτι προς τη σωτηρία της ψυχής.

Αυτό το εύχομαι για όλους μας... :8 :25 :8
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από stathis73 »

Mαρία χρόνια σου πολλά, εύχομαι όσο αυξάνονται τα χρόνια σου επί της γης, άλλο τόσο να αυξάνουν και οι αρετές σου, η Παναγιά να ειναι σκέπη και προστασία σε όλους μας. :8
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
vivika
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 939
Εγγραφή: Τετ Σεπ 09, 2009 7:39 pm
Τοποθεσία: Βίβιαν@Ν.Φ.

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από vivika »

Χρόνια καλά και αρεστά στον Κύριο να ευχηθώ με τη σειρά μου σε όσες και όσους γιόρταζαν χθες!

Και σε όσες και όσους είχαν δικούς τους που γιόρταζαν, να τους χαίρονται και να τους καμαρώνουν!

:8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8
«Γρηγορεῖτε καί προσεύχεσθε, ἵνα μή εἰσέλθητε εἰς πειρασμόν» Ματθ. κστ' 41
Ω Θεέ μου, δώσε μου τη δύναμη να αλλάξω αυτά που μπορώ, την υπομονή να αντέξω αυτά που δεν μπορώ,
και τη σοφία για να γνωρίζω τη διαφορά μεταξύ τους.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36635
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από toula »

Χρόνια Πολλά, Ευλογημένα και Ευτυχισμένα σε όλες τις φίλες μας και σε όλους τους φίλους μας που γιόρταζαν χθες !!!

Η Παναγία να είναι σκέπη και βοηθός για όλους !!! :8 :8 :8
Άβαταρ μέλους
johnge
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 656
Εγγραφή: Τρί Μάιος 25, 2010 7:35 pm
Τοποθεσία: π. Πρόδρομος, Εύβοια

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από johnge »

Μαρία χρόνια σου πολλά και καλά! Χρόνια ευλογημένα και αρεστά στον Κύριο.

Χρόνια πολλά σε όλες τις Μαρίες και τους Παναγιώτηδες του forum!! Η Παναγιά σκέπη και βοηθός στη ζωή σας.

Χρόνια πολλά σε όλους!!
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από gkou »

Χρόνια πολλά κι ευλογημένα για χτες σε όλους τους εορτάζοντες!Η Παναγιά μας πάντα να σας σκέπει :8
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Ευχαριστώ σας αδέρφια μου πολυαγαπημένα!

Να χαιρόμαστε τον Παναγιώτη panagiotisspy και τον Παναγιώτη panosgreece και όλα τα αδέρφια κοπέλια και κοπελιές που γιόρταζαν εχθές με το όνομα της Παναγιάς μας.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
panosvolos
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 37
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 20, 2007 5:00 am

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από panosvolos »

Eυχαριστω αδερφια ο θεος και η παναγια μας που εχτεσ γιορτασαμε την κοιμηση της και την μετασταση της εισ τουσ ουρανους να μας εχει ολους καλα
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25052
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από aposal »

Έψαξα φιλότιμα να βρω τα μέλη μας που γιόρταζαν προχθές και να τα ευχηθώ χρόνια πολλά! Τελικά, μαζί με τις Δέσποινες βρήκα 23 (!) μέλη, τα περισσότερα από τα οποία έχουν "χαθεί", αλλά τους ευχόμαστε ο Θεός να είναι ΠΑΝΤΑ μαζί τους!
Καλόν αγώνα αδελφοί μου και καλόν Παράδεισο σας εύχομαι, τόσο για σας προσωπικά, όσο και για τις οικογένειές σας αλλά και για όλα τα πρόσωπα που αγαπάτε!
Πιθανόν να έχω παραλείψει κάποια αονόματα, να με συγχωρείτε γιατί ήδη έχω συμπληρώσει μισό αιώνα ζωής.

Οι εορτάζοντες:

1. Batmanidou – Δέσποινα μένει στη Γερμανία
2. Des – Δέσποινα
3. Gol – Δέσποινα από την Αθήνα
4. magdalini – Μαρία από χωριό των Χανίων
5. mariagr – Μαρία. Ασχολείται με παροχή υπηρεσιών
6. mariagz – Μαρία. Εύχομαι να έχει βρει το δρόμο της μέσα από την ταλαιπωρία του γιου της Ιωάννου – Προδρόμου.
7. Tom1 – Μαρία
8. Μαρία Θεσσαλονίκη. Μαθήτρια γ΄ λυκείου τον Γενάρη του 2009. Εύχομαι να σπουδάζει τώρα.
9. ψυχούλα
10. mariatzela – Μαριάτζελα (δεν είμαι σίγουρος ότι γιόρταζε προχθές) Αρχιτέκτων.
11. Mario – Μάριος από Πεύκη.
12. mrszs – Μάριος
13. tkots ή toula – H γνωστή σε όλους μας Παναγιώτα.
14. kles – Παναγιώτης από Κυκλάδες, πατέρα 4 παιδιών
15. kolpan – Παναγιώτης από Κάρυστο
16. panagiotispy – Παναγιώτης ο αρχηγός των εξορμήσεών μας στο ΑΟ
17. panos0 – Παναγιώτης
18. panosgreece – Παναγιώτης από Αρτάκη
19. panosvolos – Παναγιώτης από Βόλο
20. paroikos – Παναγιώτης, πτυχιούχος Θεολογικής Σχολής του ΑΠΘ
21. xalkidon – Παναγιώτης. Γιορτάζει της Ζωοδόχου Πηγής, αλλά δέχεται τα χρόνια πολλά και τον Δεκαπενταύγουστο.
22. Panosss23 – Παναγιώτης
23. ΜΙΧΣ – Νεοεισελθών μέλος, αγνώστης ταυτότητας, αλλά μη ιπταμένη. Ένα αεράκι ανωτερότητος λόγω προτέρου έντιμου βίου στο LA το έχουμε…



Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Χρόνια Πολλά!

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Χρόνια πολλά και καλά,με αισιοδοξία και ελπίδα εν Χριστώ σε όλους τους εορτάζοντες, στους τέως της μεγάληε πρόσφατης εορτής, αλλά και τώρα -σήμερα -εορτάζοντες.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Χρόνια Πολλά”