Κύριε Άγγελε Καλά Χριστούγεννα με το επιτελείο σου

Ευχές.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Harrys1934
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ¨οπου γη και Πατρις
Επικοινωνία:

Κύριε Άγγελε Καλά Χριστούγεννα με το επιτελείο σου

Δημοσίευση από Harrys1934 »

Κύριε Άγγελλε Χριστούγεννα Εν Ειρίνη
Μέσα στην τρικυμισμένη ατμόσφαιρα των τελευταίων ημερών, από ¨Αγιο ¨Ορος έως το δικό μας μικρό όρος, δεν έμεινε μυαλό καθαρό να σκεφτούμε σωστά και να πούμε σε εσάς πρώτα από όλους με το αθόρυβο επιτελείο σας τις ευχές μας αυτές που λέγονται τούτον τον καιρό. Και εγώ δεν ήμουν αυτό που έπρεπε να είμαι και γιαυτό όταν μου λέγανε χρόνια πολλά για να μην φανώ ότι δεν έδινα σημασία μουρμούραγα κάτι κάτω από τα δόντια μου που το άκουγα μόνο έγώ.
Θα γράψω δύο επίκαιρα θέματα των ημερών, και κάτι που έχω υποσχεθεί στον nkope για την μετάφραση των Γραφών με το σπουδαίο ιστορικό περί του Παπύρου, Διφθέρα, Περγαμηνή, και να έχω και εγώ κάποιες διακοπές για ηρεμία ψυχής.
Εύχομε λοιπόν και νομίζω ότι και όλοι οι άλλοι συμφωνούν
Καλά Χριστούγεννα, ¨Όχι αυτά που Λένε τα Χείλι Αλλά η ΚΑΡΔΙΑ
vfilip
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 695
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από vfilip »

Χρόνια πολλά κ από εμένα . Ο Χριστός να μας φωτίζει στις συζητήσεις μας , στον φιλόξενο τούτο τόπο.
Χρόνια πολλά κ στους Μανόληδες κ Χρίστους , Χριστίνες , Εμμανουέλλες .
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

Άγγελε χρόνια πολλά κι από μένα
Νίκο, συμπατριώτη, χρόνια πολλά

Ας ευχηθούμε κι από αυτό το τόπικ, εκτός των άλλων... :wink:
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από g_aggelos »

Χάρυ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου και τα καλά σου λόγια... Πριν ανταποδόσω τις ευχές, θα ήθελα να "πασσάρω" τις δικές σου ευχές στον Διαχειρηστή μας Νίκο, που με τόση υπομονή έφτιαξε αυτόν εδώ τον χώρο, και όλους εσάς που τον έκαναν αυτό που είναι σήμερα... Εγώ δεν έχω κάνει και πολλά πράγματα. Απλά έτυχε και ήμουν από τους πρώτους που βρέθηκα στην φιλοξενία του Νίκου...
Ευχαριστώ λοιπόν εγώ όλους σας για την πολύτιμη βοήθεια και τον κόπο σας, την υπομονή σας και την αγάπη που δείχνετε καθημερινά σε αυτόν εδώ τον τόπο...

Ας είστε λοιπόν όλοι καλά, ας μας δίνει δύναμη ο Κύριός μας, και εγώ τον παρακαλώ καθημερινά να μου δώσει την σύνεση για την διατήρηση αυτού του τόπου.

Ας έχουμε την Πνευματική υγεία για καλή συνέχεια...
paroikos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1253
Εγγραφή: Δευ Μάιος 15, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από paroikos »

g_aggelos έγραψε:Χάρυ σε ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές σου και τα καλά σου λόγια... Πριν ανταποδόσω τις ευχές, θα ήθελα να "πασσάρω" τις δικές σου ευχές στον Διαχειρηστή μας Νίκο, που με τόση υπομονή έφτιαξε αυτόν εδώ τον χώρο, και όλους εσάς που τον έκαναν αυτό που είναι σήμερα... Εγώ δεν έχω κάνει και πολλά πράγματα. Απλά έτυχε και ήμουν από τους πρώτους που βρέθηκα στην φιλοξενία του Νίκου...
Ευχαριστώ λοιπόν εγώ όλους σας για την πολύτιμη βοήθεια και τον κόπο σας, την υπομονή σας και την αγάπη που δείχνετε καθημερινά σε αυτόν εδώ τον τόπο...

Ας είστε λοιπόν όλοι καλά, ας μας δίνει δύναμη ο Κύριός μας, και εγώ τον παρακαλώ καθημερινά να μου δώσει την σύνεση για την διατήρηση αυτού του τόπου.

Ας έχουμε την Πνευματική υγεία για καλή συνέχεια...
Πραγματικά Άγγελε η δουλειά έγινε με πολύ μερακι και αγάπη από όλους σας! Όμως διαβιβάζω ένα αίτημα. Η Μητρόπολη Βεροίας έχει το ραδιόφωνο "Παύλειο Λόγος". Μια συνδεσούλα μέσω του athos θα ήταν δύσκολη; :D :D :D
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από g_aggelos »

Υπάρχει κάποιο Link να το δούμε ?? Το http://www.imv.gr δεν δουλεύει... :(
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από g_aggelos »

Τους έστειλα e-mail για να μας δώσουν άδεια αναμετάδοσης... :)
Iosif
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Iosif »

Η Ιερά Αρχιεπισκοπή Κρήτης, έχει ραδιόφωνο που μεταδίνεται στο διαδίκτυο.
Δεν ξέρω ποιές ακριβώς ώρες μεταδίνεται το ραδιόφωνο.
Η διεύθυνση διαδικτύου, τής Ιεράς Αρχιεπισκοπής Κρήτης, είναι:

http://www.iak.gr/first2.html
Τέλειος Θεός, και τέλειος και ΑΠΟΛΥΤΑ αναμάρτητος άνθρωπος, και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Σωτήρας τού κόσμου, Ιησούς Χριστός: «Εγώ θα είμαι μαζί σας όλες τις ημέρες, έως την συντέλεια τού κόσμου».
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

g_aggelos έγραψε:Υπάρχει κάποιο Link να το δούμε ?? Το http://www.imv.gr δεν δουλεύει... :(
Υπαρχει το www.imverias.gr με καποιες πληροφοριες για το ραδιοφωνο που ομως δεν μπορεις να το ακουσεις.
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από g_aggelos »

NIKOSZ έγραψε: Υπαρχει το www.imverias.gr με καποιες πληροφοριες για το ραδιοφωνο που ομως δεν μπορεις να το ακουσεις.

Απ' ότι βλέπω δεν είναι διαδικτυακό το ραδιόφωνό τους... Οπότε δυστυχώς δεν θα μπορούσαμε να κάνουμε κάποια αναμετάδωση, μιας και δεν υπάρχει ο αντίστοιχος εξοπλισμός από τηνσελίδα μας γι' αυτό...
Περιμένω όμως την απάντησή τους, μήπως και έχουν σκοπό για κάτι τέτοιο..;)

Ευχαριστώ Νικόλα...:D
Απάντηση

Επιστροφή στο “Χρόνια Πολλά”