:(

Συζητήστε με τα μέλη μας για τύχον θαύματα που είδατε, αισθανθήκατε ή σας τα εξιστόρησαν φίλοι και γνωστοί σας.

Συντονιστής: Συντονιστές

emilgr
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 161
Εγγραφή: Κυρ Σεπ 10, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Μακεδονία

Δημοσίευση από emilgr »

Ionas έγραψε:Χαίρετε εν κυρίω όλοι!

Φίλοι του Παλαιού, ίσως άθελά σας, λίγο μας ανακατέψατε!
Καλό είναι να συζητάμε με λιγότερο φανατισμό 8O 8O 8O
+1 και από εμένα
PATIENT
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 244
Εγγραφή: Δευ Φεβ 20, 2006 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από PATIENT »

Ionas έγραψε:Χαίρετε εν κυρίω όλοι!

Φίλοι του Παλαιού, ίσως άθελά σας, λίγο μας ανακατέψατε!
Καλό είναι να συζητάμε με λιγότερο φανατισμό 8O 8O 8O
Θα είχα υπό άλλες συνθήκες πολλά να πώ περί φανατισμού αλλά κουράστηκα...Περίμενα ίσως περισσότερο φιλότιμο.

Σας ..και μας ....
Ποιοί είναι οι εσείς και ποιοί οι εμείς;

Αστο να πάει άστο...
xenos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από xenos »

Ionas έγραψε:Φίλοι του Παλαιού, ίσως άθελά σας, λίγο μας ανακατέψατε!
Δεν μας ανακάτεψε κανείς... μόνοι μας ανακατευτήκαμε. Όπως λέει και ο π. Αθανάσιος Λεμεσού, δεν φταίει ο άλλος, αυτός απλά πάτησε το κουμπάκι και άναψε το δικό μας φως. Σας θυμίζω το "ανέκδοτο" του γεροντικού με τους Γεροντάδες που θέλανε να τσακωθούνε αλλά δεν τα κατάφεραν (το έχω ξαναγράψει).
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

οπως ειχε πει και ενας απο εδω μεσα πριν λιγες μερες . .
και στα θεματα για Βατοπαιδι για την Εσφιγμενου διαβαζουμε
οπου να παει η κουβεντα στο [παλαιο] το γυρνανε
απανταμε σε κατι μιας και εχουν γεμισει σχεδον ολα τα τοπικ για [Εσφιγμενου,παλαιο] ειμαστε φανατικοι [εμεις?]

αφου τα ενδιαφεροντα τους ειναι μονο η προπαγανδα υπερ των ΓΟΧ
κοιταξτε και θα δειτε οτι ΜΟΝΟ για αυτα ποσταρουν

αλλο τα προβληματα των Ιεραρχων μας
αλλο τα ανοιγματα [κακως] του Πατριαρχη η του Αρχιεπισκοπου
ολα θα τα λεμε

αλλα ΔΕΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΑΡΚΕΤΟΥΣ ΑΠΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ τα νεα των ΓΟΧ και του γεροντα της Εσφιγμενου ο οποιος αποκαλεσε πριν 3 χρονια την εκκλησια μας
εκκλησια του σατανα..

ευτυχως υπαρχουν τα αρχεια στο καναλι ΤΙΜΕ
Εικόνα
kostas8888
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 373
Εγγραφή: Τετ Σεπ 20, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: AΘΗΝΑ
Επικοινωνία:

re

Δημοσίευση από kostas8888 »

Έχει επεξεργασθεί από τον/την Misha στις Σαβ Νοέ 11, 2006 1:36 pm, 1 φορά


MΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ

ΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ;;;;;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
sotirio
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από sotirio »

kostas8888 έγραψε:Έχει επεξεργασθεί από τον/την Misha στις Σαβ Νοέ 11, 2006 1:36 pm, 1 φορά
MΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΥΚΟΛΟ ΝΑ ΜΑΣ ΠΗΣ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ
ΓΡΑΦΗΣ ΣΕ ΜΙΑ ΚΕΝΗ ΣΕΛΙΔΑ ;;;;;
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ
Αρκουδιαρικα ! «Γιατί υπερηφανεύεται ή γή καί η στάχτη;» ΟΤΙ ΑΡΘΡΟΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΤΑ ΚΕΝΑ ... ΜΑΣ .
Αν δεν μας αρεσει να ακουμε και δισαρεστα και λογοκρίνουμε και θελουμε μονο χαμογελα , Χαμόγελα θα εχουμε ....
Ε χαμογελά ο ανθρωπος ..... :cry:
Θα του περάσει Kostas8888 ! Για 999 λόγους .......
O ενας ειναι για να μου γράφει :
Misha έγραψε:Σωτήριε θα στο οπως το νοιωθω......σε αυτη την απάντηση οπως και σε καποιες αλλες δειχνεις ενα προσωπο διαμετρικά αντιθετο:φανατικό,μισαλλοδοξο,ανικανο να κατανοησει οσα διαβάζει....

Οποιος κρίνει αντεχει και να κρίνεται και απαντηση στην λογοκρισια δεν ειναι η σιωπή !

Δεν δυνάμενα να ησυχάσουμε ούτε ημέρα ούτε νύκτα από τους καυγάδες Kostas8888 μου !
Ο Δαίμονας της υπερηφάνειας , της οργής , της κατάκρισης μας κάθισε στην Πλάτη !
Η άνωθεν σοφία πρώτον μεν είναι καθαρά, έπειτα ειρηνική, επιεικής, ευπειθής, πλήρης ελέους και καλών καρπών, αμερόληπτος και ανυπόκριτος.
Ας έχουμε θάρρος !!!
Σημείο ότι ήλθεν ό καιρός των στεφάνων.
Μή φοβάστε αδελφοί , ό Χριστός μας δεν παραχωρεί να πειραζώμεθα, παρά όσον δυνάμεθα .... Ο καρπός της δικαιοσύνης σπείρετε εν ειρήνη υπό των ειρηνοποιών

OΡΘΟΔΟΞΙΑ ΚΑΙ ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ
http://athos.edo.gr/modules.php?name=Fo ... highlight=

Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΚΑΥΓΑΔΕΣ
http://athos.edo.gr/modules.php?name=Fo ... highlight=

Διαβάζω και σκέφτομαι :

Σημερινός είμαι και αύριο έχω να λογοδοτήσω ......... και είμαι αμαρτωλός !!!
Συχωρώ λοιπόν και κατεβάζω τον πήχη γιατί ξέρω ότι όπως κρίνω θα κριθώ .....

Βλέπω τον άνθρωπο σαν εικόνα Θεού. Μου αρέσει ο Θεός μου αρέσουν και οι εικόνες του ....

Στα Χανιά έχουμε ένα Φόρουμ , μια καλή λαϊκή αγορά ...
Είναι ένας τόπος που συναντώνται οι άνθρωποι για τους δικούς τους λόγους ....
Άλλος έρχεται με την πραμάτεια του .. ο καθένας αγοράζει ότι θέλει , πουλά ότι θέλει ......
Άλλος για να βγει δήμαρχος ..... και άλλος για τον δικό του λόγο !!
Είναι και μερικοί που κάνουν απλά την βόλτα τους ... η μοναξιά βλέπεις !!!
Ο θεός να χει καλά αυτούς που την φροντίζουν .......

Την βλέπω την ιστοσελίδα σαν μια " πνευματική " λαϊκή .
Μέρος να συναντηθούμε , να δοκιμάσουμε στο αμόνι του διάλογου τις απόψεις μας ... η ότι άλλο θέλει ο καθένας .....
Και εκτιμώ την προσφορά , τον εθελοντισμό που στηρίζει την ύπαρξη αυτού του χώρου ...
Ο θεός να χει καλά αυτούς που την φροντίζουν .......

Γιατί μας πειράζουν οι λογομαχίες ?

Ξέρεις σκέπτομαι ότι αν κάποιος έχει πρόβλημα πχ με την δουλιά του ....
Καλύτερα να βρίσει , να λογομαχήσει μαζί μας στο Ιντερνέτ παρά να ξεσπάσει στο παιδί του στο σπίτι .....
Ναι μερικές ίσως έχουν " ταπεινά " κίνητρα ! Και τι έγινε ?

Μα μερικές λογομαχίες έχουν πνευματικά η " πνευματικά " κίνητρα ...

Σέβομαι τα πνευματικά κίνητρα ....
Ο χρυσός δοκιμάζεται με την λύδια λίθο , η θεωρία με την πράξη , η άποψη με τον διάλογο .....
Και αυτός που βρίσκει την Αλήθεια βρίσκει στην ουσία τον Χριστό ... και αυτή όντως είναι η ιερή αποστολή του ανθρώπου !

Ανέχομαι τα " πνευματικά " κίνητρα

Καταλαβαίνω ότι μερικοί το βλέπουν σαν " ιεραποστολή " , σαν εργαλείο να επιβάλουν τις απόψεις τους .
Δεν τους νοιάζει η αλήθεια αλλά η " αλήθεια " τους .
Πως θα ενώσουν τις " αλήθειες " τους .
Δεν καταλαβαίνουν ότι αν συνενώσεις διάφορες " αλήθειες " , απλά πληθαίνει το ψέμα .
Γιατί να στεναχωρηθώ μαζί τους ??? Ματαιοπονούν ..... οι δίστιχοι !!!
Να τα βάλω με τον σατανά που τους καβάλησε το καταλαβαίνω ...


Ότι και να κάνουν η Αλήθεια είναι ΜΙΑ Ο Χριστός θα είναι ο τελικός νικητής ....

Μετανοώ φίλε μου είναι μια διαδικασία ουσίας, και όχι λεκτική

Συχωρά με φίλε μου και ο Θεός ας μας συχωρέσει ....και να μας βοηθήσει να καταλάβουμε τον ευαγγελικό λόγο

Μη γίνεσθε πολλοί διδάσκαλοι, αδελφοί μου, εξεύροντες ότι μεγαλητέραν κατάκρισιν θέλομεν λάβει•
2 διότι εις πολλά πταίομεν άπαντες. Εάν τις δεν πταίη εις λόγον, ούτος είναι τέλειος ανήρ, δυνατός να χαλιναγωγήση και όλον το σώμα.
3 Ιδού, τους χαλινούς βάλλομεν εις τα στόματα των ίππων διά να πείθωνται εις ημάς, και μεταφέρομεν όλον το σώμα αυτών.
4 Ιδού, και τα πλοία, όντα τόσον μεγάλα και υπό σφοδρών ανέμων ελαυνόμενα, μεταφέρονται υπό ελαχίστου πηδαλίου, όπου αν θέλη η επιθυμία του κυβερνώντος.
5 Ούτω και η γλώσσα είναι μικρόν μέλος, όμως μεγαλαυχεί. Ιδού, ολίγον πυρ πόσον μεγάλην ύλην ανάπτει•
6 και η γλώσσα πυρ είναι, ο κόσμος της αδικίας. Ούτω μεταξύ των μελών ημών η γλώσσα είναι η μολύνουσα όλον το σώμα και φλογίζουσα τον τροχόν του βίου και φλογιζομένη υπό της γεέννης.
7 Διότι παν είδος θηρίων και πτηνών, ερπετών και θαλασσίων δαμάζεται και εδαμάσθη υπό της ανθρωπίνης φύσεως,
8 την γλώσσαν όμως ουδείς των ανθρώπων δύναται να δαμάση• είναι ακράτητον κακόν, μεστή θανατηφόρου φαρμάκου.
9 Δι' αυτής ευλογούμεν τον Θεόν και Πατέρα, και δι' αυτής καταρώμεθα τους ανθρώπους τους καθ' ομοίωσιν Θεού πλασθέντας•
10 εκ του αυτού στόματος εξέρχεται ευλογία και κατάρα. Δεν πρέπει, αδελφοί μου, ταύτα να γίνωνται ούτω.
11 Μήπως η πηγή από της αυτής τρύπης αναβρύει το γλυκύ και το πικρόν;
12 μήπως είναι δυνατόν, αδελφοί μου, η συκή να κάμη ελαίας ή η άμπελος σύκα; ούτως ουδεμία πηγή είναι δυνατόν να κάμη ύδωρ αλμυρόν και γλυκύ.
13 Τις είναι μεταξύ σας σοφός και επιστήμων; ας δείξη εκ της καλής διαγωγής τα έργα εαυτού εν πραότητι σοφίας.
14 Εάν όμως έχητε εν τη καρδία υμών φθόνον πικρόν και φιλονεικίαν, μη κατακαυχάσθε και ψεύδεσθε κατά της αληθείας.
15 Η σοφία αύτη δεν είναι άνωθεν καταβαίνουσα, αλλ' είναι επίγειος, ζωώδης, δαιμονιώδης.
16 Διότι όπου είναι φθόνος και φιλονεικία, εκεί ακαταστασία και παν αχρείον πράγμα.
17 Η άνωθεν όμως σοφία πρώτον μεν είναι καθαρά, έπειτα ειρηνική, επιεικής, ευπειθής, πλήρης ελέους και καλών καρπών, αμερόληπτος και ανυπόκριτος.
18 Και ο καρπός της δικαιοσύνης σπείρεται εν ειρήνη υπό των ειρηνοποιών
.
kostas8888 έγραψε:Πηγή ταπεινοφροσύνης
Είναι μεγάλο αγαθό νά εξετάζουμε τή συγγένεια μας καί νά γνωρίζουμε από που δημιουργηθήκαμε. Είναι αρκετή αυτή ή διδασκαλία ταπεινοφροσύνης, δηλαδή ή έξέτασις της φύσεως μας. Μπορεί νά συγκράτηση όλα τά πάθη καί νά φέρη γαλήνη στό νου. Γι αυτό συμβούλευε κάποιος λέγοντας: «Πρόσεχε τό σου» (Γεν. 24,6). Αναλογίσου τήν φύσι καί τήν δημιουργία σου καί σου άρκεΐ αυτό γιά νά είσαι πάντοτε σεμνός. Γι αυτό καί ό δίκαιος εκείνος 'Αβραάμ είχε πάντοτε αυτή τή σκέψι μέσα του καί ποτέ δέν υπρηφανευοταν. Αυτός λοιπόν πού μιλούσε μέ τόν Θεό καί είχε τόση μεγάλη παρρησία καί πήρε μαρτυρία από αυτόν γιά τήν αρετή του, έλεγε' «'Εγώ είμαι γή καί στάχτη» (Γέν. 18,27). Καί άλλος πάλι πού ήθελε νά συγκράτηση τόν φουσκωμένο ανβρωπο, δέν ανέφερε πολλά λόγια, αλλά του θυμίζει μόνο τήν φύσι του καί τόν κατακρίνει πολύ, λέγοντας έ'τσι ακριβώς: «Γιατί υπερηφανεύεται ή γή καί η στάχτη;» (Σοφ. Σειρ. 10,9). ]
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotirio την Σάβ Νοέμ 11, 2006 6:53 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

Θεωρώ απαράδεκτο και αντιχριστιανικό να εμπαίζουν μερικοί τη δύσκολη φάση που περνάει το φόρουμ και μάλιστα να ρίχνουν και λάδι στη φωτιά!!!!


Τον άνθρωπο δεν πρέπει να τον κρίνουμε από τον τρόπο που μιλάει, αλλά από τον τρόπο που σωπαίνει.

Με την αυστηρή κρίση που κρίνετε, θα κατακριθείτε και με το ίδιο μέτρο που μετράτε θα μετρηθείτε από το Θεό

Η μεγαλύτερη αρρώστια είναι η υπερηφάνεια, η οποία μας μετέφερε από τον παράδεισο στη γη και από τη γη προσπαθεί να μας πάει στην κόλαση

Εάν θέλεις να "πιάσεις" τον Θεό, για να σε ακούσει, όταν προσευχηθείς, γύρισε το κουμπί στη ταπείνωση, γιατί σ' αυτήν την συχνότητα εργάζεται ο Θεός
sotirio
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από sotirio »

123 έγραψε:........
Τον άνθρωπο δεν πρέπει να τον κρίνουμε από τον τρόπο που μιλάει, αλλά από τον τρόπο που σωπαίνει.....Με την αυστηρή κρίση που κρίνετε, θα κατακριθείτε και με το ίδιο μέτρο που μετράτε θα μετρηθείτε από το Θεό
Η μεγαλύτερη αρρώστια είναι η υπερηφάνεια, η οποία μας μετέφερε από τον παράδεισο στη γη και από τη γη προσπαθεί να μας πάει στην κόλαση...
Τον άνθρωπο τον κρίνει ο Κριτης και από τον τρόπο που μιλάει, αλλά από τον τρόπο που σωπαίνει.....
Κρίνει και Αυτον που τον αδικημένο υπερασπιζεται και δεν σωπαίνει ...
Κρίνει και αυτον που σωπαίνει οταν δεν πρέπει να σωπάσει ....!
Και η σιωπή φωνάζει μερικες φορές !
Οπως κρίνει και αυτόν που μιλά για να μιλά ....
Το Πως μας Κρίνει ο καθένας το ξαίρει καλά .....

Ιδού, και τα πλοία, όντα τόσον μεγάλα και υπό σφοδρών ανέμων ελαυνόμενα, μεταφέρονται υπό ελαχίστου πηδαλίου, όπου αν θέλη η επιθυμία του κυβερνώντος.
Πλοιο χωρις πηδάλιο ? Οχι !
Πλοιο με σωστο πηδάλιο ( γλωσσα ) και σωστο πηδαλιούχο (νου Ιησου ) !
123
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1768
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 27, 2006 5:00 am

Δημοσίευση από 123 »

Αγαπητέ sotirio Αυτό κατάλαβες?
Εκτός και αναφέρεσαι σε άλλον !!!!

Συμφωνείς ότι δεν πρέπει, ως καλοί Χριστιανοί, να εμπαίζουμε τις δύσκολες καταστάσεις?

Συμφωνείς πως πρέπει να δίνουμε πίο πολύ από το να παίρνουμε αγάπη?

Συμφωνείς ότι πρέπει να είμαστε ταπεινοί?

Συμφωνείς ότι η υπερηφάνεια είναι η μεγαλύτερη αμαρτία?

Και μην μου πεις δεν παίρνω θέση γιατί δεν θέλω να κρίνω......
sotirio
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 476
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 22, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Χανιά

Δημοσίευση από sotirio »

123 έγραψε:Αγαπητέ sotirio Αυτό κατάλαβες?
Εκτός και αναφέρεσαι σε άλλον !!!! ......
:wink: Χμ ! Ίσως έχεις δίκαιο ...
123 έγραψε: Συμφωνείς ότι δεν πρέπει, ως καλοί Χριστιανοί, να εμπαίζουμε τις δύσκολες καταστάσεις? ......
Συμφωνώ ότι δεν πρέπει, ως καλοί Χριστιανοί, να αφήνουμε τον σατανά να μας εμπαίζει !
Αν δούμε έναν να τον έχει καβαλήσει ο Σατανάς με ποιόν θα τα βάλουμε με τον Σατανά που τον καβάλησε η με το ταλαίπωρο αδελφό μας ?
123 έγραψε: Συμφωνείς πως πρέπει να δίνουμε πιο πολύ από το να παίρνουμε αγάπη?
Συμφωνείς ότι πρέπει να είμαστε ταπεινοί?
Συμφωνείς ότι η υπερηφάνεια είναι η μεγαλύτερη αμαρτία?
Και μην μου πεις δεν παίρνω θέση γιατί δεν θέλω να κρίνω......
Στα λόγια η στην Πράξη ? Η και στα 2 ? Τότε γιατί η λογοκρισία ?
Γιατί η μη ανοχή ? Μα και γιατί δεν κοιτά ο καθένας μας τον σεβασμό της ΕΙΚΟΝΑΣ ΘΕΟΥ που είναι ο συνομιλητή μας ?

Ναι στην Αγάπη όχι στην Αγαααααααπη των ΑΙΡΕΤΙΚΩΝ !
Ναι στην Ταπεινότητα όχι στην Ταπεινοοοοοτητα των ΑΙΡΕΤΙΚΩΝ!

Σε αυτή την Αγάπη λέω ΝΑΙ !
Η αγάπη ας είναι ανυπόκριτος. Αποστρέφεστε το πονηρόν, προσκολλάσθε εις το αγαθόν,
10 γίνεσθε προς αλλήλους φιλόστοργοι διά της φιλαδελφίας, προλαμβάνοντες να τιμάτε αλλήλους,
11 εις την σπουδήν άοκνοι, κατά το πνεύμα ζέοντες, τον Κύριον δουλεύοντες,
12 εις την ελπίδα χαίροντες, εις την θλίψιν υπομένοντες, εις την προσευχήν προσκαρτερούντες,
13 εις τας χρείας των αγίων μεταδίδοντες, την φιλοξενίαν ακολουθούντες.
14 Ευλογείτε τους καταδιώκοντας υμάς, ευλογείτε και μη καταράσθε.
15 Χαίρετε μετά χαιρόντων και κλαίετε μετά κλαιόντων.
16 Έχετε προς αλλήλους το αυτό φρόνημα. Μη υψηλοφρονείτε, αλλά συγκαταβαίνετε εις τους ταπεινούς. Μη φαντάζεσθε εαυτούς φρονίμους.
17 Εις μηδένα μη ανταποδίδετε κακόν αντί κακού• προνοείτε τα καλά ενώπιον πάντων ανθρώπων•
18 ει δυνατόν, όσον το αφ' υμών ειρηνεύετε μετά πάντων ανθρώπων.
19 Μη εκδικήτε εαυτούς, αγαπητοί, αλλά δότε τόπον τη οργή• διότι είναι γεγραμμένον• εις εμέ ανήκει η εκδίκησις, εγώ θέλω κάμει ανταπόδοσιν, λέγει Κύριος.
20 Εάν λοιπόν πεινά ο εχθρός σου, τρέφε αυτόν, εάν διψά, πότιζε αυτόν• διότι πράττων τούτο θέλεις σωρεύσει άνθρακας πυρός επί την κεφαλήν αυτού.
21 Μη νικάσαι υπό του κακού, αλλά νίκα διά του αγαθού το κακόν.

Αυτή είναι Η ΑΓΑΠΗ !
Για πές μου Αυτή την ΑΓΑΠΗ δείξαμε στον Misha στον Patient ..... ?
:oops: Τον umarth ?
Η αυτή την αγααααααααπη που δύχνει πχ ο ΑΝΑΞΙΟΣ στους εσφιγμενίτες ?
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sotirio την Σάβ Νοέμ 11, 2006 8:43 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Θαύματα”