Το 1/'3 του Πλανήτη καίγεται...

Γενικότερη συζήτηση σχετικά με την ερμηνεία των προφητειών της Ορθοδοξίας και τα Σημεία των Καιρών στην Εποχή μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Christos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1870
Εγγραφή: Σάβ Μαρ 12, 2005 6:00 am
Επικοινωνία:

Το 1/'3 του Πλανήτη καίγεται...

Δημοσίευση από Christos »

Σε αυτή την διεύθυνση http://satellite.ehabich.info/globalfire.htm
μπορείτε να βλέπετε καθημερινά δορυφορικές φωτογραφίες του πλανήτη μας το οποίου απ'ότι φαίνεται το 1/3 βρίσκεται στις φλόγες. :(

Αποθήκευσα την σημερινή 1-9-2007 σε μεγάλη ανάλυση εδώ ως Σημείο των Καιρών...

ΥΓ Προς διαχειριστή: Δοκίμασα να βάλω εδώ την φώτογραφία αλλά για κάποιο τεχνικό λόγο, ίσως επειδή είναι πολύ μεγάλη δεν με αφήνει. Αν έχεις κέφι βάλε την εσύ.
Εικόνα
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Re: Το 1/'3 του Πλανήτη καίγεται...

Δημοσίευση από Melpomeni »

Christos έγραψε:Σε αυτή την διεύθυνση http://satellite.ehabich.info/globalfire.htm
μπορείτε να βλέπετε καθημερινά δορυφορικές φωτογραφίες του πλανήτη μας το οποίου απ'ότι φαίνεται το 1/3 βρίσκεται στις φλόγες. :(

Αποθήκευσα την σημερινή 1-9-2007 σε μεγάλη ανάλυση εδώ ως Σημείο των Καιρών...

ΥΓ Προς διαχειριστή: Δοκίμασα να βάλω εδώ την φώτογραφία αλλά για κάποιο τεχνικό λόγο, ίσως επειδή είναι πολύ μεγάλη δεν με αφήνει. Αν έχεις κέφι βάλε την εσύ.
Μια φωτογραφια αξιζει οσο χιλιες λεξεις...αυτη εδω σου κοβει την ανασα...
Ισως,οπως ελεγε και ο Πατερας Σεραφειμ Ροουζ,"ειναι πολυ πιο αργα απο οσο νομιζεις..."
Παντως,εχουμε ακομα καιρο να πεσουμε στα γονατα με καυτα δακρυα μετανοιας...
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: Το 1/'3 του Πλανήτη καίγεται...

Δημοσίευση από lovethink »

Melpomeni έγραψε:Παντως,εχουμε ακομα καιρο να πεσουμε στα γονατα με καυτα δακρυα μετανοιας...
Θα πάψουν οι εχθροί του κόσμου να υπάρχουν ? Θα πάψει η εκμετάλευση ?
θα πάψει η απληστία κάποιων που θέλουν να καταστρέψουν ότι υπάρχει στο πλανήτη για να το χτίσουν και να εκδικηθούν λαούς ?
Δεν είναι να πέσεις εσύ , εγώ ο άλλος
Είναι να παρακαλάμε Το Θεό να βάλει σε ΑΥΤΟΥΣ μυαλό που έχουν τις μεγάλες θέσεις και τα καθοδηγούν όλα
Εμείς τι είμαστε , απλοί καθημερινοί άνθρωποι και η πιο ψηλή θέση που κατέχουμε είναι στη πολυκατοικία μας ανάλογα τον όροφο
Καλή Σαρακοστή
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2740
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

ine ontos alithini i FOTO?
tote kaikame
friend
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από friend »

με φοβιζει αυτο που ειδα!!!!"ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΗΣΑΝ"παιδια ζουμε σε ασχημες και πλανες μερες.ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΘΕ ΑΔΕΡΦΙΑ.
Melpomeni
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1750
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: USA

Re: Το 1/'3 του Πλανήτη καίγεται...

Δημοσίευση από Melpomeni »

lovethink έγραψε:
Melpomeni έγραψε:Παντως,εχουμε ακομα καιρο να πεσουμε στα γονατα με καυτα δακρυα μετανοιας...
Θα πάψουν οι εχθροί του κόσμου να υπάρχουν ? Θα πάψει η εκμετάλευση ?
θα πάψει η απληστία κάποιων που θέλουν να καταστρέψουν ότι υπάρχει στο πλανήτη για να το χτίσουν και να εκδικηθούν λαούς ?
Δεν είναι να πέσεις εσύ , εγώ ο άλλος
Είναι να παρακαλάμε Το Θεό να βάλει σε ΑΥΤΟΥΣ μυαλό που έχουν τις μεγάλες θέσεις και τα καθοδηγούν όλα
Εμείς τι είμαστε , απλοί καθημερινοί άνθρωποι και η πιο ψηλή θέση που κατέχουμε είναι στη πολυκατοικία μας ανάλογα τον όροφο

Ολοι μας Lovethink,ολοι μας ! Ο ωκεανος ειναι φτειαγμενος απο σταγονες.
Ποιος ειναι αναμαρτητος; ποιανου οι πραξεις δεν εχουν συνεπειες για αλλους;ποιανου η καρδια δεν παγωνει ολο και περισσοτερο οταν απομακρυνεται απο το Θεο;
...ΚΑΙ ΙΔΟΥ ΕΓΩ ΜΕΘ`ΥΜΩΝ ΕΙΜΙ ΠΑΣΑΣ ΤΑΣ ΗΜΕΡΑΣ ΕΩΣ ΤΗΣ ΣΥΝΤΕΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΙΩΝΟΣ. ΑΜΗΝ.
MHTSAKOS
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 261
Εγγραφή: Τρί Μαρ 20, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από MHTSAKOS »

Σύμφωνα με την φωτό κάποιοι θέλουν ή να αυτοκτονίσουν ή να τελιώσουν τον πλανήτη!
Πως θα ζήσουμε χωρίς οξυγόνο;
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Re: Το 1/'3 του Πλανήτη καίγεται...

Δημοσίευση από lovethink »

Melpomeni έγραψε:
lovethink έγραψε:
Melpomeni έγραψε:Παντως,εχουμε ακομα καιρο να πεσουμε στα γονατα με καυτα δακρυα μετανοιας...
Θα πάψουν οι εχθροί του κόσμου να υπάρχουν ? Θα πάψει η εκμετάλευση ?
θα πάψει η απληστία κάποιων που θέλουν να καταστρέψουν ότι υπάρχει στο πλανήτη για να το χτίσουν και να εκδικηθούν λαούς ?
Δεν είναι να πέσεις εσύ , εγώ ο άλλος
Είναι να παρακαλάμε Το Θεό να βάλει σε ΑΥΤΟΥΣ μυαλό που έχουν τις μεγάλες θέσεις και τα καθοδηγούν όλα
Εμείς τι είμαστε , απλοί καθημερινοί άνθρωποι και η πιο ψηλή θέση που κατέχουμε είναι στη πολυκατοικία μας ανάλογα τον όροφο

Ολοι μας Lovethink,ολοι μας ! Ο ωκεανος ειναι φτειαγμενος απο σταγονες.
Ποιος ειναι αναμαρτητος; ποιανου οι πραξεις δεν εχουν συνεπειες για αλλους;ποιανου η καρδια δεν παγωνει ολο και περισσοτερο οταν απομακρυνεται απο το Θεο;
Ax δεν διαφωνώ Μελπομένη μου σε αυτά που λες
Ζεις και σε μια χώρα που είναι ΠΡΩΤΗ μέσα στα πράγματα και στα φακελώματα και στα χίλια δυό και είναι πολύ σημαντικό που είσαι κοντά στην εκκλησία
Δεν διαφωνώ με αυτό που λες , απλά ήθελα να σου δείξω ότι είμαι απαισιόδοξος
Με την έννοια του ότι όσο και να μετανιώσω εγώ ότι και να κάνω εγώ το κακό στο πλανήτη υπάρχει
Ναι αν αλλάξουμε όλοι ναι
Αλλά η μόνη ΜΟΝΗ λύση είναι να προσπαθούμε όσο μπορούμε με τον εαυτό μας
Αλλά θλίβομαι με αυτή τη καταστροφή και θυμώνω
Καλή Σαρακοστή
friend
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 209
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από friend »

καποιοι γνωστοι μου που εχουμε συζητησει το ολο θεμα γενικοτερα μου ειπαν το εξης κουφο σε εισαγωγικα ε και τι εγινε?το οξυγονο παραγετε απο τους ωκεανους και οχι απο τα δαση.και απο οτι μου ειπαν το διαδιδουν και επιστημονες αυτο????
Iosif
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 885
Εγγραφή: Πέμ Δεκ 15, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Αττική

Δημοσίευση από Iosif »

friend έγραψε:με φοβιζει αυτο που ειδα!!!!"ΚΑΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΟΗΣΑΝ"παιδια ζουμε σε ασχημες και πλανες μερες.ΠΡΟΣΕΥΧΕΣΘΕ ΑΔΕΡΦΙΑ.
Ναι αγαπητέ.
Το Θεόπνευστο κείμενο στο οποίο αναφέρεσαι, η Αποκάλυψη του Αποστόλου Ιωάννου, είναι ΑΛΗΘΕΣΤΑΤΗ.
Στο Ιερό όμως εκείνο κείμενο, υπάρχει και συνέχεια ............
ΑΡΓΟΤΕΡΑ, θα μετανοήσουν οι άνθρωποι.
Τέλειος Θεός, και τέλειος και ΑΠΟΛΥΤΑ αναμάρτητος άνθρωπος, και ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ Σωτήρας τού κόσμου, Ιησούς Χριστός: «Εγώ θα είμαι μαζί σας όλες τις ημέρες, έως την συντέλεια τού κόσμου».
Απάντηση

Επιστροφή στο “Προφητείες-Σημεία των Καιρών”