Δρομολόγιο προσκυνήματος...please help!!

Διαδρομές μονοπάτια στο Αγιον Ορος

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δρομολόγιο προσκυνήματος...please help!!

Δημοσίευση από ntinos »

Αγαπητοί αδελφοί,

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια από τους «βετεράνους» προσκυνητές, σχετικά με ένα «δρομολόγιο» διανυκτερεύσεων/ επισκέψεων που σχεδιάζω κατά την παρθενική μου επίσκεψη στο Αγ. Όρος. Υπόψη, δεν έχω ιδέα από το τι μέσα μεταφοράς υπάρχουν!...Έχουμε και λέμε λοιπόν:

1η μέρα Ι.Μ. Βατοπαιδίου (αυτό είναι εύκολο….αφού φτάσω Καρυές παίρνω λεωφ. για Βατοπ...ξεκινάω από Βατοπαιδ. γιατι θέλω να επισκεφθώ πριν τη Σκ. Αγ. Ανδρέα που'ναι κοντά στις Καρυές).

2η μέρα Ι.Μ. Ιβήρων (τώρα αρχίζουν τα δύσκολα….από Βατοπαιδίου πως πάω Ιβήρων?? είναι πολύ περπάτημα??…ιδανικά θα ήθελα να φτάσω Ι.Μ. Σταυρονικήτα και από εκεί να περπατήσω για Ιβήρων….please help!)

3ή μέρα Ι.Μ. Μεγ. Λαύρας (εδώ είναι που δεν παίζει περπάτημα…πρέπει να είναι κάνα 7ωρο…κάτι έχω ακούσει για καϊκάκι που περνάει από την ανατ. πλευρά του Όρους οπότε θα μπορούσα να το πάρω από Ιβήρων και να κατέβω Μεγ. Λαύρας??..ξέρει κανείς???...please help!)

4ή μέρα Σίμωνος Πέτρας (από Μεγ. Λαύρας πως μπορώ να πάω Σιμ. Πέτρας?...παίζει λεωφ.??)

Κάθε βοήθεια είναι ανεκτίμητη, ειδάλλως βλέπω οι γάμπες μου να γίνονται σαν του Βαμβακούλα απ’το περπάτημα :(

Αν θεωρείται ότι το παραπάνω itinerary είναι too much ρίξτε καμιά ιδέα για προσαρμογή!!

ΣΑΣ 1000-ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Re: Δρομολόγιο προσκυνήματος...please help!!

Δημοσίευση από stratos »

ntinos έγραψε:
1η μέρα Ι.Μ. Βατοπαιδίου (αυτό είναι εύκολο….αφού φτάσω Καρυές παίρνω λεωφ. για Βατοπ...ξεκινάω από Βατοπαιδ. γιατι θέλω να επισκεφθώ πριν τη Σκ. Αγ. Ανδρέα που'ναι κοντά στις Καρυές).

θελεις δεν θελεις θα πας με λεωφορειο μιας και στα μισα περιπου εχει ελεγχο :)
ntinos έγραψε:2η μέρα Ι.Μ. Ιβήρων (τώρα αρχίζουν τα δύσκολα….από Βατοπαιδίου πως πάω Ιβήρων?? είναι πολύ περπάτημα??…ιδανικά θα ήθελα να φτάσω Ι.Μ. Σταυρονικήτα και από εκεί να περπατήσω για Ιβήρων….please help!)
Ξεχνα το..
Απο Βατοπαιδι Παντοκρατ ειναι 3 ωρες απο μονοπατι
Απο Παντοκρατορος Σταυρονικητα 45-50 λεπτα και απο εκει Ιβηρων 1 ωρα
ntinos έγραψε:3ή μέρα Ι.Μ. Μεγ. Λαύρας (εδώ είναι που δεν παίζει περπάτημα…πρέπει να είναι κάνα 7ωρο…κάτι έχω ακούσει για καϊκάκι που περνάει από την ανατ. πλευρά του Όρους οπότε θα μπορούσα να το πάρω από Ιβήρων και να κατέβω Μεγ. Λαύρας??..ξέρει κανείς???...please help!)
Αν εχει καλο καιρο και μπει δρομολογιο θα σου πουν στο αρχονταρικι η ο Π Ιερεμιας η ο Π βασιλειος
Αλλιως θα μαθεις τι ωρα περναει το λεωφορειακι για λαυρα και θα βγεις στο δρομο εκει στον αρσανα της Ιβηρων
ntinos έγραψε:4ή μέρα Σίμωνος Πέτρας (από Μεγ. Λαύρας πως μπορώ να πάω Σιμ. Πέτρας?...παίζει λεωφ.??)

Οχι απο εκει . .
Πρεπει να πας Δαφνη για να μπες στο λεωφορειακι της μονης που παιρνει οσους ειναι για εκεινη τη μερα [δωρεαν]
Αλλιως μιση μερα τη θελεις περιπου χεχε . . αν δε χαθεις απο τα περιεργα μονοπατια εκεινης της διαδρομης
8)
Εικόνα
gkdgr
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ

Re: Δρομολόγιο προσκυνήματος...please help!!

Δημοσίευση από gkdgr »

ntinos έγραψε:Αγαπητοί αδελφοί,

Θα ήθελα την πολύτιμη βοήθεια από τους «βετεράνους» προσκυνητές, σχετικά με ένα «δρομολόγιο» διανυκτερεύσεων/ επισκέψεων που σχεδιάζω κατά την παρθενική μου επίσκεψη στο Αγ. Όρος. Υπόψη, δεν έχω ιδέα από το τι μέσα μεταφοράς υπάρχουν!...Έχουμε και λέμε λοιπόν:

1η μέρα Ι.Μ. Βατοπαιδίου (αυτό είναι εύκολο….αφού φτάσω Καρυές παίρνω λεωφ. για Βατοπ...ξεκινάω από Βατοπαιδ. γιατι θέλω να επισκεφθώ πριν τη Σκ. Αγ. Ανδρέα που'ναι κοντά στις Καρυές).

2η μέρα Ι.Μ. Ιβήρων (τώρα αρχίζουν τα δύσκολα….από Βατοπαιδίου πως πάω Ιβήρων?? είναι πολύ περπάτημα??…ιδανικά θα ήθελα να φτάσω Ι.Μ. Σταυρονικήτα και από εκεί να περπατήσω για Ιβήρων….please help!)

3ή μέρα Ι.Μ. Μεγ. Λαύρας (εδώ είναι που δεν παίζει περπάτημα…πρέπει να είναι κάνα 7ωρο…κάτι έχω ακούσει για καϊκάκι που περνάει από την ανατ. πλευρά του Όρους οπότε θα μπορούσα να το πάρω από Ιβήρων και να κατέβω Μεγ. Λαύρας??..ξέρει κανείς???...please help!)

4ή μέρα Σίμωνος Πέτρας (από Μεγ. Λαύρας πως μπορώ να πάω Σιμ. Πέτρας?...παίζει λεωφ.??)

Κάθε βοήθεια είναι ανεκτίμητη, ειδάλλως βλέπω οι γάμπες μου να γίνονται σαν του Βαμβακούλα απ’το περπάτημα :(

Αν θεωρείται ότι το παραπάνω itinerary είναι too much ρίξτε καμιά ιδέα για προσαρμογή!!

ΣΑΣ 1000-ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ!
ΚΑΤ' ΑΡΧΗ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ.. ΑΛΛΑ Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ.

ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Η ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΑΠΟΜΟΝΩΜΕΝΗ. ΑΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΣ ΣΤΗΝ ΙΒΗΡΩΝ ΘΕΛΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ. ΑΝ ΟΙ ΣΥΝΘΗΚΕΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΕΣ ΓΙΝΕΤΑΙ (ΕΦ' ΟΣΟΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΠΑΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΟΙΧΕΙΩΔΗ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ)
Η ΛΑΥΡΑ ΠΑΡΑΕΙΝΑΙ ΜΑΚΡΥΑ. ΜΕΧΡΙ ΚΑΡΑΚΑΛΛΟΥ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΤΙΚΑ ΕΥΚΟΛΑ.
ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΙΜΩΝΟΠΕΤΡΑ ΜΗ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΣ. Η ΜΟΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΤΑΧΥΠΛΟΟ ΠΟΥ ΠΙΑΝΕΙ ΣΤΗ ΛΑΥΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΣ ΜΕ ΑΥΤΟ.
Η ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΣΥΓΚΛΟΝΙΣΤΙΚΗ (ΚΑΡΟΥΛΙΑ, ΚΑΥΣΟΚΑΛΥΒΙΑ, ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ, ΝΕΑ ΣΚΗΤΗ ΚΤΛ)
ΟΠΟΤΕ ΑΝ ΘΕΣ ΑΥΤΗ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΛΕΜΕ.

1.ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ ΔΑΦΝΗ - ΚΑΡΥΕΣ
ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗ ΣΚΗΤΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΑΝΔΡΕΑ
ΤΑΞΙ ΓΙΑ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ

2.ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΙΒΗΡΩΝ Η ΣΥΜΦΩΝΕΙΤΕ ΜΕ ΤΟ ΤΑΞΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΜΕΡΑ.

3.ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΜΕΧΡΙ ΛΑΥΡΑ (ΑΜΑ ΑΝΤΕΧΕΤΕ) Η ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Η ΤΑΞΙ ΜΕΧΡΙ ΛΑΥΡΑ. ΕΠΙΣΚΕΧΗ ΣΤΗ ΒΙΓΛΑ (ΣΠΗΛΑΙΟ ΑΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ, Ι ΚΕΛΙ ΑΓΙΟΥ ΜΗΝΑ ΚΤΛ)
ΣΥΝΕΝΟΗΣΗ ΜΕ ΤΑΧΥΠΛΟΟ (ΑΠΑΡΑΙΤΗΣΗ Η ΚΡΑΤΗΣΗ ΘΕΣΕΩΝ) ΓΙΑ ΝΑ ΣΑΣ ΠΑΕΙ ΣΤΗ ΣΙΜΩΝΟΠΕΤΡΑ.

4.ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΕΤΕ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΤΗΣ ΝΟΤΙΑΣ ΠΛΕΥΡΑΣ. ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΑΡΣΑΝΑ ΚΑΙ ΑΝΕΒΑΙΝΕΤΕ ΣΤΗ ΣΙΜΩΝΟΠΕΤΡΑ (ΑΛΛΟ ΖΟΡΙΚΟ ΑΝΕΒΑΣΜΑ)

ΟΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΜΗ ΦΟΒΗΘΕΙΤΕ. ΠΕΡΠΑΤΗΣΤΕ. ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΕΧΕΙ ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΗ ΦΥΣΙΚΗ ΟΜΟΡΦΙΑ.
gkdgr
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ

Δημοσίευση από gkdgr »

ΓΙΑ ΝΑ ΜΗ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ.
ΟΙ ΧΡΟΝΟΙ ΠΟΥ ΑΝΑΦΕΡΟΝΤΑΙ (ΠΧ ΣΤΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΧΑΡΤΗ ΤΗΣ ROAD ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΟΝΟΠΑΤΙΑ) ΑΦΟΡΟΥΝ ΜΕΣΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ.

ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑ ΑΝΘΡΩΠΟ ΜΕ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΕΣ ΑΝΤΟΧΕΣ.

ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ Η ΑΝΑΒΑΣΗ ΣΤΟΝ ΑΘΩ ΑΠΟ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΑΝΑΦΑΡΕΤΑΙ ΣΕ 5 ΩΡΕΣ.
ΕΓΩ ΠΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕΣ ΦΟΡΕΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΣΕ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 6. ΛΟΓΩ ΗΛΙΚΙΑΣ, ΤΣΙΓΑΡΟΥ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΗΣ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗΣ.
ΜΕΓΑΛΗ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΑΙΖΕΙ ΚΑΙ Ο ΚΑΙΡΟΣ.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από ntinos »

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Η ΛΑΥΡΑ "ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ" ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ->

1η ΜΕΡΑ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ

2η ΜΕΡΑ ΣΤΑΥΡΟΝΙΚΗΤΑ (ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ 3 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ...ΜΕ ΤΑΞΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??)

3Η ΜΕΡΑ ΙΒΗΡΩΝ (ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΠΟ ΣΤΑΥΡΟΝΙΚ. 1 ΩΡΑ'..super!!!)

4Η ΜΕΡΑ ΣΙΜΩΝ. ΠΕΤΡΑΣ (ΑΠΟ ΙΒΗΡΩΝ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΡΥΕΣ ΠΡΩΤΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΑΞΙ????????..ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΑΞΙ??..ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ??)

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ :lol:
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :!: :!: :!: :!: [/quote]
gkdgr
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 174
Εγγραφή: Σάβ Ιουν 25, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: ΚΑΒΑΛΑ

Δημοσίευση από gkdgr »

ntinos έγραψε:ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!

ΑΠ'ΟΤΙ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ Η ΛΑΥΡΑ "ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ" ΠΡΟΒΛΗΜΑ...ΘΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΤΗΝ ΑΠΟΦΥΓΩ, ΚΑΙ ΝΑ ΣΠΑΣΩ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ->

1η ΜΕΡΑ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ

2η ΜΕΡΑ ΣΤΑΥΡΟΝΙΚΗΤΑ (ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ 3 ΩΡΕΣ ΑΠΟ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙΟΥ...ΜΕ ΤΑΞΙ ΓΙΝΕΤΑΙ??)

3Η ΜΕΡΑ ΙΒΗΡΩΝ (ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΑΠΟ ΣΤΑΥΡΟΝΙΚ. 1 ΩΡΑ'..super!!!)

4Η ΜΕΡΑ ΣΙΜΩΝ. ΠΕΤΡΑΣ (ΑΠΟ ΙΒΗΡΩΝ, ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΡΥΕΣ ΠΡΩΤΑ, ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΜΕ ΤΑΞΙ????????..ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΠΟΡΩ ΜΕ ΤΑΞΙ??..ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΓΙΝΕΤΑΙ??)

ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ :lol:
ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ :!: :!: :!: :!:
[/quote]

ΕΓΩ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΑΦΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΣΙΜΩΝΟΠΕΤΡΑ ΑΠΟ ΕΞΩ.
ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΤΑΞΙ ΑΛΛΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΣΤΙΣ ΚΑΡΥΕΣ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΕ - ΕΛΑ ΝΑ ΤΙΣ ΣΥΜΦΩΝΗΣΕΙΣ
ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΤΟΜΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ.
ΑΝ ΛΟΙΠΟΝ ΕΙΣΤΕ ΑΡΚΕΤΟΙ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΥΜΦΕΡΟΥΝ.
ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΛΙΓΟΙ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΒΑΤΟΠΑΙΔΙ- ΣΤΑΥΡΟΝΙΚΗΤΑ- ΙΒΗΡΩΝ- ΛΑΥΡΑ Η ΚΑΡΑΚΑΛΛΟΥ, ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΑ ΚΑΙ ΦΙΛΟΘΕΟΥ

ΑΝ ΤΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΠΕΡΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΥΛΟΠΟΤΑΜΟ. Ο ΠΑΤΕΡ ΕΠΙΦΑΝΙΟΣ ΚΑΙ ΦΙΛΟΞΕΝΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟ ΚΡΑΣΙ ΚΑΙ ΤΣΙΠΟΥΡΟ (ΚΕΛΛΙ ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ).

Η ΣΙΜΩΝΟΠΕΤΡΑ ΛΟΓΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΤΙΚΑ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΠΡΟΣΒΑΣΗ Η ΑΠΟ ΔΑΦΝΗ Η ΑΠΟ ΑΡΣΑΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΥΣΚΟΛΗ.
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από ntinos »

Ευχαριστώ όλους για τις πολύτιμες πληροφορίες...είμαι λίγο αγχωμένος μια και σχεδιάζω αυτή την επίσκεψη 7 χρόνια, και πάντα τύχαινε κατι...έμενα και εκτός Ελλάδας οπότε...τώρα πιστεύω να πάνε όλα κατ'ευχήν...

thanx και πάλι όλους..ο Θεός να σας έχει καλά...
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

Fantazome tha exis klisi dianikterefsi se afta ta monastiria
Άβαταρ μέλους
ntinos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 510
Εγγραφή: Παρ Αύγ 31, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Δημοσίευση από ntinos »

Ναι έχω κάνει κρατήσεις στις μονές, με εξαίρεση την Μεγ. Λαύρας που δεν μου κράτησαν όνομα (πάω σε 1 μήνα..."δεν υπάρχει πρόβλημα για 2 άτομα" μου είπαν χαρακτηριστικα...ελπίζω να μην βρεθώ προ εκπλήξεων όταν φτάσω!)

Επισης, όταν πείρα τηλέφωνο για το διαμονητήριο δεν μου ζήτησαν να τους στείλω ταυτότητεσς με φαξ ή κάτι τέτοιο (αν και μου κράτησαν τα στοιχεία και των 2 που θα πάμε)....
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές μονοπάτια στον Αθω”