Αμφιβαλλω και προσπαθω...

Καθημερινά πνευματικά μηνύματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Αμφιβαλλω και προσπαθω...

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Στον κόσμο που μου λέει πως υπάρχουν καλοί και κακοί σ' έναν πόλεμο

Στον κόσμο που μου λέει πως έχει ο θάνατος ανθρωπιστική χροιά

Στον κόσμο που μου λέει πως ζωή είναι όσα κερδίζεις στο Χρηματιστήριο

Στον κόσμο που μου λέει πως Πάσχα είναι η σούβλα, οι εθιμοτυπικές επισκέψεις και μια επιστροφή στο μακρινό χωριό

Στον κόσμο που μου λέει ότι τραγούδι είναι ό,τι πουλάει

Στον κόσμο που μου λέει ότι διασκέδαση είναι ότι με εκτονώνει και ό,τι με ανεβάζει στο τραπέζι

Στον κόσμο που μου λέει ότι αλήθεια είναι ό,τι Αυτοί παρουσιάζουν

Στον κόσμο που μου λέει ότι αν έχω χρήματα είμαι αυτός που πρέπει

Στον κόσμο του πίστευε και μη ερεύνα

Στον κόσμο που μου λέει ότι αν είμαι βολεμένος έχω βρει το κλειδί της ζωής

Στον κόσμο που μου λέει ότι αν είμαι δικτυωμένος στην εικονική πραγματικότητα που το ψέμα κατασκευάζει, είμαι προσαρμοσμένος

Στον κόσμο που μου ζητά να είμαι εκσυγχρονισμένος και να κρατάω ό,τι με συμφέρει

ΕΓΩ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ

Προτιμώ να προσπαθώ τη θυσία, έστω κι αν αμφιβάλλω για το αποτέλεσμά της

Προσπαθώ να σκέφτομαι, έστω κι αν αμφιβάλλω για το αν υπάρχουν κι άλλοι

Πλέω κόντρα στο ρεύμα, έστω κι αν αμφιβάλλω για το αν θα φτάσω στο λιμάνι

Προσπαθώ να αγαπώ, έτσι απλά κι ανεπιτήδευτα, έστω κι αν αμφιβάλλω ότι υπάρχουν άλλοι που με αγαπούν

Πουλώ το συμφέρον μου, για να νιώσει ο αλλος έστω κατι τι ευχαριστημένος, έστω κι αν αμφιβάλλω ότι θα μου το αναγνωρίσει ποτέ

Αγωνίζομαι να είμαι Φίλος Αυτού που εκών ετάφη, έστω κι αν μείνω νυκτικόραξ εν οικοπέδω, έστω κι αν αμφιβάλλω για τα στρουθία τα μονάζοντα επί δώματος

Τραγουδώ "Αμφιβάλλω, άρα υπάρχω", ακόμα κι αν νιώθω ένα ακόμη νούμερο στην πελατεία των Ισχυρών

Και ξέρω ότι τελικά δεν είμαι μόνος μου, ακόμα κι αν σταυρωθώ

Γιατί για το μόνο που δεν αμφιβάλλω είναι για την Ανάσταση, τη Δική Του, τη δική μου, όλων μας


ΨΗΦΙΔΟΓΡΑΦΟΣ
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Νικόλα μη με παρεξηγείς που ρωτώ, αλλά έχω μια απορία, ποιος είναι ο ψηφιδογράφος κι από που προέρχεται αυτό το κείμενο. Νομίζω ότι αυτά θα πρέπει να τα διευκρινίζουμε όταν μεταφέρουμε κείμενα.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nkope την Σάβ Οκτ 06, 2007 4:29 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Ναι αυτό σε πείραξε
Οταν κατηγορούν τον ίδιο τον Χριστόδουλο ότι έβγαλε διαβατήριο και επειδή πήρε και καλά το 666 ήθελε λουξ θέσεις και σκοτώνει άνθρωπο για να πάρει το συκώτι του δε σε ενόχλησε
Οι ανυπόστατες θέσεις του καθενός
Α ρε Nkope , το ακίνδυνο σε ενοχλεί και το επικίνδυνο το παραβλέπεις
Καλό σας βράδυ
Καλή Σαρακοστή
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν να βρίσκομαι συνεχώς στο forum και να διορθώνω τις άστοχες κινήσεις.

Οταν μεταφέρουμε κάτι από άλλα sites ή έντυπα είναι σημαντικό να γράφουμε ποιος είναι ο συγγραφέας κι από που προέρχονται. Πρώτα πρώτα έτσι τιμούμε αυτόν που έκανε τον κόπο να τα δημοσιεύσει πρώτος και δεύτερον έτσι εξασφαλίζεται η αξιοπιστία όσων γράφουμε.

Όσο για το άλλο που είπες πήγαινε και θα δεις αν το διόρθωσα ή όχι.
Τελευταία επεξεργασία από το μέλος nkope την Σάβ Οκτ 06, 2007 4:28 pm, έχει επεξεργασθεί 1 φορά συνολικά.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

nkope έγραψε:Ρε παιδιά δεν είναι δυνατόν να βρίσκομαι συνεχώς στο forum και να διορθώνω τις άστοχες κινήσεις.

Οταν μεταφέρουμε κάτι από άλλα sites ή έντυπα είναι σημαντικό να γράφουμε ποιος είναι ο συγγραφέας κι από που προέρχονται. Πρώτα πρώτα έτσι τιμούμε αυτόν που έκανε τον κόπο να τα δημοσιεύσει πρώτος και δεύτερον έτσι εξασφαλίζεται η αξιοπιστία όσων γράφουμε.

Όσο για το άλλο που είπες πήγαινε και θα δεις αν το διόρθωσα ή όχι.
Δεν μπορώ να τρέχω όλη την ώρα πίσω από τα ποστ των άλλων και να βλέπω αν τα διόρθωσες :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
χαχαχαχαχα οκ πάσο :p
Καλή Σαρακοστή
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Μηνύματα”