Η φρασεολογία όλων μας σε χριστιανική συζήτηση!

Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.

Συντονιστές: pAntonios, Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25051
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

ROMFAIA έγραψε:

Εγώ θα ήθελα η Ελένη να μπορεί να απαντά και να μετέχει στις συζητήσεις μας και ζητάω την άρση του αποκλεισμού της.
Κι εγώ!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

ROMFAIA έγραψε: Και αυτό το θάρρος μακάρι να το είχαν και άλλοι εδω μέσα....
Αυτο ξαναπέστο
Εικόνα
silver
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3145
Εγγραφή: Παρ Δεκ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Κων/νος@Μόντρεαλ-Καναδά.
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από silver »

==============================================
Ανεξάρτητα από το αν ζητησε μόνη της η Ελένη τον αποκλεισμό της, θεωρώ πως εσύ Νικόλα δεν έπρεπε να το πράξεις.
Δεν κρυβω πως κάποια στιγμή εκνευρίστηκα με τα γραφόμενά της, ίσως να σκέφτηκα κιόλας πως θα έπρεπε να κατέβουν, διαφώνησα μαζί της κάθετα...μα δεν μπορώ να μην δω και να μην θαυμάσω το θάρρος και την δύναμη αυτης της κοπέλλας να απαντά και να στηρίζει την άποψή της.
Και την δύναμη επίσης να ζητά δημόσια συγγνώμη εκει που θεωρεί πως έφταιξε.
Και αυτό το θάρρος μακάρι να το είχαν και άλλοι εδω μέσα....

Εγώ θα ήθελα η Ελένη να μπορεί να απαντά και να μετέχει στις συζητήσεις μας και ζητάω την άρση του αποκλεισμού της.

Συμφωνώ και υπογράφω.

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΓΚΟΥΑΝΤΑΝΑΜΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!!


============================================
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Έτσι να πείτε και στον τροχονόμο όταν σας σταματήσει και σας κόψει κλήση. Αν εκείνος συμφωνήσει να την πάρει πίσω τότε θα το κάνω κι εγώ. :D :D

Η Ελένη είχε επιλογή να μην πάρει ban, αλλά δεν τη δέχτηκε.
strumfi έγραψε:Μπορείς και να μου απαγορέψεις την πρόσβαση, αν το θες. Είναι ο μόνος τρόπος να πάψω να απαντώ στον ιερέα, όταν με προκαλεί.
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

silver και ρομφαια αφηστε τα σάπια τωρα
Βαλατε με τα ποστ σας [ολο αγανακτηση και τεραστια γραμματα] το χερακι σας για αυτον τον αποκλεισμο.
Δε νομιζω να μιλησε ασχημα στόν π Αντωνιο
Και δεν μιλησε πισω απ την πλατη του,αυτο ειναι το βασικο :wink:
Μιλουσε στον ιδιο κατι που οι <ομολογητες> του σημερα δεν εχουν τα κοτσια να το κανουν
Να βρουν δηλαδη τον Αρχιεπισκοπο η τον Πατριαρχη η αλλους Επισκοπους που κατα καιρους ακουσαν ενα σωρο ασχημιες και να τους το πουν στα ισια.

Αλλα ετσι ειναι.
Φατε με τα λογια σας ολη την Ιεραρχια.
Αρκει να μην ειναι του φορουμ :-x
Εικόνα
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Ούτε ο Κώστας ούτε η Ζωή φταίνε σε τίποτε. Η Ελένη μόνη της με τη συμπεριφορά της προκάλεσε τον αποκλεισμό της.

Επέμενε να ....τρίβεται στη γκλίτσα του τσομπάνη. :D :D

Τέτοιου είδους απαράδεκτα υπονοούμενα:
strumfi έγραψε:Οι ύαινες, αυτά τα τόσο συμπαθητικά ζωάκια, μαζεύονται γύρω από το υποψήφιο θήραμά τους και περιμένουν. Βλέπουμε, δηλαδή, πλάσματα που κινούνται με βάση τα ένστικτά τους να σέβονται την ύπαρξη του άλλου κι ας πεινούν... θανάσιμα. Εσείς...;
δεν μπορούν ν΄απευθύνονται σε κανένα μέλος και προπαντός στον ιερέα που είναι επικεφαλής της συντονιστικής ομάδας αυτού του forum.
stratos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2298
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 14, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Ηλίας @ Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από stratos »

Σοβαρα;;;;;;;;
Οταν εμμεσα αποκαλεσαν τον Πατριαρχη ...... αντε να μη πω και τον Πάπα παλακίδα του
Οταν ελεγαν οτι η Θεια κοινωνια τους προκαλει αναγουλα
Οταν αποκαλουσαν Αιρετικους Πατριαρχη και αλλους ιεραρχες που εισασταν τοτε;
Επρεπε να γινει το μπραφ απο αλλο φορουμ για να σιωπησουν δηλαδη; :wink:
Ενα χρονο ολοκληρο βλεπαμε πρωι βραδυ αυτα τα εμετικα ποστ να κοσμούν αυτη τη σελιδα
Εικόνα
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από eortologio_gr »

nkope έγραψε:Έτσι να πείτε και στον τροχονόμο όταν σας σταματήσει και σας κόψει κλήση. Αν εκείνος συμφωνήσει να την πάρει πίσω τότε θα το κάνω κι εγώ. :D :D
Ατυχής παραλληλισμός διότι αν μας κόψει κλήση ο τροχονόμος έχουμε "τον τρόπο" να την πάρει πίσω ...

Στο παρόν φόρουμ ουτε τροχονόμος υπάρχει (με την έννοια της οδικής κυκλοφορίας) ούτε και μπαμπούλας ούτε και Γκουαντάναμο.

Φαντάζει αστείο να ζητείται να αρθή το μπαν το οποίο μπήκε για κάποιους συγκεκριμένους λόγους απο τους διαχειριστές.

Απλά θέτω για σκέψη το θέμα οτι όταν κάποιος επιμένει σε κάτι, πάνω απ'όλα δείχνει το ενδιαφέρον του. Και εφ'όσον υπάρχει το ενδιαφέρον δεν θα πρέπει να χρησιμοποιούμε μεθόδους "γκλίτσας" για να επαναφέρουμε στην τάξη τον συνομιλητή αλλά μέσα απο την ίδια την συζήτηση θα πρέπει να του δείξουμε το κατα την γνώμη μας λάθος.

Ενα φόρουμ ενηλίκων είμαστε και όχι μια τάξη με θρανία και τον δάσκαλο με πάνω απο αυτόν τον Γυμνασιάρχη.

Ουτε βέβαια έχουμε ρόλο καλόγερου με υποτακτικό ούτε κάν βοσκού με πρόβατα.

Και η διαδικτυακή μας προσωπικότητα υπάρχει διότι ο Μπιλ το επιτρέπει ... Η μηπως είναι οι Εβραίοι ... ?

Χρ.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
ROMFAIA
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 621
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 21, 2006 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από ROMFAIA »

Ηλία μου φαινεται πως ξέφυγες...
Πότε μωρέ η Ζωή και ο Κώστας είπαν όλα αυτά...?

Με τον silver έχουμε διαφωνήσει επανηλλειμένα, το ίδιο και με σενα. δεν ζήτησα όμως ποτέ να κατεβει ποστ και αντίθετα πάντοτε ήμουν ενάντια σε κάθε μορφή φίμωσης ακόμα και όταν δεν με συνέφεραν τα γραφόμενα.

Θίχτηκες ποτέ σου σε προσωπικό επίπεδο εδω μέσα..?
Έχει κανένας σας δοκιμάσει τι σημαίνει να κάθεσαι και να παρακολουθείς όλα όσα γραφονται και να μην μπορείς να πεις λέξη..?
Εχεις νιώσει μέχρι τωρα τι σημαίνει μπαν..?

Καλώ λοιπόν εσενα που θεωρείς την Ρομφαία και τον Ασημένιο υπεύθυνους για τον αποκλεισμό, καλώ και τα υπόλοιπα μέλη του φορουμ αυτού που θέλουν να μπορούν να εκφραζονται και να διαφωνούν ανοιχτα και ελευθερα χωρίς αυτό να σημαίνει πως θα το κρατήσουν και "μανιατικο" να δοκιμάσουν να παραμείνουν σιωπηλοί, όταν το είναι τους φωνάζει για κάποιο θέμα και εχουν ανάγκη να "τα χωσουν".
Καλώ και τον π. Αντωνιο που κι αυτός αντρίκια διατύπωσε τις θέσεις του να πάρει θέση για το όλο θέμα.
Επιτέλους !!!!!
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ
Η ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΖΕΙ
ΕΦ΄ΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΝΑΣ ΕΛΛΗΝΑΣ
ΖΕΙ Η ΕΛΛΑΔΑ
nkope
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1347
Εγγραφή: Σάβ Απρ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από nkope »

Ηλία έλεος, ασχολείσαι με αρχαία ιστορία (last year :D :D ). Άλλο τότε, άλλο τώρα, άλλο ίσως αύριο. Σήμερα ισχύουν αυτά που λέμε και δεν ξελέμε.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διάφορα ερωτήματα στον π. Αντώνιο.”