Ούφο και εξωγήινοι, μήπως υπάρχει κάτι περισσότερο;

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
ANTREAS
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 311
Εγγραφή: Τετ Μαρ 07, 2007 6:00 am

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από ANTREAS »

να πω την γνωμη μου και εγω..πιστευω οτι παιδια ολα αυτα ειναι ενα μεγαλο ψεμα...οσα ουφο εχουν εμφανιστει εχουν εμφανιστει μονο στην αμερικη(αν δεν κανω λαθος)..τι το τοσο ξεχωριστο εχει η αμερικη δηλ?και τοσα χρονια γιατι δεν εχει εμφανιστει κατι και εδω στην ελλαδα?ολα εκει στην αμερικη περιεργο δεν ειναι.μηπως ολα αυτα ειναι ενα κολπο τον αμερικανων για να κανουν τον κοσμο να προβληματιστη?γιατι αμα αποδειχθει η υπαρξη εξωγηινων πολυς κοσμος θα προβληματιστει και μαλιστα μερικοι πιστευω οτι θα αναθεωρησουν πολλα πραγματα σε σχεση με τον Θεο.ταπεινη μου αποψη ειναι και απορια μαζι..παντος εγω σε συζητηση με φιλους αποκλειεται να πω οτι τα ουφο ειναι θεμα δαιμονικο γιατι πολυ απλα θα με κοροιδευουν ολοι..ετσι εχουμε καταντησει..ασε που δεν εχω και πολλες γνωσεις σε αυτο το θεμα για να τους εξηγησω..μερικα πραγματα καλο ειναι να τα κραταμε για εμας.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25051
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re:

Δημοσίευση από aposal »

aposal έγραψε:Η αλήθεια είναι ότι στο γνωστό βιβλίο του ιερομόναχου Χριστόδουλου του Αγιορείτη με τίτλο "Σκεύος εκλογής", που αναφέρεται στον Γέροντα Παΐσιο, έχει στο τέλος μία μικρή ενότητα για τον Πορφύριο όπου αναφέρει αυτό που έγραψε ο frouteboras :
Ο Γέρων Πορφύριος εξήγησε σε κάποιον συνομιλητή του, σχετικά με την εμφάνιση των UFO :
-Αυτά όλα, να ξέρεις είναι πράγματα φανταστικά, δαιμονικά! Ζωή σε άλλον πλανήτη δεν υπάρχει!

Η προσέγγιση της Byzantine_spirit είναι μια καλή ερμηνεία των λόγων του Πορφυρίου. Το δικό μου πτωχό μυαλό δεν πήγε ποτέ μέχρι εκεί!
Ο Perlmaster και ο Kokostur έγραψαν πολύ σημαντικά πράγματα.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panos0
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 590
Εγγραφή: Σάβ Οκτ 28, 2006 5:00 am

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από panos0 »

Εγω βλεπω στις φωτο με ιπταμενους δισκους ανα τα χρονια και αναλογα με την εποχη ειναι και το σχημα των δισκων, το εχετε παρατηρησει πιστευω και εσεις του '60 τις φωτο εαν δειτε και του 2000 θα καταλαβετε την διαφορα σαν το σχημα των αυτοκινητων.
UFO Αλά 1960
ΕικόναΕικόνα



Και τα καινουργια μοντελα με τα 200 αλογα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Εικόνα
Εικόνα
Μουφα η υποθεση η μαλλον Μ-ουφο......
Δημοσ.: 590
Δημοσ.: 591 " Έρχομαι και εγώ...."

I'll take lives and show all no mercy that night
Attack those not knowing my force
Άβαταρ μέλους
theodora
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: https://theomezcrochet.blogspot.com/
Επικοινωνία:

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από theodora »

Πάντως δεν θα με χάλαγε και πολύ να υπήρχαν εξωγήϊνοι, και να μιλούσα μαζί τους!
Και να μας είχανε λέει για το κατώτατο είδος ύπαρξης γιατί δεν δοξολογούμε και δεν λατρεύουμε τον Θεό αδιαλείπτως!!!!!!!
Ε ρε γλέντια !!!!
:shock: :shock: :shock:
Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Θεός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Θεό.
koga
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 225
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 3:36 pm
Τοποθεσία: Kωστας

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από koga »

Λιγο βαρυ δεν πεφτει ταυτιση πλαστη του συμπαντος με διοικητη των ουφο
petrosathonas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1460
Εγγραφή: Σάβ Νοέμ 29, 2008 4:55 pm

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από petrosathonas »

Ένας γνωστός μου εξομολογείται, κοινωνεί και εκκλησιάζεται πολύ τακτικά. Είναι πάρα πολύ καλό παιδί.
Πιστεύει ότι υπάρχουν εξωγήινοι και μάλιστα έχουν βάση στην αθέατη πλευρά της σελήνης.

Εγώ δεν πιστεύω ότι υπάρχουν εξωγήινοι. Πιστεύω ότι στην απεραντωσύνη και το ατέλειωτο του σύμπαντος, οι άνθρωποι είμαστε τα μόνα κτίσματα του Θεού με την πνοή Του μέσα μας. Πιστεύω ότι έξω από τα στενά όρια της γης δεν υπάρχει ζωή. Βέβαια δε μπορώ να το αποδείξω αλλά το πιστεύω.
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από Ionas »

Αν το δούμε εντελώς αντικειμενικά χωρίς να σκεφτούμε τίποτα άλλο μέχρι στιγμής δεν έχει παρουσιαστεί κανένα ντοκουμέντο που να αποδεικνύει ότι μας έχουν επισκεφτεί εξωγήινοι...όλα είναι νεφελώδεις αναφορές για φωτεινά αντικείμενα νυχτερινές ώρες κλπ.κλπ. Αν πράγματι είχαν καταφθάσει εξωγήινοι με την τόσο προηγμένη τεχνολογία δεν θα είχαν κανένα πρόβλημα να εμφανιστούν δημόσια και ανα πάσα στιγμή...τι θα τους εμπόδιζε??? Γιατί να επισκέπτονται κρυφά ορισμένα άτομα, τα οποία συνήθως είναι φαντασιόπληκτα?
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
Άβαταρ μέλους
trisathlios
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: localhost

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από trisathlios »

Uparxoun e3ogiinoi...

Einai ta anarithmita tagmata ton aggelon , dioti einai e3o tis gis :)
( kamia fora kai entos tis gis...)

kai oloi autoi oi e3ogiinoi , den einai aparaitita exthrikoi pros ton anthropo :)

Eulogeite
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από filotas »

Αδελφέ οι άγγελοι δεν είναι εξωγήινοι, επειδή ακόμη και οι εξωγήινοι είναι υλικά όντα. Οι άγγελοι είναι ασώματοι, πνευματικά μη υλικά όντα. Η εμφάνισή τους ενίοτε με μορφή ανθρώπου δεν αλλάζει αυτή την πραγματικότητα.

Επομένως, προσοχή, μη μπερδεύουμε άσχετα πράγματα και μη διαβάζεται βιβλία ύποπτης προέλευσης που έχουν αυτό το σκοπό ακριβώς, δηλαδή να σας μπερδέψουν.
Άβαταρ μέλους
trisathlios
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 68
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: localhost

Re: ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ, ΜΗΠΩΣ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ?

Δημοσίευση από trisathlios »

Aderfe,

Exeis apolito dikio se auto pou les. Eulogison.

Ego apla ithela me emmeso tropo , na po oti den uparxoun e3ogiinoi :)

Tin euxi sou.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”