Διαδρομές στον Άθω

Διαδρομές μονοπάτια στο Αγιον Ορος

Συντονιστής: Συντονιστές

ginodim
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από ginodim »

Παιδιά πραγματικά σασ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλες και την βοήθειά σας .Μας βοηθήσατε πολύ να οργανώσουμε το προσκύνημά μας , γιατί πηγαίνουμε για πρώτη φορά και είχαμε κάπως ΄'πελαγώσει''.Ελπζω να μπορέσουμε να εξασφαλίσουμε διαμονή στην Ζωγραφου ή Κωνσταμονίτου γιατι τα τηλ δεν απαντούν(δενξερω και τισ ώρεσ) για να μην χάσουμε ώρες σε μετακινήσεις, όπως είπε και ο Ηλίας .Αλιώς θα πρέπει να ακολουθήσουμε την δική σου πρόταση Μιχάλη. Παιδιά ετσι και αλιώς σας ευχαριστώ πάρα πολύ.Ηλια καλό προσκύνημα αφου θα είσαι και συ στο ΑΟ
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ginodim έγραψε:Παιδιά πραγματικά σασ ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλες και την βοήθειά σας .Μας βοηθήσατε πολύ να οργανώσουμε το προσκύνημά μας , γιατί πηγαίνουμε για πρώτη φορά και είχαμε κάπως ΄'πελαγώσει''.Ελπζω να μπορέσουμε να εξασφαλίσουμε διαμονή στην Ζωγραφου ή Κωνσταμονίτου γιατι τα τηλ δεν απαντούν(δενξερω και τισ ώρεσ) για να μην χάσουμε ώρες σε μετακινήσεις, όπως είπε και ο Ηλίας .Αλιώς θα πρέπει να ακολουθήσουμε την δική σου πρόταση Μιχάλη. Παιδιά ετσι και αλιώς σας ευχαριστώ πάρα πολύ.Ηλια καλό προσκύνημα αφου θα είσαι και συ στο ΑΟ
ΓΙΩΡΓΟ Η ΚΩΝΣΤΑΜΟΝΙΤΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΙΤΕΙ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΛΕΙΣΕΙΣ Ή ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙΣ ΠΟΤΕ ΘΑ ΠΑΣ. ΔΕΧΟΝΤΑΙ ΟΛΟΥΣ. ΣΤΗ ΔΕ ΖΩΓΡΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΟΝΗ ΝΑ ΤΗΛΕΦΩΝΗΣΕΙΣ ΘΑ ΣΕ ΔΕΧΤΟΥΝΕ. ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΔΥΟ ΜΟΝΑΣΤΗΡΙΑ ΔΕΝ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΠΟΛΥΣ ΚΟΣΜΟΣ. ΑΡΑ ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ ΘΑ ΣΕ ΔΕΧΤΟΥΝΕ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕ ΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΗΣΕΙΣ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12:00 ΤΟΤΕ ΠΟΥ ΦΤΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΟΣΚΥΝΗΤΕΣ.
ΚΟΙΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ, ΠΡΙΝ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΟΥ ΣΥΝΙΣΤΩ ΤΗ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΜΙΧΑΛΗ ΚΑΙ ΣΟΥ ΔΙΝΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ.
ΤΕΛΟΣ ΕΓΩ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΜΠΑΙΝΩ ΤΗΝ ΔΕΥΤΕΡΑ. ΑΝ ΜΠΑΙΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΡΑ, ΠΕΣΤΟ ΝΑ ΣΥΝΝΕΝΟΗΘΟΥΜΕ ΝΑ ΒΡΕΘΟΥΜΕ ΣΤΟ ΚΑΡΑΒΙ ΝΑ ΤΑ ΠΟΥΜΕ, ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΩ ΠΑΡΑΠΑΝΩ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΟΤΙ ΘΕΣ
ginodim
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από ginodim »

Ηλια το είδα το μήνυμα σου μετά και μάλλον αυτο θα κανουμε.μίλησα και με τον ξαδερφό μου που θα ανέβουμε μαζι.Δεν μασ πειράζει να περπατήσουμε αλλά φοβόμαστε μήπος χαθούμε στα μονοπάτια φου δεν έχουμε ιδέα πως ειναι εκεί. Αφού λέει ο Μιχάλης οτι προς Σιμωνόπετρα έχει ταμπέλες τότε δεν εχουμε πρόβλημα. θα προμηθευτούμε και ένα χάρτη απο κάπου εκεί που πουλάνε και θα πάνε όλα καλά. Εμείς θα μπούμε την πρώτη Νοέμβρη, ΤΡΊΤΗ.Οπότε μάλλον δεν θα μπορούμε να συναντηθούμε. Μας βοηθήσατε πάρα πολύ.Χίλια ευχαριστώ και στους δύο.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ginodim έγραψε:Ηλια το είδα το μήνυμα σου μετά και μάλλον αυτο θα κανουμε.μίλησα και με τον ξαδερφό μου που θα ανέβουμε μαζι.Δεν μασ πειράζει να περπατήσουμε αλλά φοβόμαστε μήπος χαθούμε στα μονοπάτια φου δεν έχουμε ιδέα πως ειναι εκεί. Αφού λέει ο Μιχάλης οτι προς Σιμωνόπετρα έχει ταμπέλες τότε δεν εχουμε πρόβλημα. θα προμηθευτούμε και ένα χάρτη απο κάπου εκεί που πουλάνε και θα πάνε όλα καλά. Εμείς θα μπούμε την πρώτη Νοέμβρη, ΤΡΊΤΗ.Οπότε μάλλον δεν θα μπορούμε να συναντηθούμε. Μας βοηθήσατε πάρα πολύ.Χίλια ευχαριστώ και στους δύο.
ΚΑΛΟ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΧΕ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ ΟΤΙ ΤΗΝ 1:30 ΩΡΑ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ-ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΤΗΝ ΓΛΙΤΩΝΕΙΣ ΚΑΘΩΣ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΑΝΕΤΑ ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ.
ΕΠΙΣΗΣ ΜΙΑ ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ-ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΜΕ ΕΝΑΝ ΚΑΛΟ ΠΡΟΓΡΑΜΑΤΙΣΜΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΠΙΣΚΕΦΘΕΙΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΝΕΑ ΣΚΗΤΗ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓ. ΑΝΝΑ. ΔΗΛΛΑΔΗ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΝΑ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 9:30 ΑΠΟ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ, ΚΑΙ ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ, ΣΤΑΜΑΤΑΣ ΑΓ. ΑΝΝΑ ΠΡΟΣΚΥΝΑΣ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΕΊΤΕ ΜΕ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΕΩΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΝΕΑ ΣΚΗΤΗ, [ΠΕΡΙΠΟΥ 1 ΩΡΑ] ΕΙΤΕ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙΑΝΟ ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΤΩΝ 1:30 ΚΑΙ ΠΑΣ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ. ΒΕΒΑΙΩΣ ΑΝ ΘΕΣ. ΑΛΛΙΩΣ ΠΑΣ ΚΑΤΕΥΘΕΙΑΝ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ ΑΓ. ΠΑΥΛΟΥ.
ΑΠΛΩΣ ΕΧΕ ΤΟ ΣΤΟ ΝΟΥ ΣΟΥ
ginodim
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από ginodim »

Ηλια θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αυτό που λέσ για την ΑΓ,ΆΝΝΑ γιατι έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα λόγια , αλλά δεν ήξερα οτι μπορώ να πάω...και πάλι σευχαριστώ παρα πολύ και ελπίζω να τα ξαναπουμε και μετά, να πούμε και τις εμπειρίεσ μας στο site.Μας βοήθησες απίστευτα πολύ!!!!!!!
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2734
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

Σας εύχομαι καλή διαμονή, και περιμένουμε να γράψετε τις εμπειρίες σας στο FORUM, και καμία FOTO να ανεβάσουμε στην σελίδα μας.

Και πάλι καλό ταξίδι και καλή διαμονή.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

ginodim έγραψε:Ηλια θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αυτό που λέσ για την ΑΓ,ΆΝΝΑ γιατι έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα λόγια , αλλά δεν ήξερα οτι μπορώ να πάω...και πάλι σευχαριστώ παρα πολύ και ελπίζω να τα ξαναπουμε και μετά, να πούμε και τις εμπειρίεσ μας στο site.Μας βοήθησες απίστευτα πολύ!!!!!!!
ΓΙΩΡΓΟ, ΣΤΗ ΦΙΛΟΘΕΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΛΟΥΚΑ. ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΚΑΛΟ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.
Επισκέπτης

Δημοσίευση από Επισκέπτης »

Anonymous έγραψε:
ginodim έγραψε:Ηλια θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά αυτό που λέσ για την ΑΓ,ΆΝΝΑ γιατι έχω ακούσει και διαβάσει τα καλύτερα λόγια , αλλά δεν ήξερα οτι μπορώ να πάω...και πάλι σευχαριστώ παρα πολύ και ελπίζω να τα ξαναπουμε και μετά, να πούμε και τις εμπειρίεσ μας στο site.Μας βοήθησες απίστευτα πολύ!!!!!!!
ΓΙΩΡΓΟ, ΣΤΗ ΦΙΛΟΘΕΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΣΑΙ ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΛΟΥΚΑ. ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟΛΑΥΣΤΙΚΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΜΑΖΙ ΤΟΥ. ΚΑΛΟ ΠΡΟΣΚΥΝΗΜΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΘΑ ΦΥΓΩ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΙΟ ΟΡΟΣ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ.
σε αυτό τον καταιγισμό μηνυμάτων να πω και εγώ στο φίλο γιώργο πως μπορεί άνετα, χαλαρά και σίγουρα να περπατήσει τη διαδρομή φιλοθέου-σιμωνόπετρα (περίπου 3 ώρες) και μετά να πάρει το καραβάκι από τον αρσανά σιμωνόπετρας ή από την γρηγορίου γύρω στις 12.30 έτσι ώστε να είναι στη 1 στη διονυσίου.αν θέλεις γιώργο αναλυτικά τη διαδρομή μπορώ να στη στείλω. ο φίλος ηλίας ήταν και αυτός κατατοπιστικός
καλό προσκύνημα και στους 2 σας, μιχάλης
ginodim
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από ginodim »

Μιχαλη ήδη μας βήθήσατε πολύ.Τελικά όπως το λες θα το κάνουμε.Αν μπορεις και ειναι ευκολο στείλε μου.Το mail μου ειναι ginodimopoulos@hotmail.com .ρε παιδιά μας έχετε σκλαβώσει!!!
ginodim
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 31
Εγγραφή: Πέμ Οκτ 13, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: athina

Δημοσίευση από ginodim »

Ηλια εμείς θα είμαστε 1η νοεμβρίου φιλοθλεου, 2η Διονυσίου,3η Αγ.Παύλου.Παρασκευή επιστρέφουμε.Πολύ ευχαρίστως να συναντηθούμε και να τα πουμε .εσυ μπορεισ να μου πεις τον τρόπο ,γιατί εμείς θα είμαστε ψιλοχαμένοι και αγχομένοι εκεί.Το μαιλ μου το έχω δώσει πιο πάνω στο Μιχάλη.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Διαδρομές μονοπάτια στον Αθω”