Είστε για ένα τσιπουράκι?

Συζητήσεις αλληλογνωριμίας μελών και οργάνωσης συναντήσεων.

Συντονιστής: Συντονιστές

aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25048
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από aposal »

Δεν είναι κακή μια συνάντηση μόνο για παρέα! Ακόμη και αν δεν υπάρχει κάποια επίσκεψη, και μόνη η επικοινωνία με άτομα πνευματικά, μπορεί να μας ωφελήσει!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από Dimitris39 »

aposal έγραψε:Δεν είναι κακή μια συνάντηση μόνο για παρέα! Ακόμη και αν δεν υπάρχει κάποια επίσκεψη, και μόνη η επικοινωνία με άτομα πνευματικά, μπορεί να μας ωφελήσει!
Εαν με το καλο μετα τον δεκαπενταυγουστο κανονιστε κατι καπου βορεια ειμε μεσα ενα τσιπουρακι εινε δεν βλαπτει
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Ειστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από Dimitris39 »

smarti έγραψε:Ενας ένας βρε παιδιά, μην βιάζεστε τόσο..δεν προλαβαίνω να συμπληρώσω τη λίστα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ειρθε κανεις Σμαρω??
την αλλη φορα παρε μεγαλυτερο χαρτι να γραφεις για να σε φτασει
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
aggelikiglafki
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 5:00 am

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από aggelikiglafki »

Τι λέγατε για Σύρο στις 25 Μαϊου;Γιορτάζουμε την εύρεση της εικόνας του Αγ.Δημητρίου και μπορούμε να το συνδιάσουμε και με προσκύνημα στη Μεγαλόχαρη της Τήνου καθώς και όλα τα προσκυνήματα του νησιού μας.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Ειστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από smarti »

Dimitris39 έγραψε:
smarti έγραψε:Ενας ένας βρε παιδιά, μην βιάζεστε τόσο..δεν προλαβαίνω να συμπληρώσω τη λίστα :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ειρθε κανεις Σμαρω??
την αλλη φορα παρε μεγαλυτερο χαρτι να γραφεις για να σε φτασει
Δεν χάνω πάντως την ελπίδα :smile: :smile: .....που θα πάει Δημήτρη :45 :45 ...κάποτε πιστεύω να το πιούμε αυτό το τσιπουράκι, δίπλα στη Θάλασσα.. :wink: :wink: . Πρώτα ο Θεός! :25 :25
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μπορούμε ανεβαίνοντας για Αγιον Ορος στις 15 Μαΐου, να κανονίσουμε στάση στην παραλιακή Πιερία και να πιούμε ένα (ή και περισσότερα) τσιπουράκια!
Μ'ένα σμπάρο, δυό τρυγόνια! :8 :smile:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από smarti »

panagiotisspy έγραψε:Μπορούμε ανεβαίνοντας για Αγιον Ορος στις 15 Μαΐου, να κανονίσουμε στάση στην παραλιακή Πιερία και να πιούμε ένα (ή και περισσότερα) τσιπουράκια!
Μ'ένα σμπάρο, δυό τρυγόνια! :8 :smile:
Πολύ καλή η ιδέα σου Παναγιώτη...είμαι μέσα :smile: :smile: :smile: μακάρι να πραγματοποιηθεί η συνάντηση για τσιπουράκι..θα κλείσουμε ένα μαγαζάκι ακριβώς δίπλα στη Θάλασσα ..τι λέτε :7 :7 :7 ..άλλος για τσιπουράκι?? :8 :8
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2733
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από agiooros »

smarti έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:Μπορούμε ανεβαίνοντας για Αγιον Ορος στις 15 Μαΐου, να κανονίσουμε στάση στην παραλιακή Πιερία και να πιούμε ένα (ή και περισσότερα) τσιπουράκια!
Μ'ένα σμπάρο, δυό τρυγόνια! :8 :smile:
Πολύ καλή η ιδέα σου Παναγιώτη...είμαι μέσα :smile: :smile: :smile: μακάρι να πραγματοποιηθεί η συνάντηση για τσιπουράκι..θα κλείσουμε ένα μαγαζάκι ακριβώς δίπλα στη Θάλασσα ..τι λέτε :7 :7 :7 ..άλλος για τσιπουράκι?? :8 :8
Ναι και μετά θα πάμε Άγιο Όρος?
Χλωμό το βλέπω. :P
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Τώρα που το καλοσκέφτομαι, αισθάνομαι ότι θα ήταν ωραίο.

Ετσι κι'αλλιώς συζητήθηκε να σταματήσουμε Πλαταμώνα ή κάπου κοντά. Γιατί να μην το συνδυάσουμε λοιπόν έτσι?

Υπάρχουν πολλά πλεονεκτήματα.
Εξασφαλίζεται η συμμετοχή πολλών αδελφών, που έτσι κι'αλλιώς θα είναι καθ'οδόν για το Ορος.
Είναι και μιά χρυσή ευκαιρία, για κάποιους σαν και μένα που μένουμε στην άλλη άκρη της Ελλάδας, να γνωρίσουμε την καλή μας τη Σμαρώ! Δεν δίνονται συχνά τέτοιες ευκαιρίες! Να μην πάει χαμένη!

Νίκο, μην ανησυχείς, οι οδηγοί δεν θα πιουν πολύ!! :lol:
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Είστε για ένα τσιπουράκι?

Δημοσίευση από smarti »

Αν σταματήσετε Πλαταμώνα θα έρθω να σας βρω..δεν είναι τόσο μακριά. Θα φέρω και το τσούρμο τα παιδιά μαζί για να μην βαρεθείτε!! :lol: :lol: :lol: Ισως έρθει και ο σύζυγος μαζί , για τσιπουράκι είναι μέσα! :mrgreen:
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλογνωριμία & Συναντήσεις μελών του agiooros.net”