Κίνηση για πανελλήνια ολονύχτια Παράκληση στην Θεοτόκο

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Κίνηση για πανελλήνια ολονύχτια Παράκληση στην Θεοτόκο

Δημοσίευση από Dimitris39 »

dionysisgr έγραψε:Στα χρονια των πατερων μας, οχι πολυ μακρια απο εμας,
οταν επεφτε ενα γενικο η τοπικο κακο,
κατα το κοσμικο φρονημα εστω κακο,

(ασχετα εαν ηταν καλο πνευματικα σε βαθος χρονου, ομως ανθρωποι ειμαστε,
και πρεπει να ενεργουμε, και να παρακαλουμε τον Θεον, να μεταβαλλει),

ολοι οι Χριστιανοι, μαζι με τους Ιερεις και τον Επισκοπο τους, απευθυνανε Παρακληση, ολονυχτια, στην Υπεραγια Θεοτοκο,
ζητωντας την μεσιτεια της, προς τον Δεσποτη και Κυριο, να κανει Ελεος και να βοηθησει τον ευσεβη λαο Του, να περασει τις δοκιμασιες.

Σας παρακαλω λοιπον, σαν ιδεα, το θετω, οσο γραφικο η ουτοπικο και εαν ακουστει απο πολλους, για εμας δεν ειναι φυσικα, να θεσουμε θεμα παντου, απο τον Πνευματικο μας, μεχρι σε οποιον μπορουμε να επηρεασουμε, ακομα και Επισκοπο εαν εχουμε προσβαση, για να μπει σε κινηση η αιτηση για Πανελληνια Ολονυχτια Παρακληση στην Υπεραγια Θεοτοκο, να μας βοηθησει.

Απο τον Εβρο ψηλα στα συνορα εως την Κρητη νοτια, και απο την Κερκυρα εως την Κυπρο εαν ειναι δυνατον, να τελεστει συσσωμη παλλαϊκη σε ολους τους Ναους, ολονυχτια, μια καθορισμενη νυχτα, και να ενωθουν οι δεησεις προς την Χαρη Της.

Μιληστε, στειλτε επιστολες, καντε δημοσιευσεις, τηλεφωνα, οτι μπορειτε. Σας παρακαλω.

Δειτε το, σαν αναγκη, και πειτε μου την γνωμη σας, εγω ξεκιναω ηδη ενεργειες, για να θεσω θεμα, το οποιο δεν σας κρυβω οτι συζητιεται απο πολλους, δεν ξερω, τι ακουτε εσεις.

Λαβετε τον κοπο.

Λεγει ο Κυριος: "Αιτείτε, και δοθήσεται υμίν· ζητείτε, και ευρήσετε· κρούετε, και ανοιγήσεται υμίν. πάς γάρ ο αιτών λαμβάνει και ο ζητών ευρίσκει"

Λοιπον τι καθομαστε, και τι εχουμε να χασουμε εαν δοκιμασουμε;
Το επαναφερω γιατι μαλλον ξεχαστηκε η προταση του αμαρτωλου Διονυσιου
την βρισκω πολυ καλη αλλα δεν βλεπω ενδιαφερον
τι γινεται τελικα????
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”