Ανανέωση ιστοσελίδας

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2732
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από agiooros »

Σύντομα η ιστοσελίδα μας θα χρειαστεί ανανέωση.
Η ανανέωση θα πραγματοποιηθεί στην αρχική σελίδα και θα αλλάξει ριζικά η εμφάνιση.
Με νέες δυνατότητες και νέα προγράμματα.
Θα χρησιμοποιηθεί άλλο πρόγραμμα cms από το παρόν πρόγραμμα.
Θα παρακαλούσα τους χρήστες τις ιστοσελίδας μας να φροντίσουν να ανταλλάξουν email και τηλέφωνα μεταξύ τους
για τα προσκυνήματα και τις συναντήσεις του Forum.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24959
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από aposal »

Εννοείς προφανώς ότι θα κλείσει το φόρουμ για κάποιο διάστημα. Πότε και για πόσο;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2732
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από agiooros »

aposal έγραψε:Εννοείς προφανώς ότι θα κλείσει το φόρουμ για κάποιο διάστημα. Πότε και για πόσο;
Θα το δούμε αυτο.
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από Evi_J »

Μπορώ να ρωτήσω κάτι; Το νέο cms θα είναι ελληνικό ή ξένο; Δεν εννοώ σε ποια γλώσσα θα μιλάμε ή σε τι γλώσσα θα είναι τα κουμπιά. Εννοώ αυτός που το έχει φτιάξει είναι έλληνας ή ξένος;

Ευχαριστούμε για την προειδοποίηση.
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από Loginos »

Νίκο εξέτασε να υπαρχει δυνατότητα αν ανεβάσματος φωτογραφιών με δυνατότητα αξιολόγησης ( βαθμολόγησης ) απο τα μέλη. Μπορεί στο νέο πρόγραμμα να υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από Loginos »

Evi_J έγραψε:Μπορώ να ρωτήσω κάτι; Το νέο cms θα είναι ελληνικό ή ξένο; Δεν εννοώ σε ποια γλώσσα θα μιλάμε ή σε τι γλώσσα θα είναι τα κουμπιά. Εννοώ αυτός που το έχει φτιάξει είναι έλληνας ή ξένος;

Ευχαριστούμε για την προειδοποίηση.
Νομίζω ότι θα είναι Ελληνικά όλα (η τουλάχιστον θέλω να πιστεύω)
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από Evi_J »

Από το (άσχετο) θέμα: Θα ήθελα μια χαρούλα
μακάρι να έμπαινε εδώ ένα κομμάτι που θα μπορούσαμε να βάζουμε φωτο και οι επισκέπτες να βαθμολογούν
Σύντομα Γεώργιε θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα
Μα Νίκο... αυτό θα τρώει πάρα πολύ bandwidth το οποίο κοστίζει. Σκέφτεστε μήπως μια λύση τύπου http://sharecash.org/ για να ανταπεξέλθετε στα έξοδα; Εγώ το είχα σκεφτεί με την ιδέα της συλλογής χρημάτων για την ορθόδοξη ιεραποστολή. Αν εσύ δεν το κάνεις τότε πως θα τα βγάλεις πέρα; Έχεις ιδέα για τι bandwith μιλάμε;
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Μιά άλλη ερώτηση Νίκο (θα σε ζαλίσουμε σήμερα! :8 :( )..

Υπάρχει μήπως η δυνατότητα όταν κλείσει το φόρουμ, να μπορούμε να μπούμε στα "παλιά" και να κάνουμε μόνο ανάγνωση, χωρίς να γράφουμε?

Σαν απλοί επισκέπτες δηλαδή?
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από Loginos »

Loginos έγραψε:Νίκο εξέτασε να υπαρχει δυνατότητα αν ανεβάσματος φωτογραφιών με δυνατότητα αξιολόγησης ( βαθμολόγησης ) απο τα μέλη. Μπορεί στο νέο πρόγραμμα να υπάρχει τέτοια δυνατότητα.
ΝΙΚΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΘΕΜΑ :105 :105 :105 :35 :35 :35 :6 :6 :6 :105 :105 :105
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: Ανανέωση ιστοσελίδας

Δημοσίευση από Loginos »

Evi_J έγραψε:Από το (άσχετο) θέμα: Θα ήθελα μια χαρούλα
μακάρι να έμπαινε εδώ ένα κομμάτι που θα μπορούσαμε να βάζουμε φωτο και οι επισκέπτες να βαθμολογούν
Σύντομα Γεώργιε θα υπάρχει αυτή η δυνατότητα
Μα Νίκο... αυτό θα τρώει πάρα πολύ bandwidth το οποίο κοστίζει. Σκέφτεστε μήπως μια λύση τύπου http://sharecash.org/ για να ανταπεξέλθετε στα έξοδα; Εγώ το είχα σκεφτεί με την ιδέα της συλλογής χρημάτων για την ορθόδοξη ιεραποστολή. Αν εσύ δεν το κάνεις τότε πως θα τα βγάλεις πέρα; Έχεις ιδέα για τι bandwith μιλάμε;
Evi_J νομίζω ότι μπορούν να περιοριστούν οι διαστάσεις των φωτογραφιών στο επίπεδο που χρησιμοποιούν και στο www.orthphoto.net (640 x 480 και μέχρι 100kb)
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”