Γειά σας και καλή συνέχεια.

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
preloude
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 371
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 25, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: athens
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από preloude »

και εγω διερωτωμε πως ειναι δυνατον μερικοι να γραφουν τοσο ωραια κειμενα και να ειναι ανορθογραφα.ανθελετε ενημερωστε καλα το προφιλ σας να ξερουμε απο που διαβαζουμε. και δεν παρεξηγηται κανεις μην φοβασται.
Thomas15n
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 873
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από Thomas15n »

Να είσαι καλά, και να κάνεις ότι σου λέει η καρδούλα σου και ότι σε φωτίσει ο Κύριος που είναι καλός και μας αγαπάει όλους αξίζουμε δεν αξίζουμε.
kleanthis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 335
Εγγραφή: Τρί Ιαν 02, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: θεσσαλονικη

Δημοσίευση από kleanthis »

ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΦΥΓΕ ΑΛΛΑ ΠΑΡΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΕΠΡΟΚΟΠΟ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΤΗ ΝΙΚΟΖ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΖΑΛΙΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ..... :P

ΕΞΩ Η ΠΛΑΚΑ, ΠΟΛΛΟΙ ΤΑ ΠΕΡΑΣΑΜΕ, ΠΟΛΛΟΙ ΣΚΕΦΤΗΚΑΜΕ ΝΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΟΥΜΕ ΜΕ ΕΛΑΦΡΑ ΠΗΔΗΜΑΤΑΚΙΑ, ΑΛΛΑ ΤΟ ΞΕΠΕΡΑΣΑΜΕ, ΓΙΑΤΙ, ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ, ΕΝΑ ΦΟΡΟΥΜ ΕΙΝΑΙ....

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ, ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΝΙΚΟ, <ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΟΜΠΟΣΧΟΙΝΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ> ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ?ΕΓΓΡΑΨΕ 700 ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ....

ΕΤΣΙ, ΑΝ ΚΑΤΙ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΡΑΤΑΜΕ ΑΛΛΑ ΤΟ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΜΕ ΑΛΛΟ ΜΑΤΙ ΚΑΙ ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ.ΜΑΣ ΕΙΣΑΙ ΣΥΜΠΑΘΗΣ ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΝΑ ΓΡΑΦΕΙΣ ΞΑΝΑ. ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΑΝΑΠΑΕΥΣΕ ΚΑΝΕ ΕΝΑ ΔΙΑΛΛΕΙΜΑ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑΛΕΜΕ.ΜΗΝ ΔΕΣΜΕΥΕΣΕ ΟΜΩΣ.
Thomas15n
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 873
Εγγραφή: Τετ Μαρ 28, 2007 5:00 am

Re: Γειά σας και καλή συνέχεια.

Δημοσίευση από Thomas15n »

anny έγραψε:Οι πολλοί ανορθόγραφοι "θεολόγοι" που προανέφερες, έχουν κατακλύσει όλους τους ορθόδοξους χώρους συζητήσεων, και παρά την διαφορετικότητα του ύφους γραφής του καθενός, η ουσία του μηνύματος που προσπαθούν να περάσουν είναι μία.
Αγάπη και ενότητα με όλες τις χριστιανικές ομολογίες, πέρα και έξω από Πατερικές διδαχές και ορθόδοξα Δόγματα, άλλες φορές παραποιώντας τα και άλλες φορές παραγράφοντάς τα ακόμη και σαν ανύπαρκτα ακυρώνοντας τους Αγίους που τα συνέταξαν.
Το Οικουμενιστικό "παιχνίδι" λαμβάνει επιταχυνόμενη μορφή προσηλυτισμού ορθοδόξων, μέσα από άλλες μεθόδους.
Τους αφυπνισμένους σαφώς και δεν μπορούν να τους πλανήσουν.
Αυτοί κάνουν αυτό που πιστεύουν και εμείς αυτό που πιστεύουμε. Ο Κύριος θα μας κρίνει και εμάς και αυτούς γιά αυτά που γράφονται εδώ, νομίζεις ότι δεν γνωρίζει τί γίνεται στο φόρουμ, όλοι μας θα δώσουμε λόγο γιά την θέση μας εδώ. Όλα είναι υπ'όψιν του τίποτε εκτός.
alithis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 15, 2007 6:00 am

Re: Γειά σας και καλή συνέχεια.

Δημοσίευση από alithis »

anny έγραψε:
tinios έγραψε: !

.
Οι πολλοί ανορθόγραφοι "θεολόγοι" που προανέφερες, έχουν κατακλύσει όλους τους ορθόδοξους χώρους συζητήσεων, και παρά την διαφορετικότητα του ύφους γραφής του καθενός, η ουσία του μηνύματος που προσπαθούν να περάσουν είναι μία.
Αγάπη και ενότητα με όλες τις χριστιανικές ομολογίες, πέρα και έξω από Πατερικές διδαχές και ορθόδοξα Δόγματα, άλλες φορές παραποιώντας τα και άλλες φορές παραγράφοντάς τα ακόμη και σαν ανύπαρκτα ακυρώνοντας τους Αγίους που τα συνέταξαν.

αγαπητη,

δεν θελω να εικασω που απευθυνεσαι.κατ'αρχην ομως η Εκκλησια μας αναγνωριζει τρεις(3) ανθρωπους ως θεολογους..ΙΩΑΝΝΗ ΤΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟ,ΓΡΗΓΟΡΙΟ ΤΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟ και ΣΥΜΕΩΝ ΤΟΝ ΝΕΟΝ ΘΕΟΛΟΓΟΝ!αυτοι ειναι οι θεολογοι!οι υπολοιποι-ορθρογραφημενοι ή μη-ειμαστε απλως...οδοντοπαστες!!!!τωρα,ως προς τις επιλοιπες κατηγοριες,προσωπικως θα ηθελα να παρακαλεσω να μην γενικευουμε!μονον ο Θεος γνωριζει το τί σκεπτεται και πραττει ο καθενας μας-και το τί αγωνες διδει ο καθενας μας σε θεματα εκφρασεως των ορθοδοξων θεματων της Πιστεως μας...αν θελετε μιληστε ευθεως και επι συγκεκριμενου αμεσα...[/u]νομιζω αυτο λεει και το ευαγγελιο να κανουμε αν εχομε διαφορα με καποιο αδελφο μας..(ματθ.ιη',15-17)
αδελφοι μου,μην καθιστουμε τουλαχιστον με τη συμπεριφορα μας το Ευαγγελιον ανενεργο-αν οχι ανυπαρκτο-και μετα κατηγορουμε αλλους για μη ορθη τοποθετηση εναντι του...
alithis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 15, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από alithis »

ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΜΗΝ ΦΥΓΕΙ...ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΣΣΕΥΕΙ....ΟΛΟΙ ΧΡΕΙΑΖΟΝΤΑΙ ακους τηνιε??????για σενα τα λεω..
NIKOSZ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6135
Εγγραφή: Τετ Οκτ 04, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Αθηνα

Δημοσίευση από NIKOSZ »

kleanthis έγραψε:ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΦΥΓΕ ΑΛΛΑ ΠΑΡΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΕΠΡΟΚΟΠΟ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΤΗ ΝΙΚΟΖ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΖΑΛΙΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ..... :P

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ, ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΝΙΚΟ, <ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΟΜΠΟΣΧΟΙΝΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ> ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ?ΕΓΓΡΑΨΕ 700 ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ....

ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟΧΑΡΑΚΤΗΡΑ !

ΕΙΣΗΓΟΎΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ !

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !

ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ !

ΦΥΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΑΣΕ ΜΑΣ ΝΙΚΟΖ !

http://www.youtube.com/watch?v=Z_dUMXcfbj8
Κύριε Ιησού Χριστέ, ελέησον με τον αμαρτωλό
Carlos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 289
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 28, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από Carlos »

NIKOSZ έγραψε:
kleanthis έγραψε:ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΦΥΓΕΙΣ ΦΥΓΕ ΑΛΛΑ ΠΑΡΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΑΝΕΠΡΟΚΟΠΟ ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΣΤΗ ΝΙΚΟΖ ΓΙΑΤΙ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΖΑΛΙΣΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΑΜΕΤΡΗΤΕΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΤΟΥ..... :P

ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΤΟ ΘΥΜΗΘΗΚΑ, ΚΑΠΟΤΕ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΓΡΑΨΕ ΣΤΟΝ ΦΙΛΟ ΣΟΥ ΝΙΚΟ, <ΠΑΡΕ ΤΟ ΚΟΜΠΟΣΧΟΙΝΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΠΑΙΞΕ ΠΑΡΑΠΕΡΑ> ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΞΕΡΕΙΣ ΤΙ ΕΚΑΝΕ?ΕΓΓΡΑΨΕ 700 ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΣΕ 2 ΜΕΡΕΣ....

ΝΑΙ ΝΑΙ ΤΟΝ ΠΑΛΙΟΧΑΡΑΚΤΗΡΑ !

ΕΙΣΗΓΟΎΜΑΙ ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΝ ΔΙΑΓΡΑΦΗ ΤΟΥ !

ΑΝΤΕ ΓΙΑΤΙ ΠΑΡΑ ΑΣΧΟΛΗΘΗΚΑΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΑΖΙ ΤΟΥ !

ΚΑΙΡΟΣ ΝΑ ΜΑΣ ΑΔΕΙΑΣΕΙ ΤΗΝ ΓΩΝΙΑ !

ΦΥΓΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΙ ΑΣΕ ΜΑΣ ΝΙΚΟΖ !

http://www.youtube.com/watch?v=Z_dUMXcfbj8
Και είναι και Βάζελος!!!!!

Τήνιε, που θα βρεις αλλού τόσους βάζελους μαζί κ χριστιανούς;

Κάτσε λοιπόν!!!
lazarr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 330
Εγγραφή: Κυρ Ιαν 13, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Λάζαρος @ Περιστέρι

Re: Γειά σας και καλή συνέχεια.

Δημοσίευση από lazarr »

tinios έγραψε:Τελευταία, υπάρχει "εισβολή", θεολόγων(παρεπιπτόντως, περιέργως ανορθόγραφων), με 200 και πάνω δημοσιεύσεις σε λίγες μέρες!
Ίσως είναι πραγματικά φωτισμένοι, ίσως όμως και όχι.
Ας είναι.
Κοίτα αδερφέ, και γώ είμαι δάσκαλος θρησκευτικών στο σχολείο( δεν λέω θεολόγος γιατί όπως ξέρεις μόνο τρεις ιστορικά πήραν αυτό τον τίτλο από την Εκκλησία) αλλά μην έχεις πρόβλημα, όπως έλεγε και ο μέγας Φώτης Κόντογλου οι θεολόγοι σήμερα δεν θεολογούν αλλά κάνουν "θεολογικό" κουτσομπολιό!
Μείνε! :)
Χριστός γαρ εγήγερται, ευφροσύνη αιώνιος...
Άβαταρ μέλους
Harrys1934
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1041
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 28, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ¨οπου γη και Πατρις
Επικοινωνία:

Ο ΨΑΡΑΣ ΤΗΣ ΣΤΕΡΙΑΣ ΠΟΥ ΤΑΝ ΑΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Δημοσίευση από Harrys1934 »

preloude έγραψε:και εγω διερωτωμε πως ειναι δυνατον μερικοι να γραφουν τοσο ωραια κειμενα και να ειναι ανορθογραφα.ανθελετε ενημερωστε καλα το προφιλ σας να ξερουμε απο που διαβαζουμε. και δεν παρεξηγηται κανεις μην φοβασται.
Τον τρόπο που μου λές να διορθώσω το πρφίλ μου δεν τον ξέρω μα και ούτε με εενδιαφέρει και πολύ Το ότι είμαι ανορθόγραφος το ξέρω και από μόνος μου Εκτός αυτού και στο κομπιούτερ δεν ξέρω και πολλά πράματα, παρά μόνον τα βασικά Και η πείρα μου σε αυτό αν είναι ενάμηση χρόνο Δεν είχα την πολιτέλεια να μάθω ¨Ομως είχα την πολιτέλεια να μελετώ Γραφή από 20=-25- χρόνια και πάνω. ¨Οχι μόνο να μελετώ αλλά να έχω και καθημερινός διαλόγους με τον κάθε έναν που ήθελε θίξει την Ορθοδδοξία μου. Και η μάχη αυτή δινόταν μέσω της εφημερίδος καθημερινά ¨Οταν η γυναικούλα μου άρχησε να διαβάζει Αγία Γραφή στην αρχή συλάβηζε Κάνω μία ερώτηση στους φωτησμένους Είχε δικαίωμα να διαβάσει γραφή επιδή δεν ήξερε γράμματας. ¨Οταν προχωρούσε και διάβαζε έβλεπα την πρόοδο της και έμενα κατάπληκτος Μου έκανε ερωτίσες που μέχρι σήμερα ακόμη και εδώ σε αυτόν τον χώρο δεν βλέπω τέτοιου είδους ερωτίσεια Θα πω για παράδεειγμα μία. Είχε η Παναγία μας αδελφές; Μα που το βρήκες αυτό πάλι. Διάβασε στο Ιωάννου ΙΘ-25- Τι λέτε καλοι και σοφοί επιτρέπεται να διαβάζει Αγία Γραφή ο αγράμματος Κάποιος από τους σοφούς της Εκκλησίας λέει. Αυτός ο αγράμματος που μελετά τακτικά την Γραφή μπορεί να κατανοήσει την Γράφη που άμα ζητίσει από καποιον τω γραμμάτων να του εξιγίσει είναι αδδύνατον να καταλάβει την Γραφή Και στον Μάρκο -Δ-25- Για αυτόν που μελετά θα του δοθεί πολύ πιο περισσότερα . ¨εγραψα μερικά από δύο αιτίες δεν ξανά γράφω δικό μου θέμα αν και έχω πολλά που θα ήταν πνευματική ωφέλη για πολλούς
Η μία αιτία είναι για αυτούς που μου φέρθηκαν καθόλου φιλικά αλλά και αγιογραφικά όπως θέλουν αν δίχνονται, και ο πιο σπουδαίος είνα να μεγαλώσει η πρώτη σελίδα που είναι μέγα και βασικό λάθος από την αρχή Έτσι θα περιορίζουμε να γράφω πάνω σε αυτά που γράφουν άλλοι
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”