Τα Ονόματά σας

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από vasilisalt »

panagiotisspy έγραψε:Σε ποιά "Αποστόλεια"??
στα πρώτα (στα οποία παρέστην) ή στα δεύτερα??
Έχεις χάσει επεισόδια.
Έγιναν και τρίτα...
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Ελπίζω να μην λησμόνησα να καλωσορίσω κανένα νεοφερμένο μέλος.. :smile: :smile:
Πολύ "δουλειά έπεσε" στα καλωσορίσματα από χτες.. :8 :8
Ούτε Αγιορείτικο αρχονταρίκι, μέσα στο καλοκαίρι να ήταν εδώ.. :25 :25

Άρτι αφιχθέντα αδέρφια, πάρτε το καφεδάκι, το λουκουμάκι και το τσιπουράκι σας,
και μετά αναπαυθείτε στο νέο σας "κατάλυμα", το "σπίτι" όλων μας, το agiooros.net.. :8 :8
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24958
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από aposal »

vasilisalt έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:Σε ποιά "Αποστόλεια"??
στα πρώτα (στα οποία παρέστην) ή στα δεύτερα??
Έχεις χάσει επεισόδια.
Έγιναν και τρίτα...
Κάθε χρόνο γίνονται από το 2009 και μετά.
Η Χριστίνα μετείχε το 2009, μερικώς το 2011 και το 2012.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Κατάλαβα..
Εγώ μετείχα μόνο το 2010, γι' αυτό δεν τη θυμάμαι..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24958
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από aposal »

Εσύ να προετοιμάζεσαι για τα "ΑΓΙΟΟΡΕΙΑ 2013"!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35665
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από toula »

panagiotisspy έγραψε:Κατάλαβα..
Εγώ μετείχα μόνο το 2010, γι' αυτό δεν τη θυμάμαι..
Γι' αυτό Παναγιώτη μου να μην παραλείπεις να έρχεσαι στα "Αποστόλεια" .... γιατί έτσι "χάνεις επεισόδια" !! :smile: :8
Άβαταρ μέλους
schristy
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2012 9:14 am

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από schristy »

Καλώς σας βρήκα όλους! Σας ευχαριστώ για τα καλωσορίσματα όλους και έναν-έναν ξεχωριστά! Απόστολε σε ευχαριστώ και εσένα και ναι μάλλον με γνωρίζεις!
Βασίλη έχω την αίσθηση ότι έχω παρευρεθεί σε όλα πλην ενός..., στα τελευταία πάντως ήμουν κοντά σας. Ως αναφορά το schristy, άλλος ήταν ο νονός γιατί δεν μπορούσα να σκεφτώ κάτι εκείνη την ώρα... Εμένα μου αρέσουν τα ελληνικά να χρησιμοποιούνται παντού... αλλά στις μέρες μας είναι δύσκολο.
Τούλα να είσαι καλά για τα καλά σου λόγια! Σε ευχαριστώ!
Δημήτρη να είσαι καλά και εσύ! Όσο ''ψηλώνουμε'' ηλικιακά αντιλαμβανόμαστε πιστεύω πολύ πιο εύκολα και καθαρά τους ανθρώπους που έχουμε απέναντί μας και κατ'επέκτασιν την προσφορά τους! Σε αυτή την ομάδα ανθρώπων στην δική μου ζωή ανήκει και ο Απόστολος που όπως έγραψα, χάρη σε εκείνον γνώρισα καλύτερα την Πίστη μας και γνώρισα και τον Πνευματικό μου! Εγώ απάντησα πολύ ''σοβαρά'' στο σχόλιο σου αν και εσύ έκανες πλάκα..., που θα πάει θα συνηθίσω :smile:
Αμήν Παναγιώτη ο Θεός να μας φωτίζει όλους μας και να μας δίνει λίγη από την Υπομονή Του, την Αγάπη Του και τον Σεβασμό Του! Ανέκαθεν γιόρταζα τα Χριστούγεννα, την 24η Ιουλίου της Αγίας Χριστίνης για την οποία έμαθα σε μεγάλη ηλικία... Δεν γνώριζα ότι έχω την τιμή να φέρω το όνομα Αυτής της Μάρτυρος...
«Όστις θέλει οπίσω μου ακολουθείν, απαρνησάσθω εαυτόν και αράτω τον σταυρόν αυτού, και ακολουθείτω μοι»
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από vasilisalt »

Για τον π. Ματθαίο έχεις δίκιο!!!
Μοναδικός!!!
Μακάρι να ήμουν λίγο πιο κοντά.
Άβαταρ μέλους
schristy
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2012 9:14 am

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από schristy »

Το να γνωρίζεις ένα άνθρωπο σαν τον Πατέρα Ματθαίο είναι από μόνο του πολύ μεγάλο! Το να τον γνωρίζεις ως Ιερέα, ανεκτίμητο!
Φαντάσου να είναι Πνευματικός σου! Για αυτούς τους λόγους όπου μου δίνεται η ευκαιρία μιλώ για εκείνον. Δεν ξεχνώ όμως ποτέ, πως αιτία για αυτό το θαύμα της γνωριμίας μου με τον Πνευματικό μου, αιτία από το πουθενά που λέμε κατά τα ανθρώπινα..., κατά χάρη Θεού στην πραγματικότητα είναι ο Απόστολος. Και αυτό δεν το ξεχνώ. Αν δεν είχα γνωρίσει τον Πατέρα Ματθαίο πολλά-πολλά θα ήταν αλλιώς (προς το χειρότερο εννοώ) στη ζωή μου!
Πάντως ενημερωτικά δεν διαμένω κοντά στην περιοχή του Αγίου Δημητρίου. Δεν είναι όμως και μεγάλο πρόβλημα..., όταν θέλεις να φτάσεις κάπου, φτάνεις...
Θα μπορούσα να έχω και πιο συχνή παρουσία, αλλά οι δικαιολογίες που με κάνουν ''χλιαρή Χριστιανή'' πολλές...
Έχει ο Θεός!
«Όστις θέλει οπίσω μου ακολουθείν, απαρνησάσθω εαυτόν και αράτω τον σταυρόν αυτού, και ακολουθείτω μοι»
Άβαταρ μέλους
schristy
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 17
Εγγραφή: Παρ Σεπ 21, 2012 9:14 am

Re: Τα Ονόματά σας

Δημοσίευση από schristy »

Απόστολε ελπίζω να σε βγάλω ασπροπρόσωπο... :smile:
«Όστις θέλει οπίσω μου ακολουθείν, απαρνησάσθω εαυτόν και αράτω τον σταυρόν αυτού, και ακολουθείτω μοι»
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”