Άφιξη ιερού λειψάνου Αγίας Μαρίας Μαγδαληνής

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
pilotos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1281
Εγγραφή: Δευ Μάιος 08, 2006 5:00 am

Άφιξη ιερού λειψάνου Αγίας Μαρίας Μαγδαληνής

Δημοσίευση από pilotos »

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ : ΑΦΙΞΗ ΙΕΡΟΥ ΛΕΙΨΑΝΟΥ ΑΓΙΑΣ ΜΑΡΙΑΣ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗΣ

ΙΕΡΑ ΜΗΤΡΟΠΟΛΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

ΙΕΡΟΣ ΝΑΟΣ ΑΓΙΟΥ ΦΩΤΙΟΥ ΤΟΥ ΜΕΓΑΛΟΥ ( περιοχή Ποσειδωνίου )

Με τις ευχές και τις ευλογίες του ποιμενάρχου μας κ. Ανθίμου, γίνεται γνωστή η άφιξη του χριτόβρυτου λειψάνου της χειρός της Αγίας Μαρίας της Μαγδαληνής από την Ιερά Μονή ΣίμωνοςΠέτρας Αγίου Όρους

Η άφιξη θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή στις 28 Μαρτίου 2008 το απόγευμα και ώρα 5:30μ.μ. και το ιερό λείψανο θα παραμείνει ΜΟΝΟ ΤΡΕΙΣ ΜΕΡΕΣ στον ιερό ναό μέχρι 8.00 μ.μ της Κυριακής 30 Μαρτίου 2008.

Λεωφορεία : 5 ( Ν. κρήνη ), 6 ( Καλαμαριά ), 8 ( ΙΚΕΑ ), 33 ( Αγιος Παντελεήμονας ) , 30 ( Τριανδρία, Αποθήκη )


Να σημειωθεί ότι το ιερό χέρι της Αγίας Μαρίας Μαγδαληνής δόθηκε για προσκήνυμα σε δεκάδες πόλεις της Ρωσίας το 2006 και εκοντάδες χιλιάδες Ρώσοι το προσκήνυσαν τιμητικά και έλαβαν τη χάρη του Θεού που αναβλύζει από τα λείψανα των Αγίων.


( http://clubs.pathfinder.gr/xristianos/8 ... &read=1757 )
Και πάνω σε αυτή την πέτρα θα οικοδομήσω την Εκκλησία μου και δεν θα την κατανικήσουν ΠΟΤΕ οι δυνάμεις του Άδη ( Ματθ, 16:18 )
( http://clubs.pathfinder.gr/xristianos )
Άβαταρ μέλους
zafeiris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Μαγνησίας

Δημοσίευση από zafeiris »

καλησπέρα φίλοι μου. Ας μου επιτραπεί μια παρατήρηση σχετικά με την άφιξη του ιερού λείψανου της αγίας Μαρίας Μαγδαληνής.
γίνονται ή όχι γελοίοι όλοι αυτοι που μας είχαν φλομώσει στο ψέμα σχετικά με τον κώδικα ντα βιντσι και το "μυστικό" των σιωνιστών?΄
τι έχουν να πουν αυτοί που έλεγαν στον κόσμο πως φυλούσαν την σαρκοφάγο της αγιας και μόνο εκείνοι ήξεραν που είναι?
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”