Αποχώρηση

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

plagiaskepsi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από plagiaskepsi »

prospatho na katalavo giati fegis??????????

an se prosvalane......
an se trelanane........
an se patisane.........


pistepse me tous agapao tus trelus
enas trelos pu den kseri ti lei ............me kani panta kalitero


doksa ton theo legome antonios ke
o kosmos den ine etsi opos thelo EGO



tha rikso ke ena poniro iponoumeno.......1 skaste ke 2 milate

na prosefxeste gia tus trelus tu theu
kanun kathe luludi na anthizi
ke epitrepi o theos.......na me tsimpane afta ta fidia



ke ime mia xara
ime mia xara
sigura ime mia xara
plagiaskepsi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1648
Εγγραφή: Πέμ Μάιος 03, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από plagiaskepsi »

:D :D :D :D :D :D :D

DOKSA TO THEO
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Δημοσίευση από dionysisgr »

Αδελφε, Ελληνικα δεν εχει το πληκτρολογιο σου;
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
zafeiris
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 478
Εγγραφή: Κυρ Φεβ 24, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Μαγνησίας

Δημοσίευση από zafeiris »

Είναι λυπηρό να διαβάζουμε για αποχωρίσεις μελών......
Δεν είναι όλα όπως τα θέλουμε.....
ο καιρός γαρ εγγυς
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25041
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

efthumhs έγραψε:Όσο για μένα θεωρώ πως η αποχώριση είναι επιβεβλημένη αφου θεωρώ πως εγινα "αιτία σκανδάλου", προσευχομενος απο μακρυα για ολους μας. Ισως είναι υπερευαισθησία. Αν ναι ευχεσθαι υπερ εμού...
Αδελφέ μου Ευθύμη, ας μην μονοπωλούν στις αποφάσεις σου εκείνοι που δεν αρέσκονται στην παρουσία σου, αλλά να λαμβάνεις υπ' όψη σου και εμάς τους υπολοίπους!
Και εξακολουθώ να πιστεύω ότι η μεταξύ μας (επι)κοινωνία, μας κάνει καλό, ενώ αντίθετα ο αποκλεισμός και η απομόνωση κακό!
Το ότι εμείς τα μέλη έχουμε διαφορές, ακόμα και στον τρόπο ερμηνείας λόγων και προθέσεων, είναι γεγονός, αλλά ποιός από εμάς είναι αναμάρτητος;
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodosis79 »

Ευθύμη μην φευγεις. Αν δεν σου αρεσει καποια συζητηση μην λαμβανεις μερος αλλα μην αποχωρεις. Εδω ειναι πνευματικος χωρος και χρειαζομαστε προσωπα σαν εσενα!
Merkourios
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 237
Εγγραφή: Τρί Οκτ 10, 2006 5:00 am

Re: Αποχώρηση

Δημοσίευση από Merkourios »

efthumhs έγραψε:Καλημέρα σας. Αποχωρώ απο μέλος. Θα σας παρακολουθώ όποτε μπορώ σαν επισκέπτης. Αν είναι κάθε τόσο, οποιοδήποτε θέμα να γίνεται αφορμή, κάποιοι να βγάζουν τα αποθημένα τους και να φέρνουν στην επιφανεια ότι είχε "θαφτεί" σε άλλο, ασχετο θέμα (πχ ημερολογιο) δεν εξεταζω αν εχουν δικιο ή αδικο - προσωπικά τις αντιπαραθεσεις δεν τις αντεχω και δεν εχω συμμετασχει, καλυτερα για μενα να αποχωρησω. Συγνώμη για την εκφραση, αλλα το θεμα εχει καταντησει αηδία .Καλή συνέχεια σας ευχομαι και καλή μετάνοια.

-----------------------------------

Αγαπητέ αδελφέ Ευθύμη, τιποτένια μου γνώμη είναι να μή φύγεις από την παρέα μας, καί άσε μερικούς από αυτούς πού κάνουν με το παραμικρό αντιπαραθέσεις να τρώνε τα μουστάκια τους μόνοι τους ( εάν έχουν βέβαια...).

Άλλωστε αυτοί είναι λίγοι, δεν είναι πολλοί, καί ώς εκ τούτου μη δίνουμε σημασία σε μικρής αξίας καταστάσεις...

Όλοι εδώ μέσα λίγο πολύ κάτι έχουμε, άλλος έχει λίγη υπερηφάνεια, άλλος είναι νευρικός, άλλον τον τρώει η κατάκριση, άλλος είναι αγροίκος, φανατικός, υπερβολικός, γκρινιάρης, κλπ - κλπ , κλέφτες καί μοιχούς μόνο δεν έχουμε λόγω διαδικτύου πού εμποδίζονται ( εάν υποθέσουμε ότι υπήρχαν καί εάν υποθέσουμε ότι θα θα το επιχειρούσαν...)

Συνεπώς, Ευθύμη, εδώ είναι HOSPITAL , Νοσοκομείο πού λέμε , καί ανταλλάσοντας γνώμες, ακόμη καί κραυγές αντιπαράθεσης κάτι κερδίζουμε, έστω εκτονωνόμαστε, δεν πάμε καφενείο, δεν γυρίζουμε στα μπάρ να πίνουμε σφηνάκια ( ποτέ μου δεν ήπια ), είμαστε όλοι μαζεμένοι στό τζάκι μας καί στήν θαλπωρή μας...

Σέ ερωτώ Ευθύμη μου : πού θά βρείς καλύτερα από εδώ;

Λοιπόν, κάτσε στήν παρέα να κάνουμε Λαμπρή καί Ανάσταση, καί άν συναντηθούμε να ψήσουμε καί τ΄ αρνί , θά το γυρίζω εγώ καί κανείς δεν θα κουραστεί! ( υπάρχει καί με μπατταρία βέβαια, καί το ξέρω...)
Merkourios
Άβαταρ μέλους
ntinoula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1428
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλῶν Νίκη

Δημοσίευση από ntinoula »

Όποιος φεύγει δεν το διατυμπανίζει. Φεύγει απλά. :D Απλά αυτός είναι ένας τρόπος για να πείσεις τον εαυτό σου να το κάνει. :P
Το χαμόγελο είναι το φως του προσώπου μας που δείχνει πώς η καρδιά μας είναι μέσα.
andronikos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 279
Εγγραφή: Παρ Ιούλ 08, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Περιστέρι

Δημοσίευση από andronikos »

ntinoula έγραψε:Όποιος φεύγει δεν το διατυμπανίζει. Φεύγει απλά. :D Απλά αυτός είναι ένας τρόπος για να πείσεις τον εαυτό σου να το κάνει. :P
:wav:
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

Επιτρέψτε μου να πω μόνο δυό λόγια
Ξέρετε όλοι σχεδόν πως είμαι εδώ πολύ καιρό , έχω ρίξει τους τσακωμούς του αιώνα :lol: , έχω χιλιοπαρεξηγηθεί , και έχω χαρακτηρισθεί με ποικίλους τρόπους
ΟΜΩΣ !!!!!
Αχ Παιδιά μου ΟΜΩΣ !!!!! μην αφήνετε να φεύγει ποτέ άνθρωπος από το φόρουμ λυπημένος
Εκεί έξω περιμένουν πεντηκοστιανοί , αιρετικοί , χίλιες δυό ομάδες να προσελκύσουν ανθρώπους απαγοητευμένους από τον Ορθόδοξο χώρο ανθρώπους
Και καλώς ή κακώς ένας άνθρωπος μπορεί να επιρρεαστεί ακόμα και από ένα φόρουμ
Διότι στο πρόσωπό μας , το δικό σας το δικό μου όλων πρέπει να καθρεφτίζετε η Εντολή Του Κυρίου Ημων "ΑΓΑΠΑΤΕ ΑΛΛΗΛΟΥΣ"
Πρέπει να αγκαλιάζουμε τον κάθε πονεμένο κατατρεγμένο και αμαρτωλό
Οτι κι αν έχει κάνει , όσο έξω κι αν πέφτει
Ας αφήσουμε τον κάθε ταλαιπωρημένο άνθρωπο να μην πονέση από την Ορθοδοξία στιγμή
Και όταν λέω από την Ορθοδοξία εννοώ από τους ανθρώπους , δηλαδή από εμάς
Διότι εμείς πληγώνουμε με τα λόγια μας , με τα νεύρα μας , με το θυμό μας , με με με με
Δεν σημαίνει φυσικά πως το φόρουμ και οι θέσεις του καθενός είναι απόλυτα ταυτισμένες πάντα με το Ορθόδοξο πνεύμα
Αλλά προς Θεού , μην φύγει ποτέ άνθρωπος πληγωμένος βαθύτατα

Καλή σας συνέχεια
Καλή Σαρακοστή
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”