Αποχώρηση

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Αποχώρηση

Δημοσίευση από efthumhs »

Καλημέρα σας. Αποχωρώ απο μέλος. Θα σας παρακολουθώ όποτε μπορώ σαν επισκέπτης. Αν είναι κάθε τόσο, οποιοδήποτε θέμα να γίνεται αφορμή, κάποιοι να βγάζουν τα αποθημένα τους και να φέρνουν στην επιφανεια ότι είχε "θαφτεί" σε άλλο, ασχετο θέμα (πχ ημερολογιο) δεν εξεταζω αν εχουν δικιο ή αδικο - προσωπικά τις αντιπαραθεσεις δεν τις αντεχω και δεν εχω συμμετασχει, καλυτερα για μενα να αποχωρησω. Συγνώμη για την εκφραση, αλλα το θεμα εχει καταντησει αηδία .Καλή συνέχεια σας ευχομαι και καλή μετάνοια.
DOMINIQUE
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 228
Εγγραφή: Κυρ Οκτ 08, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: ΚΕΡΚΥΡΑ

Δημοσίευση από DOMINIQUE »

Συγχωρεσαί με αλλά εαν έβλεπα κάτι λάθος θα καθόμουν και θα προσπαθούσα τουλάχιστον να δείξω ότι κάτι πάει στραβά.Με τη φυγή δε λύνεται τίποτα,το πρόβλημα μένει και "ριζώνει".Εύχομαι να κάτσεις να σε "βλέπουμε"και να σε "ακούμε".
Πολύ φιλικά από Κέρκυρα.
Ολους τους θησαυρούς της γης εάν έχεις και δεν έχεις Θεό στην καρδιά σου,δεν έχεις τίποτα...
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Δημοσίευση από dionysisgr »

efthumhs, καλημερα, εγω δεν θελω να φυγεις...
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
fotios
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 857
Εγγραφή: Κυρ Μάιος 06, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από fotios »

Αγαπητέ Ευθύμη,
Είσαι ελεύθερος να κάνεις αυτό που νομίζεις. Αλλά θα σου προτείνω να μείνεις
ενεργά.
Ξέρεις τα forum , γι' αυτό έγιναν. Για να ανταλλάσσουν γνώμες ,γνώσεις και
εμπειρίες οι άνθρωποι γύρω από ένα θέμα που τους αγγίζει. Εδώ είναι η Ορθόδοξη Πίστη... Νομίζω όλες οι απόψεις είναι σεβαστές και δεν θα πρέπει να
μας προκαλούν αηδία, διότι είμαστε αδερφοί. Ακόμη και λάθος να είναι, εμείς να πούμε το σωστό κατά την γνώμη μας και κάτι καλό θα βγεί...
Ακόμη και ο Απόστολος Πέτρος και Παύλος διαφώνησαν πολύ έντονα, αλλά δεν νομίζω να σκέφτηκαν να εγκαταλείψουν την αποστολή τους...
Θέλω να σου ζητήσω να μείνεις και έχει ο Θεός, σιγά σιγά θα ωριμάσουμε.(δεν είναι ειρωνεία!)
Ευλογείτε.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25043
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Δημοσίευση από aposal »

Όλοι είμαστε εν Χριστώ αδελφοί!
Και πρέπει να αγαπάμε ΟΛΟΥΣ τους αδελφούς μας! Αυτό μας καλεί ο Πατέρας μας να κάνουμε!
Και να ενισχύουμε ο ένας τον άλλον, με την επικοινωνία μας! Το έχουμε ανάγκη!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

Ευθύμη να πας στην ευχή του Θεού. Σου εύχομαι να βρεις άλλο χώρο που να σε αναπαύει περισσότερο.

Εδώ θα μείνουμε όσοι μπορούμε ν' αγαπάμε τους αδελφούς μας τόσο ώστε ν' ανεχόμαστε τις κακές τους συνήθειες, όπως κι εκείνοι ανέχονται τις δικές μας.
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Δημοσίευση από efthumhs »

Σαφώς και πρεπει να αγαπάμε τους αδερφούς μας πλην όμως εγω δεν ειπα κατι για τους αδερφούς μου αλλά για την διάθεση κάποιων να ανακινούν θέματα με όποια αφορμή θεωρούν "πρεπουσα" και που είναι σίγουρο πως θα προκαλέσουν αντιδικίες.Άλλο διάθεση και άλλο πρόσωπα. Εχει γινει παμπολλες φορες στο παρελθον. Οι παλιοι θα θυμούνται σιγουρα (τουλαχιστον δυο χρονια πριν τι ειχε γινει). Όσο για μένα θεωρώ πως η αποχώριση είναι επιβεβλημένη αφου θεωρώ πως εγινα "αιτία σκανδάλου", προσευχομενος απο μακρυα για ολους μας. Ισως είναι υπερευαισθησία. Αν ναι ευχεσθαι υπερ εμού...
gol
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 250
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 01, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: ΔΕΣΠΟΙΝΑ-ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από gol »

ΑΓΑΠΗΤΕ ΕΥΘΥΜΗ ΘΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΕΣΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΑ ΜΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙΣ...ΑΝΕΒΑΖΕΙΣ ΤΟΣΑ ΩΡΑΙΑ ΓΡΑΠΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΘΑ ΜΟΥ ΛΕΙΨΟΥΝ...ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΤΗΣ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗΣ ΣΟΥ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΕΙ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ ΛΟΓΟΥΣ ΜΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΥΖΗΤΩΝΤΑΣ ΤΟ ΜΕ ΕΝΑΝ ΓΕΡΟΝΤΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΤΙ (ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΦΕΡΩ)ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΓΡΑΨΩ..ΠΕΡΑΣΕ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΚΑΙ ΞΑΝΑ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ FORUM
ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΚΑΤΙ (ΚΑΙ ΑΝ ΘΕΣ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΕΙΣ) ΑΥΤΟ ΚΑΝΩ ΕΓΩ,
ΟΤΑΝ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ Η ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΠΑΕΙ ΝΑ "ΞΕΦΥΓΕΙ"'Η ΜΕ ΣΚΑΝΔΑΛΙΖΕΙ 'Η ΜΕ ΣΤΕΝΟΧΩΡΕΙ (ΓΙΑ ΤΗΝ ΤΡΟΠΗ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ) ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΔΕΝ ΥΠΟΤΙΜΩ ΤΟΥΣ ΑΔΕΛΦΟΥΣ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΑΛΛΑ Ο ΤΡΟΠΟΣ ΠΟΥ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΤΥΠΩΝΟΥΜΕ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΑΣ.ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΧΩ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΥΝΟΜΙΛΙΑ ΜΕΣΩ ΔΥΚΤΙΟΥ (ΑΡΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΑΜΜΕΣΗ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΣΥΝΟΜΙΛΗΤΗ ΣΟΥ ΝΑ ΔΕΙΣ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΤΟΥ,ΝΑ ΜΙΛΗΣΕΙ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΔΛΔ) ΠΑΡΕΡΜΗΝΕΥΟΥΜΕ ΤΑ ΛΕΓΟΜΕΝΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΚΡΥΒΩ..ΕΙΝΑΙ ΨΥΧΡΟΣ ΚΑΙ ΑΠΡΟΣΩΠΟΣ Ο ΤΡΟΠΟΣ!!ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ "ΕΚΦΡΑΣΗ"!! ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΤΗΝ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ ΜΑΣ
ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΓΙΖΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΔΙΟΤΙ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΑΓΝΟΩ ΠΑΝΤΕΛΩΣ..ΑΡΑ ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΘΕΜΑΤΑ ΠΟΥ ΤΑ ΕΧΟΥΝ "ΛΥΣΕΙ" ΑΓΙΟΙ ΠΑΤΕΡΕΣ ΤΗΣ ΕΚΚΛΗΣΙΑΣ ΟΠΟΤΕ ΠΟΙΑ ΕΙΜΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ...
ΑΥΤΑ. ΚΑΙ ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΚΟΥΡΑΣΑ ΜΕ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ
ΤΟ ΚΑΤ΄ΕΞΟΧΗΝ ΠΕΔΙΟΝ ΔΡΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΑΔΙΕΞΟΔΑ ΤΩΝ ΑΝΘΡΩΠΩΝ,ΕΙΝΑΙ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΕΠΕΜΒΑΣΕΩΣ ΤΟΥ ΘΕΟΥ
(Γέροντας Επιφάνιος)
Άβαταρ μέλους
filotas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4117
Εγγραφή: Σάβ Αύγ 11, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Κοζάνη
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από filotas »

efthumhs έγραψε:Σαφώς και πρεπει να αγαπάμε τους αδερφούς μας πλην όμως εγω δεν ειπα κατι για τους αδερφούς μου αλλά για την διάθεση κάποιων να ανακινούν θέματα με όποια αφορμή θεωρούν "πρεπουσα" και που είναι σίγουρο πως θα προκαλέσουν αντιδικίες.
Κι αυτοί αδελφοί μας είναι.
Sfakianos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Sfakianos »

efthumhs έγραψε:Σαφώς και πρεπει να αγαπάμε τους αδερφούς μας πλην όμως εγω δεν ειπα κατι για τους αδερφούς μου αλλά για την διάθεση κάποιων να ανακινούν θέματα με όποια αφορμή θεωρούν "πρεπουσα" και που είναι σίγουρο πως θα προκαλέσουν αντιδικίες.Άλλο διάθεση και άλλο πρόσωπα. Εχει γινει παμπολλες φορες στο παρελθον. Οι παλιοι θα θυμούνται σιγουρα (τουλαχιστον δυο χρονια πριν τι ειχε γινει). Όσο για μένα θεωρώ πως η αποχώριση είναι επιβεβλημένη αφου θεωρώ πως εγινα "αιτία σκανδάλου", προσευχομενος απο μακρυα για ολους μας. Ισως είναι υπερευαισθησία. Αν ναι ευχεσθαι υπερ εμού...
Κάτσε βρε Ευθύμη , με τα όσα είχαν γίνει και εγω είχα φύγει και πολύς κόσμος αλλά για τα ψυχωφελή της σελίδας αξίζει να μείνεις και μη συνορίζεσαι τον κάθε ένα και τα λόγια του .
Εικόνα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”