Πρόταση αναστολής του FORUM

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Προταση αναστολης του FORUM

Δημοσίευση από theodosis79 »

max1 έγραψε:Νικόλα, άσε το forum ως έχει. Μια χαρά είναι. Κι όποιος δεν έχει χρόνο γιατί προσεύχεται ή θέλει να πάει στην εκκλησία, ας πάει. Τον κρατάει κανείς; Ίσα ίσα που αυτά που γράφονται εδώ κρατάνε το μυαλό μας σε ωραία πράγματα. Τι θες; Ν' ανοίγουμε τηλεοράσεις στη θέση του;
Έτσι κι αλλιώς βέβαια προβλέπω μέχρι να πάρεις απόφαση, θα έχει έρθει το πάσχα, οπότε.... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Καλά ντε, μη βαράτε. Μια γνώμη είπα.
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από theodosis79 »

Και επίσης δεν θέλω να βάζετε στο στόμα μου λόγια που δεν είπα. Ουτε είπα να κλείσει το forum ούτε είπα οτι όσοι μπαίνουν στο forum είναι χασομέρηδες που δεν έχουν με τι να ασχολιθούν. Απλά μέρες που είναι ας ασχολιθούμε και λίγο με τον εαυτό μας. Οχι μόνο τι είπε ο ένας και τι είπε ο άλλος ή πως σχολίασε ο τάδε το τάδε θέμα κλπ. Ειπα ότι μέρες που είναι ευκαιρία είναι να καλλιεργήσουμε και λίγη ησυχία. Μια πρόταση ήταν.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25047
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από aposal »

Θεοδόση γιατί παίρνεις προσωπικά τις απόψεις του Μάξιμου; Ο καθένας μας εκφράζει τις δικές του απόψεις εδώ μέσα, αλλά ΔΕΝ τις επιβάλει σε κανέναν. Την τελική απόφαση θα την πάρει ο άξιος Διαχειριστής μας, αφού μετρήσεις τις γνώμες όλων μας (φαντάζομαι)!
Και όλοι είμαστε ελεύθεροι να εκφράζουμε τις απόψεις μας μας!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
max1
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 519
Εγγραφή: Τρί Σεπ 19, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: BE

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από max1 »

theodosis79 έγραψε:Και επίσης δεν θέλω να βάζετε στο στόμα μου λόγια που δεν είπα. Ουτε είπα να κλείσει το forum ούτε είπα οτι όσοι μπαίνουν στο forum είναι χασομέρηδες που δεν έχουν με τι να ασχολιθούν. Απλά μέρες που είναι ας ασχολιθούμε και λίγο με τον εαυτό μας. Οχι μόνο τι είπε ο ένας και τι είπε ο άλλος ή πως σχολίασε ο τάδε το τάδε θέμα κλπ. Ειπα ότι μέρες που είναι ευκαιρία είναι να καλλιεργήσουμε και λίγη ησυχία. Μια πρόταση ήταν.
Συγνώμη, αλλά Νικόλα σε λένε; Που είδες να αναφέρομαι σε σένα; Ούτε καν ξέρω τι είπες. Μην τα παίρνετε όλα προσωπικά. Στο διαχειριστή μιλούσα.
Άβαταρ μέλους
aggelosmin
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 1:24 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από aggelosmin »

Αν και νεο μελος του φορουμ θα ηθελα να μην κλεισει.Ειναι πολυ αξιολογο και πολλοι καλοι μου εν Χριστω αδελφοι θα ηθελαν να γραφτουν και να γινουν ενεργα μελη..Ας παραμεινει ενα απο τα λιγα αξιολογα φορουμ στο νετ για εμας τους πιστους που θελουμε μεσω ενος υπολογιστη να ανεβουμε πνευματικα και να γινουμε καλοι χριστιανοι...))
Αν προσθεσεις την αγαπη ολα ωφελουν,αν την αφαιρεσεις τιποτα δεν ωφελει.Η αγαπη ειναι πληρωμα νομου.(Ιερος Αυγουστινος)
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από vasilisalt »

ΑΓΓΕΛΕ ΠΑΡ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΣΕ ΄΄ΠΕΡΣΙΝΑ ΞΙΝΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ΄΄. ΜΑΛΛΟΝ ΤΖΑΜΠΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΣ. ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΧΑΙΡΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΑΚΡΑΣ ΥΓΕΙΑΣ. ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΟΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ. ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΔΕΡΦΕ, Μ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΘΕΜΑΤΑ. ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ.
Άβαταρ μέλους
aggelosmin
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 124
Εγγραφή: Κυρ Νοέμ 29, 2009 1:24 pm
Τοποθεσία: Αθηνα

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από aggelosmin »

vasilisalt έγραψε:ΑΓΓΕΛΕ ΠΑΡ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ Ο ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΟΣ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΩ, ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΤΟ ΘΕΜΑ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΜΕΤΟΝΟΜΑΣΤΕΙ ΣΕ ΄΄ΠΕΡΣΙΝΑ ΞΙΝΑ ΣΤΑΦΥΛΙΑ΄΄. ΜΑΛΛΟΝ ΤΖΑΜΠΑ ΑΝΗΣΥΧΗΣΕΣ. ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΧΑΙΡΕΙ ΝΟΜΙΖΩ ΑΚΡΑΣ ΥΓΕΙΑΣ. ΤΩΡΑ ΚΑΠΟΙΑ ΜΙΚΡΟΘΕΜΑΤΑΚΙΑ ΣΥΜΒΑΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ. ΠΟΣΟ ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΣΤΗ ΔΙΚΗ ΜΑΣ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΔΕΡΦΕ, Μ ΕΦΤΙΑΞΕΣ ΠΟΥ ΨΑΧΝΕΙΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΘΕΜΑΤΑ. ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΠΟΥ ΚΑΠΟΥ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΡΗΣΙΜΟ ΚΑΙ ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ.
Φιλε Βασιλη, χαιρομαι που δεν τιθεται θεμα παυσης του φορουμ..απο την αλλη ψαχνω ολα τα θεματα του φορουμ καθως ειναι πολυ ενδιαφεροντα και πιστευω οτι η γνωση για Τον Θεο μας ειναι τοσο γλυκια και εδω μεσα κανεις βρισκει οτι τον αναπαυει, εμενα πχ μου αρεσουν παρα πολυ αποσπασματα γεροντικα, βιοι Αγιων Πατερων της εκκλησιας μας καθως κ γενικοτερα θεματα με το Α.Ο.
Αν προσθεσεις την αγαπη ολα ωφελουν,αν την αφαιρεσεις τιποτα δεν ωφελει.Η αγαπη ειναι πληρωμα νομου.(Ιερος Αυγουστινος)
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καταρχάς το εν λόγο θέμα τέθηκε πέρισυ παραμονές του Πάσχα και αφορούσε την προσωρινή αναστολή λειτουργίας του φορουμ κυρίως για τεχνικούς λόγους όπως και έγινε τελικά τις μέρες της Μεγάλης Εβδομάδας. Δεν υπήρξε θέμα οριστικής παύσης της λειτουργίας του.
g_aggelos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1474
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 24, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Άγγελος @ Αθήνα
Επικοινωνία:

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από g_aggelos »

Αχ βρε παιδιά.... Ανησύχησα άδικα....
Πως βγήκε παλιό θέμα στην επιφάνεια?
Ουφφφφ... τώρα επιτέλεους μπορώ να ανασάνω ελεύθερα και χωρίς άγχος...

Πέρασαν εκταοντάδες σκέψεις από το μυαλό μου με το βασικότερο το τι θα κάνω όταν κλείσει. Πως θα βοηθιέμαι στην μεγάλη αυτή ανηφόρα προς τον δρόμο του Κυρίου? Που θα βρω τόσα αδέλφια, που να με "σπρώχνουν" ώστε να γίνει η ανηφόρα μικρότερη?

Δράτομαι όμως της ευκαιρίας για να σας ευχαριστήσω όλους για την βοήθεια που μου προσφέρετε. Και φυσικά ένα τεράστιο ευχαριστώ στον Νίκο που είναι εδώ, ένα μεγάλο ευχαριστώ για τον αγώνα του που μοιράζεται μαζί μας και που μας δίνει αυτή την πόρτα επικοινωνίας και χαράς...

Συγχωρήστε με....
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25047
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Πρόταση αναστολής του FORUM

Δημοσίευση από aposal »

Υπάρχουν νεώτερα!
Ο Admin μετά τη πλήρη απογοήτευσή του από τα μέλη που γνώρισε στην Αθήνα την περασμένη Πέμπτη, στην παράδοση της επιταγής στον πατέρα Αντώνιο, δήλωσε πως :
"Οριστικά και αμετάκλητα βάζω λουκέτο". ΤΕΛΟΣ!

Δεν αντέχει πλέον:
1. Τον υπεραμαρτωλό Διονύσιο ο οποίος καταφέρεται ΣΥΝΕΧΩΣ εναντίον του Οικουμενικού Πατριάρχη μας και έχει μπει, ήδη, στην μαύρη λίστα των "εκτός νόμου" μελών. Πληροφορίες αναφέρουν ότι ο αμαρτωλός Διονύσιος έχει συστήσει διεθνή "σέκτα" Ορθοδόξων και ...έπεται συνέχεια.
2. Τον επικίνδυνα υπερήφανο Βασίλη Σ. ο οποίος θεωρεί τον εαυτό του ανώτερον των υπολοίπων, ένεκα της πρωτοφανούς σε μέγεθος, όγκο και πυκνότητα "ματαιοδοξίας" του, η οποία τρέφεται και αναπαράγεται μέσω του παρόντος ιστοχώρου (διαθέτει και το πιο άσχετο nick-name σ' ολόκληρο το φόρουμ)
3. Την διπρόσωπη Αγγελική με τα ωραία κείμενα, αλλά και τα επικίνδυνα "υπερκείμενα" (μυαλά), που ναι μεν της εξασφαλίζουν το πνευματώδες χιούμορ, αλλά οδηγούν το φόρουμ σε μη πνευματικές και ως εκ τούτου επικίνδυνες ρότες.
4. Τον Παναγιώτη spy (κατάσκοπο) ο οποίος μεταδίδει τις κινήσεις των μελών στους "εχθρούς". Τελευταία του (και κορυφαία) ενθρική κίνηση είναι η οργάνωση μια "προσκυνηματικής" εκδρομής.

Αν δεν υπήρχε κι αυτός ο υπέροχος, σεμνός & ταπεινός aposal...
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”