Απίστευτες βρισιές και συμπεριφορά πεζοδρομίου στον Αθωνίτη

Ανακοινώσεις και νέα σχετικά με την σελίδα μας.

Συντονιστής: Συντονιστές

theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Απίστευτες βρισιές και συμπεριφορά πεζοδρομίου στον Αθωνίτη

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καλημέρα! Χθες μπήκα για λιγο στον Αθωνίτη και είδα κάτι δημοσιεύματα τα οποία δεν ξέρω με ποια ιδιότητα μπήκαν αυτοί που τα έγραψαν και μου σηκώθηκε η τρίχα. Καταφέρθηκαν με χυδαιότητα κατά ενός ιερέα και άλλων μελλών και μάλιστα κάποια μέλη "τσίμπησαν" και τους μίλησαν αναλόγως. Βλέπω λοιπόν ότι εδώ και τρεις ημέρες τα δημοσιεύματα αυτά αλόμα υπάρχουν και ερωτώ. Κύριοι αυτά δεν προσβάλλουν και μολύνουν ένα¨"ιερό" forum? Αυτοί που θα μπουν να τα διαβάσουν δεν θα σκαδαλιστούν? Αντιθέτως, σακανδαλίζουν τα "ελαφρά" άσματα και οι δημοσιεύσεις κάποιων μελών τα οποία "σκουπίζονται" πριν καν αναρτηθούν και τα μέλη ban-άρονται χωρίς προειδοποίηση? Απο πότε η βρισιές και οι χουλιγκανισμοί εξυπηρετούν την δεοντολογία και τον δήθεν διάλογο και την κακώς εννοόύμενη επικοινωνία ενώ οι πρωσοπικές προτιμήσεις μελών σε κάποια χόμπυ βλάπτουν? Δεν ξέρω αν έχει κανείς κάτι άλλο να πει.
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΥΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΘΩΝΙΤΗ

Δημοσίευση από eortologio_gr »

theodosis79 έγραψε:Καλημέρα! Χθες μπήκα για λιγο στον Αθωνίτη και είδα κάτι δημοσιεύματα τα οποία δεν ξέρω με ποια ιδιότητα μπήκαν αυτοί που τα έγραψαν και μου σηκώθηκε η τρίχα. Καταφέρθηκαν με χυδαιότητα κατά ενός ιερέα και άλλων μελλών και μάλιστα κάποια μέλη "τσίμπησαν" και τους μίλησαν αναλόγως. Βλέπω λοιπόν ότι εδώ και τρεις ημέρες τα δημοσιεύματα αυτά αλόμα υπάρχουν και ερωτώ. Κύριοι αυτά δεν προσβάλλουν και μολύνουν ένα¨"ιερό" forum? Αυτοί που θα μπουν να τα διαβάσουν δεν θα σκαδαλιστούν? Αντιθέτως, σακανδαλίζουν τα "ελαφρά" άσματα και οι δημοσιεύσεις κάποιων μελών τα οποία "σκουπίζονται" πριν καν αναρτηθούν και τα μέλη ban-άρονται χωρίς προειδοποίηση? Απο πότε η βρισιές και οι χουλιγκανισμοί εξυπηρετούν την δεοντολογία και τον δήθεν διάλογο και την κακώς εννοόύμενη επικοινωνία ενώ οι πρωσοπικές προτιμήσεις μελών σε κάποια χόμπυ βλάπτουν? Δεν ξέρω αν έχει κανείς κάτι άλλο να πει.
theodosi η βρισιά, η τρέλλα, η εχθρικότητα, η επιθετικότητα και όλα τα παρόμοια υπάρχουν γύρω μας ζωντανά και καθημερινά.

Στο http://www.athonite.gr δεχόμαστε τις ιδιαιτερότητες του καθενός ως ανήκοντες στον πλησίον μας. Στην περίπτωση χυδαίας συμπεριφοράς αποκλείουμε το κάθε μέλος απο το ξαναμπεί στο φορουμ ή να ξαναγράψει.

Προσωπικά, θεωρώ τα πάσης φύσης φόρουμ σαν έναν τρόπο επαφής με το περιβάλον μέσα στο οποίο ζούμε όπου κάποτε δια ζώσης θα χρειαστεί να αντιμετωπίσουμε τα όσα ανώνυμα γράφονται στα φόρουμ.

Αναλογίσου για μια στιγμή τι αντιμετωπίζουν οι Ιερείς μας στην καθημερινή τους μάχη και πόσο δύσκολος είναι ο ρόλος ενός καθημερινού Ιερωμένου και πολύ περισσότερο αν αυτός είναι Αρχιεπίσκοπος ή Πατριάρχης.

Οι βρισιές αυτές πρέπει για όλους εμάς τους λαικούς να είναι ένα αληθινό "Τεστ κοπώσεως" πάνω στην Χριστιανική ανοχή μας. Και έτσι πρεπει (κατα την γνώμη μου) να βλέπουμε τις προκλήσεις αυτού του τύπου. Οι βρισιές έμειναν ανηρτημένες στο http://www.athonite.gr ώστε ο οποιοσδήποτε να μπορεί να δεί αφενός την τραγικότητα και πλάνη ορισμένων πλησίον μας και αφετέρου την αντιμετώπιση των ορισμένων αυτών μέσα στα πλαίσια της Ορθοδοξίας όπως εμείς οι λαικοί προσπαθούμε να ζήσουμε.

Κλείνοντας τα μάτια στο πρόβλημα δεν σημαίνει ότι το πρόβλημα εξαφανίζεται. Εάν κάποιος σκανδαλίζεται τότε θα πρέπει να ενδυναμώσει την Πίστη του ακόμη περισσότερο ώστε να γίνει αληθινό τέκνο του Αιωνίου Ορθόδοξου Φωτός

Χρ.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25023
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΘΩΝΙΤΗ

Δημοσίευση από aposal »

Παρόμοια συμπεριφορά με αυτήν στο αδελφό φόρουμ του Αθωνίτη είχα συναντήσει και σε άλλο φόρουμ (μη θρησκευτικό), όπου έγραφα σε ένα θέμα που είχε ανοιχτεί για την Εκκλησία.
Περίπου παρόμοιες εκφράσεις εναντίον των ιερέων και του προκαθήμενου της Εκκλησίας μας. Το τελευταίο ήταν και ο λόγος που σταμάτησα να επικοινωνώ μαζί τους.
Είναι ηλίου φαεινότερο ότι ο πονηρός μπαίνει μέσα μας, και δημιουργεί όλον αυτόν τον φανατισμό και - κυρίως - το μίσος προς τους αδελφούς μας και ιδιαίτερα προς τους κληρικούς.
Αυτό εκδηλωνόταν πολύ πιο βίαια κατά τους διωγμούς, αλλά και αργότερα, υπό την Τουρκική κατοχή. Οι άνθρωποι έρχονται και "φεύγουν", αλλά ο διάβολος παραμένει και συνεχίζει το παιχνίδι του.
Ας μην γίνουμε κι εμείς συμπαίκτες του παιχνιδιού αυτού.
Μίσος αυτός; Αγάπη Χριστού εμείς!
(Το κατά δύναμιν)
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
theodora
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: https://theomezcrochet.blogspot.com/
Επικοινωνία:

ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΚΡΙΣΕΙΣ!!!!! ΟΧΙ ΑΛΛΕΣ ΚΑΤΑ-ΚΡΙΣΕΙΣ!!!

Δημοσίευση από theodora »

Ο κόσμος στον οποίο ζούμε όλοι μας, είναι ένας κόσμος φτιαγμένος με άπειρη αγάπη από τον δημιουργό μας, και είναι πάγκαλος και πανέμορφος!
Όμως ότι βλέπουμε, ακούμε, βιώνουμε, είναι άρρωστο (γιατί εμείς το χαλάμε συνεχώς εξ΄αιτίας της πνευματικής μας διαστροφής) γι΄αυτό και δεν είναι αληθινό!

Οι αισθήσεις μας οι σωματικές έχουν εδώ και εκατομμύρια χρόνια μάθει και συνηθίσει σε μία άρρωστη πραγματικότητα που είναι όμως ψεύτικη γιατί είναι ανθρώπινη και όχι αυτή που μας παραδώθηκε.
Οι αισθήσεις του νου μας οι πνευματικές, το πνεύμα του χριστιανού ανθρώπου που καθημερινά παλεύει με τα πάθη του και την χαλασμένη του εικόνα, αναζητά πηγές αλήθειας, πηγές ομορφιάς πνευματικής, ιδίως μέσα σε ένα χριστιανικό φόρουμ.
Αναζητά πηγές, ερεθίσματα, ανθρώπους, πνευματικά όσο το δυνατόν πιό κοντινά στους Άγιους Πατέρες της Εκκλησίας μας και ιδίως του Χριστού μας !!!!!


Όπως στην ζωή που ζούμε εκτός διαδικτύου επιλέγουμε αν θα πάμε στο καφενείο να δούμε τον αγώνα (πόσα μπινελίκια θές να ακούσεις?) ή και σε ποιό απ΄όλα τα καφενεία θα πάμε...........
Όπως στην ζωή επιλέγουμε τα τραγούδια που ακούμε, το φαγητό που τρώμε, την εφημερίδα που ίσως διαβάσουμε, τα βιβλία που θα βουτήξουμε στα νοήματα τους, τους ανθρώπους που θα συναναστρεφούμε, κτλ κτλ κτλ
Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και με τους χώρους του διαδικτύου που επιθυμούμε να συχνάζουμε.

Δεν μας ωφελεί σε τίποτε η κρίση των χώρων, των ανθρώπων, των καταστάσεων. ΣΕ ΤΙΠΟΤΕ!!!!!
Αντίθετα συμβάλουμε στην επιδείνωση του κακού που δυναμώνει από την κρίση μας και ιδίως από την κατά-κρισή μας.
Τί μας ωφελεί? Οι επιλογές μας. Οι πράξεις μας. Οι προσευχές μας.
Ο χριστιανός δεν αποδέχεται τον κόσμο μέσα στον οποίον ζει όπως δεν αποδέχεται και τα αρρωστημένα πάθη του και γι΄αυτό παλεύει μαζί τους.

Ο χριστιανός δεν γίνεται να συναναστρέφεται σε χώρους με ασχήμιες, προσβολές, κρίσεις και κατακρίσεις, ειρωνείες, φιλονικείες κοκ

Γίνεται ΝΑ ΑΝΕΧΘΕΙ ναι ελάχιστες φορές στην ζωή του κάτι από όλα αυτά, ΑΛΛΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ ΔΕΝ ΤΑ ΘΕΩΡΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΒΙΒΑΖΕΤΑΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ. (όπως δεν συμβιβάζεται και με την ασχήμια της ψυχής του και γι΄αυτό παλεύει).

Το συμπέρασμα μου?
Από τον κάθε «κήπο» (φόρουμ κτλ που αφορούν το διαδίκτυο) ας αρκεστούμε στο να μαζεύουμε τα ό,τι μας ερεθίζει στην πνευματική μας ανάβαση, χωρίς άλλες κατα-κρίσεις.
ΔΕΝ ΩΦΕΛΟΥΝ. ΚΑΙ ΜΑΣ ΣΤΕΝΟΧΩΡΟΥΝ.


Όποιος αισθάνεται χριστιανός, ας προσφέρει ό,τι καλύτερο και πνευματικότερο έχει από το περίσευμα της ψυχής και της καρδιάς του, ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ. (ένα πατερικό κείμενο, μιά ανθρώπινη κουβέντα, ένα αστείο, μιά προτροπή, κάτι όμορφο και τουλάχιστον όχι ψυχοφθόρο!!! )

Όσο για «την βρισιά, την τρέλλα, την εχθρικότητα, την επιθετικότητα και όλα τα παρόμοια που υπάρχουν γύρω μας ζωντανά και καθημερινά» δεν είμαστε ούτε υποχρεωμένοι να τα συναναστρεφόμαστε, ούτε σε χριστιανούς ανθρώπους ταιριάζουν, ΟΥΤΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ που θα γιατρέψουμε τις άλλες ψυχές, γιατί ακόμα δεν έχουμε γίνει άγιοι και χριστοί οι ίδιοι.
Εάν επιθυμούσαμε ένα φόρουμ κοσμικότατο ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΘΕΡΜΑ υπάρχουν πάμπολλα!

Όταν όμως η ταμπέλα γράφει «εδώ χριστιανοί λερωμένοι, πανβρώμικοι, κατάκοποι από τις αμαρτίες, ας βοηθηθούμε μέσα από τους Άγιους Πατέρες και ας ανταλλάσουμε ο ένας με τον άλλον ό,τι καλύτερο και χριστιανικότερο μπορούμε» τότε κάνουμε κι εμείς εγγραφή για να συμπορευτούμε με άλλους αγωνιζώμενους, τρισάθλιους σαν κι εμάς.

Αδελφέ μου Χρήστο, σε παρακαλώ και σε προκαλώ να αναθεωρήσεις κάποιες απόψεις σου για «ΤΑ ΟΡΘΟΔΟΞΑ ΦΟΡΟΥΜΣ»
Γιατί το κάνω αυτό? Γιατί εσύ, ο Νίκος (agiooros) και άντε και κάποιοι άλλοι που δυστυχώς δεν τους γνωρίζω, διατηρείτε τα ορθόδοξα φόρουμς, τα χριστιανικά φόρουμς, που σε αυτά αρεσκόμαστε να μπαίνουμε. Μην υποτιμάτε την αγάπη μας για την ορθοδοξία. Για την Εκκλησία. Για τους Άγιους Πατέρες. Την αγάπη μας για συμμετοχή σε ορθόδοξο χριστιανικό φόρουμ. Την αγάπη μας για όλους τους ανθρώπους που αν μεν δεν θέλουν να σέβονται τον εαυτό τους ή τον Κύριο και Θεό μας, ας σέβονται τουλάχιστον ΤΗΝ ΤΡΕΛΛΑ ΜΑΣ ΤΟΥ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ. ΑΜΑΡΤΩΛΟΙ, ΤΡΙΣΑΘΛΙΟΙ ΑΛΛΑ ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΙ.

Και ακριβώς επειδή όλοι μας έχουμε διάφορες ασθένειες πνευματικές, ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΤΕ να βάζετε κανόνες, όρους και όρια στα φόρουμς σας, αν θέλετε να τα ονομάζετε ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΑ.
Όσο και να δυσανασχετούμε λόγω κακής συνήθειες παιδιόθεν, στην πραγματικότητα αντιλαμβανόμαστε όλα τα χριστιανά μέλη πως αυτό γίνετε για να συγκρατηθεί ένα Α επίπεδο χρηστότητας!!!!!

ΘΕΛΟΥΜΕ ΧΡΙΣΤΟ, ΟΧΙ ΚΟΣΜΟ.
ΘΕΛΟΥΜΕ ΚΟΙΝΩΝΙΑ, ΟΧΙ ΚΟΣΜΙΚΟΤΗΤΑ.


Διαφορετικά πετάξτε τους σταυρούς, τις εικόνες από τα φόρουμς.
Ανοίχτε καφενεία!!!!!!!


Με αγάπη Χριστού

Θεοδώρα
Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Θεός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Θεό.
relis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 354
Εγγραφή: Τετ Ιαν 31, 2007 6:00 am

Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΘΩΝΙΤΗ

Δημοσίευση από relis »

Νομίζω ότι οι Πατέρες λένε, να μην προβάλλουμε ή εκθέτουμε
σε δημόσια θέα το "κουσούρι" ενός αδελφού.
Οπότε και με τις ύβρεις που γράφονται ; τι πρέπει να γίνει ;

ΟΨΟΝΤΑΙ ΕΙΣ ΟΝ ΕΞΕΚΕΝΤΗΣΑΝ !
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΘΩΝΙΤΗ

Δημοσίευση από eortologio_gr »

theodora,

μέσα απο το μήνυμά σου (για το οποίο σε ευχαριστώ πάρα πολύ), αναγνωρίζω πόσο μακρυά βρίσκομαι απο την Ορθόδοξη Πορεία και πόσο ακόμα δρόμο και προσπάθεια έχω να κάνω.

Το συντομότερο θα σβήσω τα υβριστικά μηνυματα στο athonite.gr

Χρ.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΘΩΝΙΤΗ

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καταλαβαίνω αυτά που λέτε και εσύ Χρήστο μου, αλλά είναι ωραίο να βλέπει κάποιος, να υβρήζεται τόσο άσχημα και χυδαία, ο σεβάσμιος αυτός ιερέας και να αποκαλείται ο Χριστός μας με αυτά τα προσωνύμια? Πάρα πολλοί ήταν αυτοί που τα είδαν και έβγαλαν τα συμπεράσματα τους. Αλλά το θέμα δεν είναι αυτό. Είναι ότι η επίθεση αυτή εκτός του ότι ήταν προμελετημένη (για αυτό μπήκαν και τόσα άτομα με διαφορετικά νικς) και αναίτια, έντάξει καλό είναι να ακούγονται και οι ...αντίθετες απόψεις αλλά μια κάποια προστασία το forum δεν την χρειάζεται? Αλλο πράγμα όμως, το να μπει καποιος σε ένα forum, να εκφράσει μια άποψη και καποιος επειδή δεν του άρεσε αυτό που είπε να του "επιτεθεί" και ο άλλος με τη σειρά του να ανταπαντήσει έστω και αναίτια και άλλο η οργανωμένη και κακόβουλη επίθεση.
eortologio_gr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1644
Εγγραφή: Τρί Ιουν 13, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: Χρήστος@Thessaloniki
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΘΩΝΙΤΗ

Δημοσίευση από eortologio_gr »

theodosis,

η απάντηση της theodoras παραπάνω δίνει το νόημα της Ορθόδοξης Πορείας και βιωτής κάτι που ομολόγησα ότι δυστυχώς δεν το έχω.

Το μήνυμα της theodoras είναι πλήρες στην προσέγγιση χειρισμού ενός forum και θα το έχω πάντα δίπλα μου για να μου θυμίζει τον άκριτο εγωισμό μου και την υπεροπτική (και υπερβολική) εμπιστοσύνη που δείχνω στο μυαλό μου.

Χρ.
στα εύκολα ξέρω τι να κάνω - στα δύσκολα σε θέλω ...
Εικόνα
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΕΣ ΒΡΙΣΙΕΣ ΚΑΙ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟΥ ΣΤΟΝ ΑΘΩΝΙΤΗ

Δημοσίευση από theodosis79 »

Εντάξει Χρήστο μου, όλοι υπερεκτιμούμε τις δυνατότητες μας κάποιες φορές, γι' αυτό όμως υπάρχουν και οι καλοί μας φίλοι όπως η Θεοδώρα που μας ωφελούν και μας βοηθάνε να προσεγγίζουμε αλλιώς τα πράγματα. Συγχώρεσε με για τα σχόλια μου αλλά ήταν σοκαριστικό το θέαμα που αντίκρισα. Και να σκεφτείς οτι το athonite συνήθως κυμαίνεται σε πολύ πιο ήρεμους τόνους απο ότι edo.
Άβαταρ μέλους
theodora
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: https://theomezcrochet.blogspot.com/
Επικοινωνία:

Εγώ και όλα τα μέλη ευθυνόμαστε για την χρηστότητα των φόρου

Δημοσίευση από theodora »

Χρήστο αδελφέ μου εάν τα έλεγα για σένα, θα στα έστελνα με πμ να είσαι σίγουρος! (για να μην θυμηθώ και κάτι κρασιά που σου χρωστάω......... φτου μου)

Για μένα και για όλα εμάς τα μέλη τα έγραψα που θέλουμε να είμαστε χριστιανοί .............. γιατί εμείς στην πραγματικότητα είμαστε το άρωμα στα φόρουμς. Οι δικές μας παραθέσεις μένουν και στιγματίζουν το κάθε φόρουμ.
Εμείς πρέπει να σκεφτούμε ΤΙ ΕΠΙΘΥΜΟΥΜΕ σε ένα χριστιανικό φόρουμ.

Τί είναι αυτό που δίνουμε κάθε φορά σε άλλους 10-30-40 χριστιανούς και τι επιθυμούμε να παίρνουμε!
Ναι όλοι μας είμαστε στα μαύρα μας τα χάλια......... ποιός το αρνήθηκε αυτό? Αλλά πρέπει αυτό το μαύρο το χάλι να δίνουμε κι εδώ? Και να το επιτρέπουμε και να το συντηρούμε και πολλές φορές να το υπερασπιζόμαστε κιόλας? !!!
Δεν επιθυμούμε σε τέτοιους χώρους να δίνουμε και παίρνουμε το καλύτερο?

Εύχομαι όλα τα ορθόδοξα χριστιανικά φόρουμς να γεμίσουν με αρώματα και άνθη πνευματικά, χριστιανικά, και να γίνουν μιά όαση μέσα στην καθημερινότητα μας.
Κάτι που με λαχτάρα θα προσδοκούμε να ανοίξουμε και να διαβάσουμε........... να γράψουμε.......... να μοιραστούμε.......
Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Θεός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Θεό.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ανακοινώσεις του agiooros.net”