Ελληνες ξυπνήστε!

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
theodosis79
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1260
Εγγραφή: Πέμ Ιαν 10, 2008 6:00 am
Επικοινωνία:

Ελληνες ξυπνήστε!

Δημοσίευση από theodosis79 »

Καλησπέρα , χρόνια πολλά και καλή και ευλογημένη χρονιά! Σας παρακαλώ συγχωρέστε με που μπαίνω έτσι ορμώμενος και βιαστικός αλλά είδα κάτι που ξεκίνησε σαν κάτι γραφικό(?) και τείνει να γίνεται άκρως επικίνδυνο.
Μετά τους νεοεποχήτες προοδευτικούς αφού μας έβαλαν να αρνηθούμε πίστη ,παράδοση και ιδανικά χαρακτηρίζοντας μας ρατσιστές , οπισθοδρομικούς , ξενοφοβικούς και να τους ψηφίσουμε ποτίζοντας μας με μπολσεβίκικες λογικές του τύπου "ο λαός θέλει ψωμί και όχι λιβάνι" , τώρα έρχεται ένας κύριος τρισεκατομυριούχος που υποσχεται να ξεχρεώσει όποιον ορκίζεται στο όνομα του Δια. Εμένα πρωσοπικά πια όλα αυτά παύουν να μου φαίνονται γραφικά και αστεία και με προβληματίζουν. Εσείς μήπως γνωρίζετε κάτι περισσότερο?
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Ελληνες ξυπνήστε!

Δημοσίευση από nickzark »

Όπου φτωχός και η μοίρα του
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7237
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Ελληνες ξυπνήστε!

Δημοσίευση από stathisekp »

Μόδα των "Ελληναράδων" είναι ο Δίας και το Δωδεκάθεο. Το πρωτολανσάρισε η χρυσή αυγή διοργανώνοντας μάλιστα και τις ανάλογες τελετές παρουσία των ανωτάτων στελεχών της όπως δημοσίευε στο περιοδικό της. Βέβαια μετά που ανέβηκαν τα ποσοστά της και είδε ότι πουλάει περισσότερο η Χριστιανοσύνη παρουσιάζονται (ή τουλάχιστον δείχνουν να παρουσιάζονται) ως Ορθοδοξότατοι Θυμάστε ότι προσπάθησαν να προσεταιρισθούν και τον Πειραιώς Σεραφείμ αλλά δε μάσησε...
Έτσι και συνέλληνες του Σώρρα. Και πήγε ο καημένος ο ιερέας να τα βάλει μαζί τους (όπως δείχνει και το βίντεο) και μόνο που δεν τον έδειραν...
Και περιμένουν να τους πληρώσει τα χρέη!!!
Διαταραγμένες προσωπικότητες, όπως ο δυστυχής στη Λαμία που κατακρεούργησε την άτυχη 45άχρονη παιδοψυχίατρο.
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα”