De profundis

Προβληματισμοί και ανταλλαγή ιδεών από την Επικαιρότητα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

Ionas έγραψε:
elenas έγραψε:Επί προσωπικού η παρέμβαση: Δεν μου έτεινε χείρα φιλίας αλλά σε επιτακτικό τόνο μου έλεγε : "Mήλα καθαρά!" και στη συνέχεια μου ζητούσε να αποκηρύξω τους αρσενοκοίτες!
Αυτή ήταν η τόσο βαριά προσβολή που συζητάμε τόσες μέρες :?: :?: :?: :?:

Τη στιγμή που όπως λέει η φίλη μου η Κάτια:
[katia

Απορώ πως άνοιξες ένα τέτοιο θέμα όταν λίγο καιρό πριν ζητούσες επιτακτικά από τους διαχειριστές να κλειδωθούν άλλα θέματα... ]

Εγώ ψηφίζω δαγκωτό ΚΑΤΙΑ
Με αυτό που έγραψα παραπάνω δεν σημαίνει ότι δεν ψηφίζω και ΕΛΕΝΑ εξίσου δαγκωτό!!!
Της Έλενας της το είπαμε πολλές φορές ότι τη θέλουμε εδώ, τι άλλο θέλει; Η μεγάλη πλειοψηφία την αγαπάει... είναι φανερό!
Θυμήθηκα δε τώρα την πριν 1,5 μήνα, αρχές Μαρτίου, κόντρα της με το Μιχάλη (Misha) για την Βασιλεύουσα και τα "Εθνοφυλετικά" μας. Τώρα είδα πόσο αγαπημένη φίλη του Μιχάλη έγινε. Σε μας ήταν από την αρχή φιλική και αγαπητή.
Γι αυτό σου λέμε Έλενα: " μη φεύγεις μηηη..." . Αν δε επιμείνεις να φύγεις είναι σίγουρο ότι: " θα φύγεις και θα μας ζητάς....".
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
Dirfys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dirfys »

Γι αυτό σου λέμε Έλενα: " μη φεύγεις μηηη..." . Αν δε επιμείνεις να φύγεις είναι σίγουρο ότι: " θα φύγεις και θα μας ζητάς....".[/quote]

οταν τσακωθηκαμε μαζι ...γιατι δεν ελεγες τραγουδια ??
γιατι δεν με σταματησες οταν ηθελα να φυγω ?ε?ε?ε? :P :P :P
μπορουσες να μου πεις..ενα τραγουδι..εστω γονατιστος....δεν ειπα να εισαι ορθιος να κουραζεσε.. :P :P :P :P
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

Εσύ νομίζω κατέχεις φλέβα ποιητική αν κρίνω από παλιότερα ποιήματά σου στο Μάνο κλπ . κλπ.
Άλλωστε σαν καπετάνιος δεν χαμπαριάζεις από παρακάλια..........
"Όταν ...όταν σαλπάρουμε τη γη, βάλε στα άλμπουρα πανιά....ζηλεύουνε τους ναυτικούς , τους τυχερούς, τους τυχερούουουουουςςς.... "
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
Dirfys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dirfys »

Ionas έγραψε:Εσύ νομίζω κατέχεις φλέβα ποιητική αν κρίνω από παλιότερα ποιήματά σου στο Μάνο κλπ . κλπ.
Άλλωστε σαν καπετάνιος δεν χαμπαριάζεις από παρακάλια..........
"Όταν ...όταν σαλπάρουμε τη γη, βάλε στα άλμπουρα πανιά....ζηλεύουνε τους ναυτικούς , τους τυχερούς, τους τυχερούουουουουςςς.... "
δεν εγραφα ποιηματα στον Μανο αλλα αφιερωνα τραγουδια....
ετσι ειμαι εχεις δικιο...δεν θελω παρακαλια....
οι καπετανεοι σαν εμενα
Κλεινουν τα δύσκολα σ’ ένα βαθύ συρτάρι και πετάνε το κλειδί. Φόρανε την σκέψη θετική κάθε που τους παίρνει από κάτω και ντύνουν τη μέρα τους με τα χρώματά της θαλασσας . Ξέρουν αυτοι..Κι όταν ένα μικρό αγκάθι απ’ τα παλιά τους τσιμπήσει την καρδιά, θυμουντε τη Χαρούλα και τραγούδανε στη γεφυρα μαζί της...: «Τα καλύτερα είν’ αυτά που ακόμα δεν έχουνε ‘ρθει
THANA
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Τετ Μαρ 07, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από THANA »

Όταν διαβάζω κείμενα σαν της Πόπης (Dirfys) χαίρομαι που περνώ αρκετό χρόνο από τα πρωινά μου συμμετέχοντας σ' αυτό το φόρουμ.

Δεν συμμετέχω ενεργά στις συζητήσεις -αλλά είμαι παρούσα έστω και σιωπηλά- στις αντιπαραθέσεις, καθώς επίσης κι όταν κάποιοι απλόχερα μοιράζουν τον καλό το λόγο και την συμπάθεια στους άλλους.

Όσον αφορά την Έλενα επλίζω κι εγώ να παραμείνει εδώ και να μας πλουτίζει με τον όμορφο και εύστοχο λόγο της.

Μακάρι να αντιμετωπίζουμε όλοι την ζωή αισιόδοξα και δυναμικά όπως η Πόπη.
tiada
Απλό Μέλος
Απλό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 24
Εγγραφή: Πέμ Απρ 19, 2007 5:00 am

Δημοσίευση από tiada »

Ελεος πια!!!!!!

Δηλαδη ο καθενας που αισθανεται αδικημενος αν ανοιγει 2 ποστ για το ιδιο και το ιδιο θεμα τι πρεπει να γινει εδω μεσα!
Dirfys
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 933
Εγγραφή: Τετ Σεπ 28, 2005 5:00 am
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Dirfys »

tiada έγραψε:Ελεος πια!!!!!!

Δηλαδη ο καθενας που αισθανεται αδικημενος αν ανοιγει 2 ποστ για το ιδιο και το ιδιο θεμα τι πρεπει να γινει εδω μεσα!

γιατι χαλαστηκες καλη μου tiada??
θα γινει οτι γινετε μεχρι τωρα ....ενα φορουμ ζωντανο με τα ολα του... :P
και εσενα κατι σου αρεσε και εισαι μαζι μας...οποτε γιατι φωναζεις ελεος?? :wink:
δεν δειχνουμε σε κανεναν ελεος :P εκτος αν ειναι στις συναντησεις μας μαζι οποτε την επομενη φορα να εισαι παρουσα και να μας τα πεις απο κοντα...... :wink: :wink:
Απάντηση

Επιστροφή στο “Επικαιρότητα”