Κελλί Καυσοκαλύβια

θεματική ενότητα με Πνευματικά Quiz

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από Dimitris39 »

panagiotisspy έγραψε:
Dimitris39 έγραψε:Απο οτι γνωριζω ναι
ας μας πει πιο σιγουρα ο Φωτης
Αχ ο τυχερός ο Φώτης!
Σε λίγες μέρες θα ατενίζει το πέλαγος, καθισμένος κάπου κοντά σε εκείνο το κυπαρίσσι, δίπλα στο κίτρινο αυτό σπιτάκι της φωτογραφίας. :(
Εικόνα
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Δημήτρη πραγματικά "έγραψες" με το κολάζ!! :smile:
Μας πήγες στα Καυσοκαλύβια! :P
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από vasilisalt »

Δημήτρη συγχαρητήρια. Θα ήθελα όμως την επόμενη φορά να φωτογραφίσεις και το δρόμο για να πας (υπό κλίμακα) αν μπορείς, γιατί με πιάνει σύγκρυο σκεφτόμενος τη διαδρομή. Έχω ξαναδηλώσει πως είμαι προσκυνητής του ΄΄γλυκού νερού΄΄. Ελπίζω με τη βοήθεια της Παναγίας μας να βρω τα κουράγια. Είναι πολλά τα κιλά Άρη.
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από Dimitris39 »

panagiotisspy έγραψε:Δημήτρη πραγματικά "έγραψες" με το κολάζ!! :smile:
Μας πήγες στα Καυσοκαλύβια! :P
Ξερης παναγιωτη ο Φωτης γνωριζει εχω παιδικο μου φιλο στα Καυσοκαλιβια και το εμαθα απο συμπτωση πριν μερικες εβδομαδες
και ιδου το δειλημα που παω τωρα Νεα Σκητη η Καυσοκαλιβια :39 :39
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
kausokalivia
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 9:44 am
Τοποθεσία: ΚΥΠΡΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από kausokalivia »

panagiotisspy έγραψε:
Dimitris39 έγραψε:Εικόνα

Δημήτρη σε αυτή τη φωτό είναι το Κυριακό της Σκήτης?
ΑΑΑΧΧΧΧΧ φίλε Δημήτρη τι μου έκανες τώρα με αυτές τις φωτογραφίες τι μου έκανες. Να ίσε καλά ευλογημένε. Επιτέλους να έρθει το Σάββατο να πάω στο αεροδρόμιο να ησυχάσει η καρδιά μου.

Παναγιώτη εκεί που φένετε το καμπαναριό πίσω από το κυπαρίση και στα δεξιά είναι δύο κόκκινη τρούλοι ε αυτός είναι ο ναός του κυριακού και αν συνεχίσεις ακόμα πιο δεξιά εκεί που είναι ένας ακόμα κόκκινος τρούλος είναι ο δεύτερος ναός του κυριακού που είναι πιο μικρός και είναι και πάλι αφιερωμένος στην Αγία Τριάδα όπως και ο μεγάλος ναός.. Κάτω τώρα από τον μικρό ναό είναι το οστεοφυλάκιο, πίσω από τον μικρό ναό είναι το κοιμητήριο και μπροστά από τον μικρό ναό είναι ο χώρος του κυριακού που ασκείται η φιλοξενία.

Βασίλη δεν θέλω να φοβάσαι αδελφέ. Σε 35 λεπτά από τον αρσανά βρίσκεσαι στο κυριακό. Εε δεν χάθηκε και ο κόσμος αδελφέ αν κάνεις 1 ώρα και όχι 35 λεπτά. Αν θες μπορώ να σε βοηθήσω. Να πω στον φίλο μου τον Φατιόν τον μουλαρά να κατέβη να σου ανεβάσει τις αποσκευές σου και χωρίς σακίδιο θα βγεις σαν πουλάκι. Η προσφορά είναι μόνο για σένα
:lol: :lol:
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από vasilisalt »

Σε ευχαριστώ αδερφέ. Είμαι σε φάση δίαιτας. Ελπίζω στο επόμενο ταξίδι σου να είμαι μαζί σου και να σε βγάλω ασπροπρόσωπο. Πάντως σ΄ ευχαριστώ. Καλό ταξίδι
Άβαταρ μέλους
kausokalivia
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 205
Εγγραφή: Τρί Αύγ 25, 2009 9:44 am
Τοποθεσία: ΚΥΠΡΟΣ
Επικοινωνία:

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από kausokalivia »

vasilisalt έγραψε:Σε ευχαριστώ αδερφέ. Είμαι σε φάση δίαιτας. Ελπίζω στο επόμενο ταξίδι σου να είμαι μαζί σου και να σε βγάλω ασπροπρόσωπο. Πάντως σ΄ ευχαριστώ. Καλό ταξίδι
Βασίλη εγώ πιστεύω σε σένα. Το ελπίζω κάποια στιγμή να πάμε μαζί και να με προσπεράσεις κιόλας
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από Dimitris39 »

kausokalivia έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:
Dimitris39 έγραψε:Εικόνα

Δημήτρη σε αυτή τη φωτό είναι το Κυριακό της Σκήτης?
ΑΑΑΧΧΧΧΧ φίλε Δημήτρη τι μου έκανες τώρα με αυτές τις φωτογραφίες τι μου έκανες. Να ίσε καλά ευλογημένε. Επιτέλους να έρθει το Σάββατο να πάω στο αεροδρόμιο να ησυχάσει η καρδιά μου.

Παναγιώτη εκεί που φένετε το καμπαναριό πίσω από το κυπαρίση και στα δεξιά είναι δύο κόκκινη τρούλοι ε αυτός είναι ο ναός του κυριακού και αν συνεχίσεις ακόμα πιο δεξιά εκεί που είναι ένας ακόμα κόκκινος τρούλος είναι ο δεύτερος ναός του κυριακού που είναι πιο μικρός και είναι και πάλι αφιερωμένος στην Αγία Τριάδα όπως και ο μεγάλος ναός.. Κάτω τώρα από τον μικρό ναό είναι το οστεοφυλάκιο, πίσω από τον μικρό ναό είναι το κοιμητήριο και μπροστά από τον μικρό ναό είναι ο χώρος του κυριακού που ασκείται η φιλοξενία.

Βασίλη δεν θέλω να φοβάσαι αδελφέ. Σε 35 λεπτά από τον αρσανά βρίσκεσαι στο κυριακό. Εε δεν χάθηκε και ο κόσμος αδελφέ αν κάνεις 1 ώρα και όχι 35 λεπτά. Αν θες μπορώ να σε βοηθήσω. Να πω στον φίλο μου τον Φατιόν τον μουλαρά να κατέβη να σου ανεβάσει τις αποσκευές σου και χωρίς σακίδιο θα βγεις σαν πουλάκι. Η προσφορά είναι μόνο για σένα
:lol: :lol:
Φώτη μας λείπεις αδελφέ από την ευλογημένη Κύπρο
Ευχές στον κουμπάρο σου..
Εύχομαι να βρεθούμε την επόμενη στον γέροντα μαζί και όχι χωρια
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6453
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από stathis73 »

kausokalivia έγραψε:
panagiotisspy έγραψε:
Dimitris39 έγραψε:Εικόνα

Δημήτρη σε αυτή τη φωτό είναι το Κυριακό της Σκήτης?
ΑΑΑΧΧΧΧΧ φίλε Δημήτρη τι μου έκανες τώρα με αυτές τις φωτογραφίες τι μου έκανες. Να ίσε καλά ευλογημένε. Επιτέλους να έρθει το Σάββατο να πάω στο αεροδρόμιο να ησυχάσει η καρδιά μου.

Παναγιώτη εκεί που φένετε το καμπαναριό πίσω από το κυπαρίση και στα δεξιά είναι δύο κόκκινη τρούλοι ε αυτός είναι ο ναός του κυριακού και αν συνεχίσεις ακόμα πιο δεξιά εκεί που είναι ένας ακόμα κόκκινος τρούλος είναι ο δεύτερος ναός του κυριακού που είναι πιο μικρός και είναι και πάλι αφιερωμένος στην Αγία Τριάδα όπως και ο μεγάλος ναός.. Κάτω τώρα από τον μικρό ναό είναι το οστεοφυλάκιο, πίσω από τον μικρό ναό είναι το κοιμητήριο και μπροστά από τον μικρό ναό είναι ο χώρος του κυριακού που ασκείται η φιλοξενία.

Βασίλη δεν θέλω να φοβάσαι αδελφέ. Σε 35 λεπτά από τον αρσανά βρίσκεσαι στο κυριακό. Εε δεν χάθηκε και ο κόσμος αδελφέ αν κάνεις 1 ώρα και όχι 35 λεπτά. Αν θες μπορώ να σε βοηθήσω. Να πω στον φίλο μου τον Φατιόν τον μουλαρά να κατέβη να σου ανεβάσει τις αποσκευές σου και χωρίς σακίδιο θα βγεις σαν πουλάκι. Η προσφορά είναι μόνο για σένα
:lol: :lol:
Αν θέλετε να βοηθήσετε τον Βασίλη να νοικιάσετε το ελικόπτερο της ιντερσαλονικα απο την Θεσσαλονίκη να τον μεταφέρει απο τον αρσανα μέχρι το Κυριακό, ακου με το μουλάρι, δηλαδη τι σας έφταιξε το ζωντανό να το σκάσετε θέλετε;;.........δεν σας καταλαβαίνω ειλικρινά.
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24958
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Κελλί Καυσοκαλύβια

Δημοσίευση από aposal »

+1
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Quiz”