Παρακαλώ την προσευχή σας

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1312
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

toula έγραψε: Τετ Ιουν 02, 2021 7:46 pm Στο ίδιο νοσοκομείο νοσηλευτήκαμε Κυριάκο μου, στον Ερυθρό Σταυρό. Μόνο που εγώ έμεινα εκεί 25 μέρες.

Εύχομαι καλή ανάρρωση και να είστε Σιδερένιοι, εσύ και η σύζυγός σου!

Όλα καλά τώρα με την βοήθεια του Θεού. Καλή δύναμη!!
Εγώ 6 ημέρες, δεν είχα πρόβλημα με οξυγόνο, όμως αυτό που έπαθα ήταν ( και είναι επικίνδυνο) θα παίρνω 3 μήνες αντιπηκτικά, και μετά επανεκτίμηση και επανεξέταση ( ξέρεις)
Ζω θελήματι Θεού κάτι μαύρο φτερούγισε γύρω μου, είχαμε και σημεία πριν και κατά τη διάρκεια, όσον αφορά την έκβαση - δεν αρμόζει να πω περισσότερα- κάποια στιγμή έμεινα μόνος με μόνο στήριγμα για ελπίδα και κουράγιο την προσευχή. Δόξα τω Θεω πάντων ενεκεν.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35678
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από toula »

Μ.Δ.Κ. έγραψε: Πέμ Ιουν 03, 2021 7:34 am
toula έγραψε: Τετ Ιουν 02, 2021 7:46 pm Στο ίδιο νοσοκομείο νοσηλευτήκαμε Κυριάκο μου, στον Ερυθρό Σταυρό. Μόνο που εγώ έμεινα εκεί 25 μέρες.

Εύχομαι καλή ανάρρωση και να είστε Σιδερένιοι, εσύ και η σύζυγός σου!

Όλα καλά τώρα με την βοήθεια του Θεού. Καλή δύναμη!!
Εγώ 6 ημέρες, δεν είχα πρόβλημα με οξυγόνο, όμως αυτό που έπαθα ήταν ( και είναι επικίνδυνο) θα παίρνω 3 μήνες αντιπηκτικά, και μετά επανεκτίμηση και επανεξέταση ( ξέρεις)
Ζω θελήματι Θεού κάτι μαύρο φτερούγισε γύρω μου, είχαμε και σημεία πριν και κατά τη διάρκεια, όσον αφορά την έκβαση - δεν αρμόζει να πω περισσότερα- κάποια στιγμή έμεινα μόνος με μόνο στήριγμα για ελπίδα και κουράγιο την προσευχή. Δόξα τω Θεω πάντων ενεκεν.
To μοναδικό μας στήριγμα Κυριάκο μου, στο νοσοκομείο ήταν η προσευχή!! Ηταν αυτό που μου είπε την πρώτη μέρα κιόλας που μπήκα ο πνευματικός μου : από μέσα σου, θα προσεύχεσαι συνέχεια... Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με!!
Χίλιες δόξες στον Τριαδικό Θεό!!!!
Άβαταρ μέλους
nickzark
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4403
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:19 am
Τοποθεσία: Νικόλαος@θεσσαλονίκη

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από nickzark »

Υπομονή . Όλα κατά καταχώρηση Κυρίου είναι . Εγώ το πέρασα ευτυχώς μόνο με πυρετό 8 μέρες . Οξυγόνο κτλ δεν μετρούσα . Άγνωστο πως ήταν . Μετά ένα μήνα απλά κούραση είχα αλλά συνήλθα
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από vasilisalt »

Περαστικά ρε παιδιά σε όλα τα αγαπημένα αδέρφια εδώ!!!
Χαμπάρι δεν είχα πάρει.
Ακουσα, ότι ο γ. Εφραίμ είναι σε σχετικά κρίσιμη κατασταση.
Ας ελπίσουμε να είναι φήμες.
Ας κάνουμε μια προσευχούλα αν είναι δυνατόν.
Ευχαριστω
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24960
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

Δεν είναι φήμη. Ο γέροντας Εφραίμ, ηγούμενος της ΙΜ Βατοπαιδίου (μας είχε μιλήσει το 2010 που πήγαμε, ως φόρουμ, στο Α.Ο.) έχει διασωληνωθεί.
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από vasilisalt »

Μόλις έμαθα πως δίνει μεν αγώνα, αλλά δεν έχει χαθεί τίποτα. Είναι ας πούμε σε μεσαία κατάσταση. Διασωληνωμενος φυσικά... Ας ελπίσουμε με τη βοήθεια του Θεού όλα να πάνε καλά.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24960
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακαλώ την προσευχή σας

Δημοσίευση από aposal »

ΑΜΗΝ! (=γένοιτο)
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”