Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από smarti »

Εικόνα

Με τη βοήθεια του Κυρίου και την δική σας έμπρακτη αγάπη, προχωρήσαμε στο να ανοίξουμε ένα λογαριασμό όπου θα κατατεθούν χρήματα για την παιδική Κιβωτό του πατέρα Αντώνη. Οι μέρες πλησιάζουν , τα Χριστούγεννα φτάσανε...ανοίξτε τις καρδιές σας και βοηθήστε όσο μπορείτε. Τα χρήματα που θα συγκεντρωθούν θα μετατραπούν σε επιταγή και θα δοθούν χέρι με χέρι από κάποιους αντιπροσώπους του σαίτ του Αγίου Όρους . Θα σας παρακαλέσουμε οι καταθέσεις να γίνουν μόνο έως και 14.12.2009. Ώστε μια μέρα μετά να μπορεί να σταλθεί η δωροεπιταγή στον Διονύση με το βιβλιάριο όπου θα έχουν γίνει οι καταθέσεις ώστε να υπάρχει διαφάνεια. Θα σας παρακαλέσω όποιος έχει την καλή διάθεση να βοηθήσει τα παιδάκια και το δύσκολο έργο του πατέρα Αντώνη να δηλώνει συμμετοχή σε αυτό το θέμα και όταν γίνεται η κατάθεση, αν γίνεται να με ειδοποιείται για να κοκκινίζω το όνομα σας.. :smile: :smile:

Ο λογαριασμός είναι:

ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ
BIC: PIRBGRAA
ΙΒΑΝ GR24 0172 2540 0052 5404 5196 071

ΑΡ.ΛΟΓ/ΣΜΟΥ
EUR 5254-045196-071

Πρώτα ο Θεός!!

Λίστα συμμετοχής.

1. agiooros
2.panosgreece
3.dionysisgr
4.andreastsa
5.vasilisalt
6.aposal
7.angieholi
8.panagiotisspy
9.Dimitris39
10.smarti( η πρώτη κατάθεση έγινε) :smile:


Με τη βοήθεια του Κυρίου, ξεκινήσαμε παιδιά.........σας παρακαλώ ας χαρίσουμε ένα χαμόγελο στις πονεμένες ψυχούλες, τα όμορφα αγγελουδάκια και τον πατέρα Αντώνιο. :25 :25 :25 :25
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από angieholi »

Σμαρω σε τι ονομα ειναι;
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
Andreasmas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 963
Εγγραφή: Σάβ Ιαν 31, 2009 1:23 pm
Τοποθεσία: Κορινθία

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Andreasmas »

Είμαι κι εγώ μέσα
Λογίζομαι γάρ ότι ουκ άξια τά παθήματα του νυν καιρού πρός τήν μέλλουσαν δόξαν αποκαλυφθήναι εις ημάς
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από vasilisalt »

ΒΡΕ ΤΣΙΓΚΟΥΝΗ ΑΠΟΣΤΟΛΕ, ΜΟΝΟ ΑΥΤΑ ΘΑ ΒΑΛΕΙΣ;;;;
ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΑΣΕ ΤΑ Χ 2 ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΛΙΓΑ ΕΙΝΑΙ.....
(ΤΗΝ ΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΣΟΥ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΔΩΣΕ Ο ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΤΟΥ ΛΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ, ΠΟΥ ΕΚΤΟΣ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΠΡΟΟΡΑΤΙΚΟ...)
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από smarti »

Πρώτα ο Θεός!!

Λίστα συμμετοχής.

1. agiooros
2.panosgreece
3.dionysisgr
4.andreastsa
5.vasilisalt
6.aposal
7.angieholi
8.panagiotisspy
9.Dimitris39
10.smarti( η πρώτη κατάθεση έγινε) :smile:
11.Andreasmas

Με τη βοήθεια του Κυρίου, ξεκινήσαμε παιδιά.........σας παρακαλώ ας χαρίσουμε ένα χαμόγελο στις πονεμένες ψυχούλες, τα όμορφα αγγελουδάκια και τον πατέρα Αντώνιο. :25 :25 :25 :25. Ευχαριστώ όλους εκ των προτέρων για την συμμετοχή σας. :8 :8


Ο λογαριασμός είναι στο όνομα Σμαρώ.Κ...............! :? :? :? :? Χρειάζεται και το επίθετο?
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από dionysisgr »

Στειλτε οσοι θελετε ενα pm στην Σμαρω να σας πει τα στοιχεια - ονοματεπωνυμο κλπ, μην βγουν στον αερα, προσωπικα δεδομενα, δεν ειναι κακο μεν αλλα ουτε και απαραιτητο δε..

Βαζουμε οτι μπορουμε και στελνουμε παλι ενα pm, με το ποσο και τα στοιχεια μας, οτι ειμαι ο ταδε και εβαλα τοσα, για να τσεκαρουμε απλα που βρισκομαστε εως και τις 4 Δεκεμβριου, οχι για κανεναν αλλον λογο.

Οταν ειπα για δωροεπιταγη-σουπερ μαρκετ, εκανα προταση δεν εχω αποφασισει εγω, ριξτε ιδεες και αλλοι αδελφοι, να δουμε μηπως προκυψει κατι καλυτερο.

Οταν τους πηρα τηλεφωνο μου ειπαν: Η χρηματα, η, τροφιμα. Οποτε σκεφθηκαμε να συνδυασουμε τα χρηματα που θα μαζευτουν με μια δωροεπιταγη, να πανε σε ενα μεγαλο σουπερ μαρκετ να παρουν οτι θελουν.

Ας δουμε πως θα παει και αποφασιζουμε ολοι μαζι.

Με την ευλογια του Χριστού μας και της Παναγιάς μας, να πανε ολα κατ'ευχην, ο σκοπος ειναι αγιος.
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από smarti »

Ο Διαχειριστής μας με τον οποιο μιλησα μου είπε θα ηταν καλυτερο η δωροεπιταγη να βγει απευθειας στο ονομα του πατερα Αντώνιου και να την στειλω μετα στο Διονύση και μετα να την πατε ολοι μαζί και να την παραδωσετε...
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από smarti »

.....να μην ξεχνιόμαστε που είστε βρε οι υπόλοιποι!!!???????????????????????? :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45 :45
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
dionysisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 4278
Εγγραφή: Τρί Φεβ 12, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Νικαια

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από dionysisgr »

Σωστο. Μπραβο στον Διαχειριστη μας. Ετσι ειναι καλο να γινει, γιατι αγχωνομαι αφενος με τα χρηματα, και δεν θελω να φαινεται το ονομα μου μονο αφετερου πουθενα.

Η ιδεα, η βοηθεια, η συμμετοχη και η χαρα ανηκουν σε ΟΛΟ το φορουμ, ανεξαιρετως!

Λεω να στειλω ενα e-mail, μεσα απο την ιστοσελιδα της κιβωτου, σαν φορουμ
http://www.agiooros.net/forum/, και να τους ενημερωσω, οτι εχουμε ξεκινησει, και να ερθουμε σε επαφη για να κανονισουμε ημερα και ωρα επισκεψης, των μελων μας, και συναντησης με τον π.Αντωνιο.

Τι λετε;
"ἰδοὺ ἐγὼ μεθ᾿ ὑμῶν εἰμι πάσας τὰς ἡμέρας ἕως τῆς συντελείας τοῦ αἰῶνος. ᾿Αμήν."
Άβαταρ μέλους
Teri
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2330
Εγγραφή: Δευ Απρ 07, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Αικατερίνα@Θεσσαλονίκη

Re: Για τα παιδάκια του πατέρα Αντώνη!!!!!!!!!

Δημοσίευση από Teri »

smarti έγραψε:Ο Διαχειριστής μας με τον οποιο μιλησα μου είπε θα ηταν καλυτερο η δωροεπιταγη να βγει απευθειας στο ονομα του πατερα Αντώνιου και να την στειλω μετα στο Διονύση και μετα να την πατε ολοι μαζί και να την παραδωσετε...
Συμφωνώ και δηλώνω συμμετοχή !

Διονύση είναι πολύ πρακτική η ιδέα σου για τη δωροεπιταγή αλλά νομίζω ότι είναι καλύτερα να μη δεσμεύσουμε τους αποδέκτες της αγάπης μας: ας διαχειριστούν εκείνοι το ποσό ανάλογα με τις ανάγκες τους!
Επίσης συμφωνώ με την πρότασή σου για τη μη δημοσίευση προσωπικών στοιχείων. Θα πρότεινα όμως και τη μη δημοσίευση του οβολού του καθενός. Κατά την ταπεινή μου γνώμη το άθροισμα των εισφορών είναι αρκετό. Κάπως έτσι δεν είχε γίνει και με τη συμβολή μας στην Ορθόδοξη Ιεραποστολή; Έπειτα από τη στιγμή που δόθηκε ο λογαριασμός "στον αέρα" μπορεί να θέλει να συμβάλλει και κάποιος που δεν είναι μέλος του φόρουμ... Μια σκέψη κάνω... :25
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”