"Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

dimitrisgr
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 573
Εγγραφή: Πέμ Σεπ 24, 2009 12:53 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από dimitrisgr »

Τα βλέπεις Βασίλη, δεν έμεινε τίποτα που να μην ειπώθηκε, ότι είχα στο μυαλό μου να γράψω το γράψατε εσείς, λες και διαβάσατε την σκέψη μου!!! :lol: :lol: :lol:
Φτάνοντας εκεί είχα σχηματίσει μια εικόνα πως θα βλέπαμε παιδιά φοβισμένα, μαζεμένα, γενικά προβληματισμένα, αντίθετα όμως είδαμε μια τεράστια οικογένεια γεμάτη υγεία που δεν έχει να ζηλέψει τίποτα.
Ότι και να πούμε εμείς, γι΄αυτές τις μονάχες που με μητρική στοργή και χριστιανική αγάπη, χωρίς να παραβλέπουν τα καθήκοντα και τις υποχρεώσεις του μοναχικού τους βίου, φροντίζουν τα παιδία όπως ο καλύτερος γονιός, είναι λίγο!
Ήταν μια απίστευτη εμπειρία , αυτό που λάβαμε από αυτά τα παιδιά και τις μοναχές ήταν θείο δώρο!
Κλείνοντας θέλω να ευχαριστήσω τον Νίκο και την Σοφούλα του, την Αγγελικούλα μας, τον κολλητό μου τον Βασίλη, τον Οδυσσέα, τον Δήμο, τον Διονύση, και τον Διονύση, κάθε φορά που τους βλέπω γεμίζει η ψυχή μου :8 :8 :8
Επίσης θέλω να ευχαριστήσω αυτούς που είχα την τιμή και χαρά να συναντήσω για πρώτη φορά, τον κύριο Κώστα, την Ελπίδα και τον Νικολάκη της, την Τούλα, τον Γιώργο, τον Ευθύμη, και τον Σωτήρη, εύχομαι να ξαναβρεθούμε σύντομα.
Μπράβο σε όλους όσους συμμετείχαν και είχα την τιμή να εκπροσωπήσω!!!
Δόξα Σοι Ο Θεός!


Βασίλης: Σας φέραμε και μια επιταγή
Μοναχή Παρθενία: Σας ευχαριστούμε
Βασίλης: Ακάλυπτη είναι βέβαια…
Μοναχή Παρθενία:…
Βασίλης: Δώστε την και εσείς κάπου… να βολευτούμε όλοι
Μοναχή Παρθενία: Περιμένετε να έρθει η αδελφή που είναι υπεύθυνη στα οικονομικά!!!
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από stathis73 »

dimitrisgr έγραψε:

Βασίλης: Σας φέραμε και μια επιταγή
Μοναχή Παρθενία: Σας ευχαριστούμε
Βασίλης: Ακάλυπτη είναι βέβαια… :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Μοναχή Παρθενία:…( xazo θα ειναι αυτο το τροφαντο παιδι) θα σκεφτηκε η γυναικα :lol: :lol: :lol:
Βασίλης: Δώστε την και εσείς κάπου… να βολευτούμε όλοι :wav :wav :103 :103 :103 :103 :103 :103 γεια σου ρε βγενοπουλε
Μοναχή Παρθενία: Περιμένετε να έρθει η αδελφή που είναι υπεύθυνη στα οικονομικά!!!
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από eleimon »

Δε λεει πολλα ο Δημητρακης αλλα οταν μιλησει τα λεει ολα.......εγω ηθελα να τον ψιλοκαλυψω τον Βilly εσυ τον εδωσες στεγνα αδελφακι μου.....

Σευχαριστω πολυ για τις φωτογραφιες :8 :8 :8 :8
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
Άβαταρ μέλους
Loginos
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 466
Εγγραφή: Παρ Νοέμ 14, 2008 12:45 pm
Τοποθεσία: ΓΙΩΡΓΟΣ - ΑΘΗΝΑ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από Loginos »

ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΕΣ ΠΡΙΝ ΤΑ ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΤΑ EMAIL ΣΑΣ. ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΚΟΜΑ ΤΙΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ ΠΟΥ ΒΓΑΛΑΜΕ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ . ΒΑΣΙΛΗ ΣΤΕΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΦΩΤΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ (ΞΕΡΕΙΣ ΕΣΥ !!)
Αββά Ισαάκ του Σύρου
ΠΑΝΤΟΤΕ και δια κάθε ζήτημα να πιστεύης πως έχεις ανάγκη διδασκαλίας και εις όλην σου την ζωήν θα αποδειχθής σοφός.
Άβαταρ μέλους
ΣΤΕΦΑΝΟΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1280
Εγγραφή: Τετ Νοέμ 19, 2008 9:35 am
Τοποθεσία: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από ΣΤΕΦΑΝΟΣ »

ΜΠΡΑΒΟ ΠΑΙΔΙΑ , ΠΑΝΤΑ ΤΕΤΟΙΑ... ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΚΑΛΑ . Ο ΧΡΙΣΤΟΣ ΜΑΣ ΝΑ ΣΑΣ ΦΥΛΑΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΕΥΛΟΓΕΙ. :8
ο Χριστός σώζει....
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από vasilisalt »

Βρε παιδιά ξέχασα το Διονύσηκοσμ! Ευτυχώς που μου τον θύμισε ο Μητσος.
Ναι λοιπόν, παρ όλα τα μικρά προβληματάκια του, ήταν παρών!
Δεν συνέχισε μετά στη μασαμπούκα γι αυτό και τον ξέχασα!
Ωραίος άνθρωπος, ας τον έχει καλά ο Θεός.
Όχι σαν το συνάδελφό του, τον γνωστό ως Aposal με τα τόσα κουσούρια...
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από eleimon »

vasilisalt έγραψε:Βρε παιδιά ξέχασα το Διονύσηκοσμ! Ευτυχώς που μου τον θύμισε ο Μητσος.
Ναι λοιπόν, παρ όλα τα μικρά προβληματάκια του, ήταν παρών!
Δεν συνέχισε μετά στη μασαμπούκα γι αυτό και τον ξέχασα!
Ωραίος άνθρωπος, ας τον έχει καλά ο Θεός.
Όχι σαν το συνάδελφό του, τον γνωστό ως Aposal με τα τόσα κουσούρια...
Ναι βρε παιδι μου τον ξεχασαμε τον καημενο :( :( συγγνωμη βρε Διονυση μου....εντωμεταξυ το παιδι αυτο εμενα μου φανηκε πολυ νεο....τι δουλεια εχει να κανει παρεα με τον Αποστολο; :shock: :shock:
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36490
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από toula »

eleimon έγραψε:
vasilisalt έγραψε:Βρε παιδιά ξέχασα το Διονύσηκοσμ! Ευτυχώς που μου τον θύμισε ο Μητσος.
Ναι λοιπόν, παρ όλα τα μικρά προβληματάκια του, ήταν παρών!
Δεν συνέχισε μετά στη μασαμπούκα γι αυτό και τον ξέχασα!
Ωραίος άνθρωπος, ας τον έχει καλά ο Θεός.
Όχι σαν το συνάδελφό του, τον γνωστό ως Aposal με τα τόσα κουσούρια...
Ναι βρε παιδι μου τον ξεχασαμε τον καημενο :( :( συγγνωμη βρε Διονυση μου....εντωμεταξυ το παιδι αυτο εμενα μου φανηκε πολυ νεο....τι δουλεια εχει να κανει παρεα με τον Αποστολο; :shock: :shock:
Kαι ο Απόστολος νέος είναι βρε Ελπιδάκι μου ! Επειδή εσύ είσαι κάτω από τα 40 και φαίνεσαι για 20, όλοι οι υπόλοιποι που τα περάσαμε σου φαινόμαστε παππούδες ; Σε πληροφορώ ότι ......βράζει ακόμα το αίμα μας κι ας μην μας πιάνει το μάτι σου ! Έτσι δεν είναι Αποστόλη ;
Άβαταρ μέλους
eleimon
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 3520
Εγγραφή: Τρί Νοέμ 11, 2008 6:34 am
Τοποθεσία: Ελπίδα-Αθήνα

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από eleimon »

tkots έγραψε:
Kαι ο Απόστολος νέος είναι βρε Ελπιδάκι μου ! Επειδή εσύ είσαι κάτω από τα 40 και φαίνεσαι για 20, όλοι οι υπόλοιποι που τα περάσαμε σου φαινόμαστε παππούδες ; Σε πληροφορώ ότι ......βράζει ακόμα το αίμα μας κι ας μην μας πιάνει το μάτι σου ! Έτσι δεν είναι Αποστόλη ;
Θα σκαγες αν δεν τον υπερασπιζοσουνα :P :P :P :P :P
«Το θάνατο δεν τον φοβά­μαι, όχι βέβαια ένεκα των έργων μου, αλλά επειδή πιστεύω στο έλεος του Θεού».
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 36490
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: "Μαραθώνιος Αγάπης για το Λύρειο Παιδικό Ίδρυμα"

Δημοσίευση από toula »

Tι να κάνουμε πρέπει να υπερασπίζουμε τους φίλους μας που είναι της σειράς μας (της ηλικιακής εννοώ) !
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”