Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από vasilisalt »

Αν το φτάξετε θα συμμετάσχω.
Αλλά το βλέπω από δύσκολο έως αδύνατο να πετύχει το σκοπό του.
Το εύκολο νομίζω είναι να βρεθεί το πρόσωπο.
Το δύσκολο είναι να επιλεγει (ουν) αυτός που έχει ανάγκη.
Ανάγκη είναι να μην έχεις να φας.
Ανάγκη όμως είναι να σου παίρνουν το σπίτι.
Να μην έχεις λεφτά για τα φροντιστήρια των παιδιών σου.
Να σου κόβουν το ρεύμα.
κλπ κλπ κλπ κλπ.

Ποιος θα κάνει την αξιολόγηση;
Είναι δυνατόν να μπούμε σ αυτή τη διαδικασία;

Αντιπροτείνω να γίνει η κίνηση αφού πρώτα εντοπιστεί ο στόχος.
Με το γενικώς θα μπλέξουμε.

Συγχωρέστε με.
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από vasilisalt »

Τι θα γίνει βρε παιδιά;
Θα ενεργοποιήσουμε τίποτα;
Χριστούγεννα έρχονται...
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Προτείνω να ακολουθηθεί η περσινή και προπέρσινη τακτική (άνοιγμα ενός προσωπικού λογαριασμού για ένα διάστημα, επιλογή ιδρύματος, καταληκτική ημερομηνία εκταμίευσης, έκδοση επιταγής, συγκέντρωση φόρουμ και επίσκεψη στο ίδρυμα και επίδοση επιταγής κλπ)..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από smarti »

Εχω μια προταση, αλλα δεν ξερω το κατα ποσο θα θελετε να συμμετεχετε???? Υπαρχει αναγκη για ενα πολυ μεγαλο σκοπο, τον οποιο δεν μπορω να πω , αν ομως αν ειναι θελημα Θεου συγκεντρωθουν τα λεφτα, μπορει μια ομαδα και οσοι θελουν να τα παραδωσουν σε εναν αγιο ΄΄ανθρωπο που αγωνιζεται καθε μερα και ολη τη μερα για πολυ κοσμο και για πολυ νεολαια , να ειναι κοντα στον Χριστο και στην Παναγια μας. Αν του ζητησουμε μπορει να μας μιλησει κιολας ΄΄η αν θελετενα δειτε και για που εχουν μαζευτει τα χρηματα! Τα χρηματα θα βοηθησουν πνευματικα παρα πολλα παιδια!!!! Το δυσκολο ειναι να μου εχετε εμπιστοσυνη ενω δεν με ξερετε...αν θελετε να συνεχισουμε ....!!!Ξερω ομως σιγουρα οτι υπαρχει μεγαλη αναγκη...
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από panagiotisspy »

Από μένα ΟΚ..
Σε εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από gkou »

Κι εγώ, είμαι "μέσα" σε ό,τι κι αν αποφασίσετε!
Άβαταρ μέλους
faviola
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 721
Εγγραφή: Σάβ Σεπ 17, 2011 4:39 pm
Τοποθεσία: Άννα, Κόρινθος

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από faviola »

Παιδιά εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω Δεν έχω δικἀ μου χρήματα. Ότι δώσουν οι γονείς μου. Δεν είμαστε και πολύ καλά οικονομικά. Επίσης η αδερφἠ της μητεράς μου και ο άντρας της θα φύγουν από την δουλειά γιατί δουλεύουν σε οργανισμούς της Αθήνας, οι οποίοι θα κλείσουν (ΟΝΑ, Βρεφονηπιοκομείο). Εγώ δεν μένω στην Αθήνα. Πηγαινοέρχομαι Αθήνα-Κόρινθο στην σχολή για να γλυτὠσουμε ενοίκια.... Συγχωρέστε με λοιπόν που δεν μπορώ να βοηθήσω. :oops: :oops: :oops: :oops:
Κύριε τό σόν θέλημα γενέσθω και μή τό 'εμόν.


Κύριε Ιησού Χριστέ ελέησόν με.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από smarti »

faviola έγραψε:Παιδιά εγώ δεν μπορώ να βοηθήσω Δεν έχω δικἀ μου χρήματα. Ότι δώσουν οι γονείς μου. Δεν είμαστε και πολύ καλά οικονομικά. Επίσης η αδερφἠ της μητεράς μου και ο άντρας της θα φύγουν από την δουλειά γιατί δουλεύουν σε οργανισμούς της Αθήνας, οι οποίοι θα κλείσουν (ΟΝΑ, Βρεφονηπιοκομείο). Εγώ δεν μένω στην Αθήνα. Πηγαινοέρχομαι Αθήνα-Κόρινθο στην σχολή για να γλυτὠσουμε ενοίκια.... Συγχωρέστε με λοιπόν που δεν μπορώ να βοηθήσω. :oops: :oops: :oops: :oops:
Αρκει που το θελει η καρδια σου!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από Evi_J »

panagiotisspy έγραψε:Προτείνω να ακολουθηθεί η περσινή και προπέρσινη τακτική (άνοιγμα ενός προσωπικού λογαριασμού για ένα διάστημα, επιλογή ιδρύματος, καταληκτική ημερομηνία εκταμίευσης, έκδοση επιταγής, συγκέντρωση φόρουμ και επίσκεψη στο ίδρυμα και επίδοση επιταγής κλπ)..
Αφού λες ότι έτσι έγινε στο παρελθόν και ότι όλα ήταν οκεύ, τότε γιατί να μην γίνει έτσι και φέτος; Συμφωνώ με την ιδέα του Διονύση και δεν βλέπω για ποιο λόγο κολλήσαμε. Ας ξεκινήσουμε.
Άβαταρ μέλους
Evi_J
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1086
Εγγραφή: Κυρ Δεκ 17, 2006 6:00 am

Re: Λογαριασμός αλληλεγγύης φόρουμ Agiooros.net

Δημοσίευση από Evi_J »

panagiotisspy έγραψε:Από μένα ΟΚ..
Σε εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια..
Οκ, και από μένα.
(Ποιος σου είπε ότι δεν σε εμπιστευόμαστε; )
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”