Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από smarti »

Παιδιά ο λογαριασμός έκλεισε το βιβλιάριο απόκτησε τρυπούλες και τα χρήματα είναι σε επιταγή. Το ποσό είναι 1270 ευρωπουλάκια! Και αυτό με τη δικά σας αγάπη και προσφορά. Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για τη συμμετοχή σας παρόλο που δεν ξέρατε και για πιο συγκεκριμένο σκοπό είναι , δείξατε αμέσως την έμπρακτη αγάπη σας! Τι να πω ευχαριστώ πάρα πολύ! Να ξέρετε ότι τα εμπόδια που παρουσιάστηκαν είναι μεγάλα, παρόλα αυτά θα προσπαθήσουμε να συναντηθούμε αύριο να τελεσθεί η θεία Λειτουργία πρώτα ο θεός αν είναι Θελημα Του και γίνει η Θεία Λειτουργία και μετά να παραδοθούν τα χρήματα! Εύχομαι τα παιδιά που είπαν ότι θα έρθουν να μην τους παρουσιαστούν προβλήματα και να μπορέσουν να είναι στη θεία Λειτουργία! Οι συμμετέχοντες πρώτα ο θεός θα είναι ο Μάξιμος με την οικογένεια του, η Χρύσα με μια φίλη της , εγώ με 2 παιδιά μου μάλλον και μπορεί και ο Γιάννης ο ktistos. Άλλοι μέχρι τώρα δεν δήλωσαν συμμετοχή. Σας παρακαλώ αν θέλετε καντε μια προσευχούλα να γίνει η συνάντηση και η θεία Λειτουργία! Σας ευχαριστώ και πάλι για όλα από όλη μου την καρδιά. Οι Νεομάρτυρες μας οι οποίοι έχουν κάποια σχέση με όλα αυτά, να είναι βοηθοί και προστάτες μας και για όλο τον κόσμο! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!!!
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 25024
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από aposal »

Χαιρετισμούς σε όλους όσους παρευρεθούν. Μςε τη βοήθεια του Θεού όλα (τα καλά) θα γίνουν!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
smarti
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5165
Εγγραφή: Κυρ Μαρ 09, 2008 6:00 am
Τοποθεσία: Σμαρώ@Κατερίνη, Σέρρες

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από smarti »

Η συναντηση δεν εγινε παιδια. Τα χρηματα παραδοθηκαν.. Ο πατερας σας ευχαριστει παρα πολυ. Βοηθεια σας. Με τους συμμετεχοντες τον Μαξιμο και την Χρυσα θα παμε καποια αλλη φορα να γνωρισουμε τον παππουλη μας τον καλο και να μας μιλησει. Συγγνωμη για ολα. Ο Κυριος να σας ανταποδωσει το καλο διπλασια και τριπλασια. Εχω δωσει το τηλ. του Διαχειριστη μας στον παππουλη να τον παρει οποτε θελει τηλ.
Θεοτόκε Παρθένε, χαίρε κεχαριτωμένη Μαρία ο Κύριος μετά Σου. Ευλογημένη Συ εν Γυναιξί και ευλογημένος ο καρπός της κοιλίας σου, ότι Σωτήρα έτεκες των ψυχών ημών.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από stathis73 »

Εάν είναι ευλογημένο και μπορώ θα έρθω και εγώ να τον γνωρίσω Σμαραγδή
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από agiooros »

Με πήρε ο Παππούλης και τελικά η Σμαρώ δεν τα έφαγε τα λεφτά τα παρέδωσε όλα. :lol:
Σας ευχαριστώ όλους για την συμμετοχή. Και ο Παππούλης σας ευχαριστεί πάρα πολλή.
Τον άκουσα συγκινημένο.
angieholi
Συντονιστής
Συντονιστής
Δημοσιεύσεις: 3227
Εγγραφή: Τρί Μάιος 05, 2009 5:25 pm
Τοποθεσία: Αγγελική@Αθήνα

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από angieholi »

Όλα καλά λοιπόν, Δόξα τω Θεώ!!!!!!!
Το σημαντικό νομίζω ήταν να δωθούν τα χρήματα εκεί που υπήρχε ανάγκη, με ή άνευ συνάντηση!!!!
Να είσαι καλά Σμάρω!!! :8 :8
Ο Θεός να ευλογήσει κάθε προσπάθεια που γίνεται προς Δόξαν Του...
Φώς στους μοναχούς είναι οι Άγγελοι... και φώς στους κοσμικούς οι Μοναχοί...
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2729
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από agiooros »

angieholi έγραψε:Όλα καλά λοιπόν, Δόξα τω Θεώ!!!!!!!
Το σημαντικό νομίζω ήταν να δωθούν τα χρήματα εκεί που υπήρχε ανάγκη, με ή άνευ συνάντηση!!!!
Να είσαι καλά Σμάρω!!! :8 :8
Ο Θεός να ευλογήσει κάθε προσπάθεια που γίνεται προς Δόξαν Του...
Σμαρώ την λένε :P
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από gkou »

Συγχαρητήρια στην Σμαρώ μας για την τόσο θεάρεστη πρωτοβουλία της :8 :8 :8
Άβαταρ μέλους
panagiotisspy
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7181
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 04, 2009 4:57 am
Τοποθεσία: ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από panagiotisspy »

gkou έγραψε:Συγχαρητήρια στην Σμαρώ μας για την τόσο θεάρεστη πρωτοβουλία της :8 :8 :8
..
Εάν ταις γλώσσαις των ανθρώπων λαλώ και των αγγέλων,Αγάπην δε μη έχω,γέγονα χαλκός ηχών ή κύμβαλον αλαλάζον. Και εάν έχω προφητείαν και ειδώ τα μυστήρια πάντα και πάσαν την γνώσιν και έχω πάσαν την πίστιν,ώστε όρη μεθιστάνειν,Αγάπην δε μη έχω, ουδέν ειμί.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Με αγάπη.. για τα παιδιά!!

Δημοσίευση από stathis73 »

panagiotisspy έγραψε:
gkou έγραψε:Συγχαρητήρια στην Σμαρώ μας για την τόσο θεάρεστη πρωτοβουλία της :8 :8 :8
..
Και οπως ειπε ο Αγιος Επιφάνειος Κύπρου.....

"Ποτήριον ψυχρού ύδατος προσφερθέντος εν αγάπη προς πάσχοντα αδελφόν, χαρίζει Παράδεισον"
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”