Αλληλεγγύη προς την Κιβωτό του Kόσμου

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Άβαταρ μέλους
Dimitris39
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5841
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 05, 2009 5:46 pm

Αλληλεγγύη προς την Κιβωτό του Kόσμου

Δημοσίευση από Dimitris39 »

Αν το ζητούμενο σε περίοδο κρίσης, φτώχειας και παρακμής είναι η εκδήλωση αλληλεγγύης και συμπόνιας, τότε η «Κιβωτός» του πατέρα Αντώνιου αποτελεί παράδειγμα παρουσίας και δράσης εντός της κοινωνίας και κυρίως στην ίδια την καρδιά του προβλήματος.
Εικόνα

Ένας μη συμβατικός παπάς επιχειρεί να αποδείξει πως είναι δυνατόν να εκφραστεί η ανθρωπιά αλλά και να υλοποιηθεί η έννοια της αλληλοβοήθειας. Η «Κιβωτός του Κόσμου» υπάρχει, λειτουργεί, βοηθά και στηρίζει τα παιδιά που έχουν ανάγκη και αποδεικνύει καθημερινά πως όλα είναι εφικτά, υπό την προϋπόθεση να υπάρχει βούληση και προσωπική-ατομική ευθύνη.

Η zougla.gr με ταπεινότητα εκφράζει την αλληλεγγύη της σε αυτό το εγχείρημα του πατέρα Αντωνίου και των συνεργατών του, οργανώνοντας σήμερα, Τρίτη 20 Δεκεμβρίου, έναν Μαραθώνιο στήριξης προς την «Κιβωτό του Κόσμου». Καλέστε στο 14849 και στα 90111170170/2105141953-935
ή στείλτε sms στο 54232.

Στόχος η συγκέντρωση χρημάτων για την ανάπτυξη του εγχειρήματος και την ενίσχυση των προσπαθειών των συντελεστών του.



Η εκδήλωση αλληλεγγύης αρχίζει στις 13:00 και θα διαρκέσει έως τις 18:00. Την παρουσιάζει από τον χώρο της «Κιβωτού» η Κίμ Κίλιαν. Η εκδήλωση μεταδίδεται ζωντανά από το zougla radio. Πληθώρα γνωστών καλλιτεχνών, άνθρωποι του θεάτρου, του κινηματογράφου και του πενταγράμμου δήλωσαν πως θα συμμετέχουν σε αυτόν τον Μαραθώνιο, για να εκφράσουν την αλληλεγγύη τους στο εγχείρημα.


(Oι Χιώτες τιμούν τον Πατέρα Αντώνιο)

Ομογενειακές οργανώσεις, γνωστές προσωπικότητες ,απλοί άνθρωποι εκδήλωσαν την επιθυμία τους να συνεισφέρουν.

Από τις 13:00 έως και τις 18:00 το απόγευμα της Τρίτης, η «Κιβωτός του Κόσμου» μεταλλάσσεται για λίγες ώρες σε επίκεντρο δράσης για την αλληλεγγύη και την αλληλοβοήθεια με τη συμμετοχή του κόσμου.

Στον Μαραθώνιο αλληλεγγύης που διοργανώνει η zougla .gr συμμετέχουν οι: Πέτρος Γαϊτάνος, Δημήτρης Αρώνης, Ματθίλδη Μαγγίρα, Αγγελική Δαλιάνη, Ματούλα, Χριστίνα Λυκιαρδοπούλου, Χριστίνα Λαμπίρη, Γιάννης Σαββιδάκης, Ελένη Φιλίνη και ο θίασος «Θα σε κάνω Βασίλισσα» με τους συντελεστές του.

Στον Μαραθώνιο συμμετέχουν επίσης η Σοφία Βογιατζάκη, ο Μάκης Πατέλης, ο Γιώργος Χαλεπλής, ο Θοδωρής Ρωμανίδης, η Ιωάννα Ασημακοπούλου, η Νικολέτα Βλαβιανού, ο Χάρης Σώζος από την «Παιδική Παράσταση», ο Γιάννης Αποστολάκης από το «Master Chef», ο Γιάννης Μποσταντζόγλου, ο Σπύρος Μπιμπίλας, η Λουκία Στεργίου και η Παναγιώτα Βλαντή.

Στον χώρο της «Κιβωτού του Κόσμου» θα βρίσκονται επίσης η Βάνα Μπάρμπα, η Άννα Βαγενά και ο Χάρης Ρώμας.

Θα τραγουδήσουν η σοπράνο Τζίνα Φωτεινοπούλου με παιδική χορωδία, η Ειρήνη Μερκούρη, ο Γιώργος Τεντζεράκης, ο Λουκιανός Κελαηδόνης, η Ελένη Βοζικιάδου και η κλασική τραγουδίστρια Λόρνα.

Κατά τη διάρκεια του Μαραθωνίου θα παρέμβουν οι: Πέτρος Ξεκούκης, Μανούσος Μανουσάκης, Αλεξάνδρα Καππάτου, Μανώλης Μητσιάς, Πέγκυ Ζήνα και η Ναταλία Δραγούμη.

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=437999&cid=4
Κύριε,Θεέ μου,Νύμφιε της ψυχής μου, λυτρωτή μου.
Μνήσθητί μου εν τη βασιλεία σου

«Χαίροις μετά Θεόν ή Θεός, τα δευτερεία της Τριάδος ή έχουσα»

ἳνα ὦσιν ἓν, καθώς ἡμεῖς

Θεέ μου σ'αγαπώ
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”