Έκκληση για αιμοπετάλια για τον μικρό Ιωάννη

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Έκκληση για αιμοπετάλια για τον μικρό Ιωάννη

Δημοσίευση από Domna »

Έκκληση για αιμοπετάλια για τον μικρό Ιωάννη.

Ο 13 ετών Ιωάννης υιός του π. Κωνσταντίνου κληρικού της Ιεράς Μητροπόλεως Ηλείας νοσηλεύεται με λευχαιμία στο Μαριάννα Βαρδινογιάννη-Ελπίδα.
Η οικογένεια του Ιωάννη κάνει έκκληση για εύρεση αιμοπεταλίων, για εθελοντές αιμοδότες, οι οποίοι μπορούν να πάνε στο Παίδων Αγλαΐα Κυριακού στην αιμοδοσία να προσφέρουν δείγμα για αίμα και αιμοπετάλια τις καθημερινές ημέρες 9 π.μ-6.30 μ.μ και τα σαββατοκύριακα 9 π.μ -1.30 μ.μ. Η ομάδα αίματος είναι Β- αρνητικό.
Τηλέφωνο : 213 2009000 για να σας συνδέσουν με την αιμοδοσία.

Γενικό Νοσοκομείο Παίδων Αθηνών «Παναγιώτη & Αγλαΐας Κυριακού»

Θηβών & Λεβαδείας, Αμπελόκηποι T.K. 11527

Μετά από επικοινωνία μας με τον π. Κωνσταντίνο, μας ενημέρωσε ότι η πορεία της θεραπείας του Ιωάννη προχωράει κανονικά, και υπάρχει πολύ καλή ψυχολογία, η οποία σ΄αυτές τις περιπτώσεις με την βοήθεια του Θεού και την συνεργία των ιατρών έχει καθοριστικό αποτέλεσμα.
Τα στοιχεία του π. Κωνσταντίνου και το τηλέφωνο είναι στην διάθεσή μας και στην διάθεση όποιου τα χρειαστεί.
Εμείς από την μεριά μας να ευχηθούμε στον Ιωάννη, η Ανάσταση του Κυρίου μας Ιησού Χριστού να φέρει και την δική του ανάρρωση, και στην οικογένειά του να προσφέρει δύναμη και υπομονή.
Σαν επίλογο κρατήσαμε τις ευχές του π. Κωνσταντίνου:
«Εύχομαι να υπάρχει ανταπόκριση όχι μονό για το δικό μου παιδί αλλά και για τα υπόλοιπα παιδιά που βρίσκονται στην παρόμοια κατάσταση. Ο Θεός μαζί σας. Καλή Μεγάλη Εβδομάδα Καλή Ανάσταση. Σας ευχαριστώ»

http://anavaseis.blogspot.de/2012/04/bl ... _5332.html
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Έκκληση για αιμοπετάλια για τον μικρό Ιωάννη

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

θα στείλω σύρμα :8 :8 :8
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
stathis73
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6456
Εγγραφή: Δευ Απρ 19, 2010 8:44 am
Τοποθεσία: Ευστάθιος-Λευκός Πύργος της Μακεδονίας.

Re: Έκκληση για αιμοπετάλια για τον μικρό Ιωάννη

Δημοσίευση από stathis73 »

Προτού στείλεις σύρμα καλό ειναι να γίνει μια διασταύρωση όλων αυτών για να είμαστε σίγουροι. :8 :8 :wink:
Τις θεός Μέγας ως ο Θεός ημών.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Έκκληση για αιμοπετάλια για τον μικρό Ιωάννη

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

stathis73 έγραψε:Προτού στείλεις σύρμα καλό ειναι να γίνει μια διασταύρωση όλων αυτών για να είμαστε σίγουροι. :8 :8 :wink:
ΟΚ όταν πήρα τηλέφωνο δεν μπορούσαν να μου επιβεβαιώσουν κάτι γιατί δεν είχα το επίθετο του παιδιού.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”