Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

Απάντηση

Που θα θέλετε να δώσουμε το χρηματικό ποσό από τον Μαραθώνιο Αγάπης που θα διοργανώσουμε;

Το δημοψήφισμα λήγει την Δευ Νοέμ 12, 2012 8:07 am

- Ιεραποστολή
13
29%
- Κιβωτός του Κόσμου
5
11%
- Λύρειο Ίδρυμα
9
20%
- Σύλλογος Προστασίας Αγέννητου Παιδιού "Η Αγκαλιά"
7
16%
- Ένωση Πολυτέκνων
11
24%
 
Σύνολο ψήφων: 45

vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από vasilisalt »

Πέρα απ' τη πλάκα, δεν μπορώ. Απόστολε θα ήταν ευχής έργο να το αναλάβεις. Άλλωστε εγώ το ανέλαβα προπερσι
vasilisalt
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6173
Εγγραφή: Παρ Ιουν 19, 2009 12:19 pm

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από vasilisalt »

Μαρία μας τι λες; θα το αναλάβεις; προτείνω γκου, απόστολο, μαρια
Άβαταρ μέλους
stathisekp
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 7305
Εγγραφή: Τετ Μαρ 02, 2011 10:16 am
Τοποθεσία: Νέα Ιωνία Αττικής

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από stathisekp »

Άντε ντε, να το ξεκινήσουμε!! :25
Δώρησαί μοι του όράν τα έμά πταίσματα και μη κατακρίνειν τον άδελφόν μου
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από gkou »

Η Μαρία, η Αγγελική, ο Αποστόλης, όποιος θέλει ας συγκεντρώσει τα χρήματα-πράγματα, αρκεί να το ξεκινήσουμε! :8
Ας μη χάνουμε πολύτιμο χρόνο με τέτοια θέματα! :wink:
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

ΟΚ, αναλαμβάνει η Μαρία κι ο Θεός βοηθός.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

Σύμφωνοι αλλά το Λύρειο έχει στέγη, Μητρόπολη, και είναι σε μια απο τις εύπορες περιοχές, όχι πως δεν έχει μεγάλη ανάγκη, αλλά μόνο για να πάμε, ειδικά αυτοί που μένουν μακριά, τόσα αυτοκίνητα, θέλουν σήμερα 200 ευρώ βενζίνες. Υπάρχει αυτή η οικογένεια στη Πάτρα που είχε γίνει σχετική δημοσίευση στο φόρουμ, αν υπάρχει και κανείς απο το φόρουμ που μένει Πάτρα μπορεί να πιστοποιήσει ορισμένα πράγματα. Μαζεύουμε κάτι, ο λογαριασμός τραπέζης τους υπάρχει τα καταθέτουμε στο λογαριασμό τους και τέλος.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

1. Αν είμαστε σύμφωνοι ώς προς το Λύρειο Παιδικό Ιδρυμα...

2. Θα προηγηθεί συνάντηση με άτομα του Ιδρύματος με δυο άτομα από εμάς (Μαρία & ---- ?)
για να τους πούμε για την πρόθεσή μας, και θα τους ζητηθεί να ανοίξουν ΑΥΤΟΙ
λογαριασμούς σε δυο τρεις τράπεζες...κλπ Ταχυδρομικό Ταμιευτήριο, Εθνική, Αγροτική, Αλφα μπένκ {αμερικάνικη προφορά :mrgreen : ) }

3. Θα συνταχτεί γράμμα και θα σταλεί σε μεγάλες εταιρείες τροφίμων (Tasty, Unilever, και τοπικές Αλυσίδες Super Market κοντά στο Ιδρυμα)
γιατί το θέμα των τροφίμων είναι κάπως δύσκολο και αυτοί οι ίδιοι στο ίδρυμα πρέπει να αποφασίσουν τι χρειάζονται και να τους αποσταλεί από εταιρείες θα ήταν καλύτερα έτσι

4. Για τα ρούχα, θα συζητηθεί με τους ανθρώπους από το Ιδρυμα πως θα το χειριστούμε... Το καλύτερο θα ήταν να τους τα στέλνουμε κατευθείαν... Αυτό θα συζητηθεί... και για δυο τρία Σ/Κ ας πάμε να βοηθήσουμε με τη διαλογή.

και για ότι άλλο... τα λέμε.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

ΟΚ απ' ότι καταλαβαίνω δεν είμαστε σύμφωνοι ως προς σε ποιόν θα γίνει η προσφορά αγάπης...
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
gkou
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 2629
Εγγραφή: Τρί Μαρ 21, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γεωργία@Κόρινθος

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από gkou »

Και η ιδέα του Κυριάκου όμως είναι πολύ καλή, τη θυμάμαι τη σχετική δημοσίευση με την οικογένεια εκείνη από την Πάτρα!
Άβαταρ μέλους
Μ.Δ.Κ.
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1313
Εγγραφή: Τετ Ιουν 16, 2010 8:55 am

Re: Προσφορά αγάπης-Όλοι μαζί!!!

Δημοσίευση από Μ.Δ.Κ. »

ΜΙΧΣ έγραψε:ΟΚ απ' ότι καταλαβαίνω δεν είμαστε σύμφωνοι ως προς σε ποιόν θα γίνει η προσφορά αγάπης...
Στο Λύρειο είχαμε πάει στο παρελθόν, θα δείς παλαιότερο θέμα.
Τώρα αυτό που χρειάζεται, για την περίπτωση της οικογένειας στην Πάτρα, είναι να ανοίξουμε μόνο ένα νέο θέμα, με πληροφορίες φυσικά πολύ διακριτικές, και αν υπάρχει κάποιος στην Πάτρα να πιστοποιήσει ότι όντως είναι έτσι τα πράγματα. Ο λογαριασμός απ' ότι θυμάμαι ήδη υπάρχει και έχει δοθεί. Δεν χρειάζεται κάν να ανοίξει ειδικός λογαριασμός στο όνομα ουδενός.
Αληθές είναι το πραγματικό, και Αλήθεια ο ίδιος ο Κύριος, μόνο Αυτός μπορεί να μας ελευθερώσει.
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”