Παρακλήσεις Προσευχής

Εδώ αναρτούνται αιτήματα & προσφορές βοηθείας με στόχο την αλληλοβοήθεια των μελών μας.

Συντονιστές: ntinoula, Συντονιστές

aggelikiglafki
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 5:00 am

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από aggelikiglafki »

Παρακαλώ την προσευχή σας για μένα την Αγγελική προσωπικά.Κουβαλάω έναν Σταυρό ...και νοιώθω ότι έχω κλονιστεί με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανταπεξέλθω σε πολλές υποχρεώσεις μου.Προσευχηθείτε να δώσει ο Κύριος φώτιση.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

OK ΑγγελικήG. Εύχομαι να λάβεις φώτιση και κουράγιο σύντομα. Πάντως να ξέρεις ότι θα έχεις την απαραίτητη στήριξη μέσω του Θείου Μυστηρίου της Εξομολογήσεως, νηστείας που τη συνοδεύει και της Θείας Κοινωνίας. Οι προσευχές μας όμως θα σε συνοδεύσουν να είσαι σίγουρη :8 :8 :8
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
efthumhs
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1547
Εγγραφή: Δευ Δεκ 18, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Στερεά Ελλάδα

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από efthumhs »

aggelikiglafki έγραψε:Παρακαλώ την προσευχή σας για μένα την Αγγελική προσωπικά.Κουβαλάω έναν Σταυρό ...και νοιώθω ότι έχω κλονιστεί με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανταπεξέλθω σε πολλές υποχρεώσεις μου.Προσευχηθείτε να δώσει ο Κύριος φώτιση.
Εντάξει Αγγελική, θα προσευχηθούμε...Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Καθε ένας σηκώνει μια θλίψη (σταυρό) και ωρες ωρες νομιζει πως ειναι τοσο βαρυς που δεν μπορει άλλο, αποκαμει..Άλλη λύση δεν υπαρχει απο την προσευχή (που και εδω φαινεται ωρες ωρες να σιωπά ο Θεός...). Προσωπικά βιώματα είναι αυτά που σου λέω και ισως ισως μοιαζουνε με καποια άλλα βιώματα που ζουνε άλλοι. Λιγο πολύ ολοι στο ιδιο καζανι (των θλιψεων) βραζουμε...
aggelikiglafki
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 424
Εγγραφή: Τετ Μάιος 14, 2008 5:00 am

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από aggelikiglafki »

efthumhs έγραψε:
aggelikiglafki έγραψε:Παρακαλώ την προσευχή σας για μένα την Αγγελική προσωπικά.Κουβαλάω έναν Σταυρό ...και νοιώθω ότι έχω κλονιστεί με αποτέλεσμα να μην μπορώ να ανταπεξέλθω σε πολλές υποχρεώσεις μου.Προσευχηθείτε να δώσει ο Κύριος φώτιση.
Εντάξει Αγγελική, θα προσευχηθούμε...Ελπίζω όλα να πάνε καλά. Καθε ένας σηκώνει μια θλίψη (σταυρό) και ωρες ωρες νομιζει πως ειναι τοσο βαρυς που δεν μπορει άλλο, αποκαμει..Άλλη λύση δεν υπαρχει απο την προσευχή (που και εδω φαινεται ωρες ωρες να σιωπά ο Θεός...). Προσωπικά βιώματα είναι αυτά που σου λέω και ισως ισως μοιαζουνε με καποια άλλα βιώματα που ζουνε άλλοι. Λιγο πολύ ολοι στο ιδιο καζανι (των θλιψεων) βραζουμε...
Aυτό ακριβώς νοιώθω ,ότι δεν με ακούει και δεν αντέχω,χάνομαι!Συγγνώμη.
Άβαταρ μέλους
ΜΙΧΣ
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5035
Εγγραφή: Πέμ Φεβ 23, 2012 9:24 am

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από ΜΙΧΣ »

Αγγελική αν σκεφτείς ότι ο πονηρός μας ενοχλεί 24 ώρες το εικοσιτετράωρο, επτά μέρες την εβδομάδα (24/7 που λέμε Αμερικάνικα) χωρίς ανάγκη ύπνου, φαγητού και ξεκούρασης... εεε... κουράγιο γλυκιά μου. Ο Κύριος σε επισκέπτεται τώρα και είναι μαζί σου και σε κουβαλάει ποιό πολύ από ποτέ. Αν νομίζεις ότι έχεις πιάσει πάτο, τότε μόνο η ανάβαση απομένει... έχει φως στην άλλη άκρη του τούνελ. Παρακάλα ασταμάτητα. Ζήτα βοήθεια και από τον αράπη μας*... τον Αρχάγγελο Μιχαήλ της Μανταμάδου! Αυτός βοηθάει μας αγαπά Αγγελική και πόσο μάλλον εσένα που είσαι και συνονόματη! :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8 :8


Υ.Γ. Θέλω να εξηγήσω εδώ για να μην παρεξηγηθώ... πρώτον είμαι ακομπλεξάριστη με αυτή τη λέξη γιατί δεν είμαι ρατσίστρια από μικρή μπέμπα ήμουν έτσι όταν γνώρισα τον πιό σκούρο άνθρωπο που έχει δει ποτέ κανείς μέσα σε ασανσέρ εν ώρα διακοπής ρεύματος με άσπρα δόντια να λάμπουν μέσα στο βαθύ σκοτάδι :mrgreen: και δεν φοβήθηκα όπως οι άλλοι ΚΑΙ κυριότερο... έχω διαβάσει για άνθρωπο να επικαλείτε τον Αρχάγγελο με αυτό τον τρόπο σε διάρκεια πτήσης με κακοκαιρία με το αεροπλάνο να ετοιμάζεται να πέσει και ο αρχάγγελος Μιχαήλ εισακούοντας την έκκληση να σηκώνει το φτερό και να σώζονται οι άνθρωποι... αυτά.
+Η ελπίς μου ο Πατήρ, καταφυγή μου ο Υιός, σκέπη μου το Πνεύμα το Άγιον, Τριάς Αγία, δόξα σοι.
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2728
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από agiooros »

Απο email που ηρθε στο agiooros.net
Καλησπέρα σας ενημερώθηκα πως εδώ μπορώ να αναρτήσω παράκληση για να προσευχηθούν όσοι μπορούν. Ένας δικός μου άνθρωπος είναι πολύ σοβαρά λόγω καρκίνου προσπάθησα να κάνω λογαριασμό χρήστη αλλά δεν ήταν δυνατό...πείτε μου αν μπορείτε πως μπορω να ζητήσω να προσευχηθούν όλοι για τη Βασιλική που το έχει ανάγκη!
aposal
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 24978
Εγγραφή: Παρ Απρ 13, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Απόστολος @ Άγιος Δημήτριος (Μπραχάμι)

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από aposal »

Ας προσευχηθούμε λοιπόν για τη δούλη του Κυρίου Βασιλική!
Μελίζεται και διαμερίζεται ο Αμνός του Θεού, ο μελιζόμενος και μη διαιρούμενος, ο πάντοτε εσθιόμενος και μηδέποτε δαπανόμενος, αλλά τους μετέχοντας αγιάζων.
Άβαταρ μέλους
stam-mag
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1029
Εγγραφή: Τετ Ιουν 28, 2017 2:21 pm
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από stam-mag »

Με λογαριασμό ή όχι η προσευχή για την Βασιλική θα γίνει

Να ελεησει ο Κύριος να πάνε όλα καλά
Σταμάτης
Domna
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 6147
Εγγραφή: Τετ Μαρ 29, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: Γερμανία
Επικοινωνία:

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από Domna »

Νικόλαος (καρκινοπαθής 16 ετών): Ανάγκη για προσευχή και για αιμοπετάλια και Ζωή: κινδυνεύει η ζωή της + Υπέρ αναπαύσεως Άννας

Ο Νικόλαος Δοξόπουλος (16 ετών) του π. Μιχαήλ (ιερέως) παλεύει τα τελευταία χρόνια με τον καρκίνο. Πλέον παρουσιάστηκε επιθετική μορφή καρκίνου του πνεύμονα λόγω μετάστασης και νοσηλεύεται στην Ογκολογική Κλινική Παίδων Μητέρα. Έχει μεγάλη ανάγκη την προσευχή μας, αλλά χρειάζεται και αιμοπετάλια. Έχει δοθεί η οδηγία οι εθελοντές δότες να πάνε στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο, όπου θα γίνει ο έλεγχος συμβατότητας και στη συνέχεια η αποστολή του αίματος - αιμοπεταλίων στο Μητέρα. Το τηλέφωνο επικοινωνίας για το Ιπποκράτειο είναι 2132088466.

Είναι εξαιρετικά επείγον, οπότε όποιος μπορεί και επιθυμεί να δώσει αιμοπετάλια θα πρέπει να το κάνει γρήγορα. Να σημειώσουμε ότι η διαδικασία λήψης αιμοπεταλίων είναι παρόμοια με αυτή του απλού αίματος, το μόνο που αλλάζει είναι ότι γίνεται μια διαδικασία (που για τον δότη δεν παίζει ρόλο) με την οποία απομονώνονται τα αιμοπετάλια κι έτσι απλά η όλη διαδικασία παίρνει λίγο παραπάνω χρόνο.

Επαναλαμβάνουμε τα στοιχεία:

Νικόλαος Δοξόπουλος του Μιχαήλ

Ογκολογική Παίδων Μητέρα

Αιμοπετάλια

η διαδικασία να γίνει στο Ιπποκράτειο Νοσοκομείο (2132088466)

Μαζί με τον Νικόλαο ας βάλουμε στην προσευχή μας και τη μικρή Ζωή, η οποία μεταφέρθηκε επειγόντως από νησί σε νοσοκομείο λόγω σοβαρού προβλήματος (μάλλον καρδιάς) και διατρέχει άμεσο κίνδυνο.

Τέλος, προσθέσαμε στους κεκοιμημένους την Άννα που κοιμήθηκε πλήρης ημερών μετά από αρκετή ταλαιπωρία. Ήταν πιστή γυναίκα. Ας την αναπαύει ο Κύριος.


https://ellasnafs.blogspot.com/2019/06/ ... rvASr3kvHI
Ο αληθινός χριστιανός έχει τρία γνωρίσματα:
1. Διαβάζει τον Λόγο του Θεού (Αγία Γραφή).
2. Τον εφαρμόζει στη ζωή του.
3. Φροντίζει να τον διαδίδει για να σώζονται και οι άλλοι και να γίνονται κοινωνοί του θαύματος που έζησε.
toula
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 35855
Εγγραφή: Παρ Δεκ 11, 2009 7:29 am
Τοποθεσία: ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΤΟΥΛΑ) - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ - ΑΘΗΝΑ

Re: Παρακλήσεις Προσευχής

Δημοσίευση από toula »

Σας παρακαλώ πολύ αδέλφια μου, μια προσευχούλα για την μητέρα μου που κοιμήθηκε χθες Ψυχοσάββατο. Χρυσούλα πρεσβυτέρα !

Σας ευχαριστώ πολύ!!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Αλληλοβοήθεια”