Ιερό Προσκήνυμα Αγίου Νεκταρίου

Ερωτήσεις και πληροφορίες περί των Ορθοδόξων Προσκηνυμάτων

Συντονιστής: Συντονιστές

Απάντηση
vasilikh
Βασικός Αποστολέας
Βασικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 102
Εγγραφή: Δευ Φεβ 19, 2007 6:00 am
Τοποθεσία: Αθήνα

Ιερό Προσκήνυμα Αγίου Νεκταρίου

Δημοσίευση από vasilikh »

Γνωρίζετε για το Ιερό Προσκήνυμα του Αγίου Νεκταρίου Καμαρίζης Λαυρίου?Πήγα χθές και έμαθα για το θαύμα της ιάσεως του Γέροντος Νεκταρίου.Πέρασαν 27 έτη απο την Θαυματουργική παρέμβαση του Αγίου Νεκταρίου στη ζωή του Αγίου αυτού Γέροντος!Και αυτός ειναι εκει κάθε ημέρα να μας δείνει τις ευχές του και να μας λέει για το Θαύμα!Κυκλοφορούν βιβλία υπό του κυρίου Μανώλη Μελινού(ήταν εκεί μαζί με τον Γέροντα), σχετικά με το βίο του Αγίου Γέροντος Νεκταρίου, τα οποία τα προμηθεύτηκα απο μία μικρή έκθεση, έξωθεν του Ναού!Μου εκαναν εντύπωση πολλά πράγματα!
Σας λέω να πάτε να πάρετε μια ευχή![/b]
<<Αδιαλείπτως προσεύχεσθε>>,<<Μην ΥΠΕΡΗΦΑΝΕΥΕΣΑΙ όταν χύνεις δάκρυα στήν προσευχή σου. Είναι ο Χριστός που άγγιξε τα μάτια σου και μπόρεσες να δείς νοερό φώς.>>
Sfakianos
Έμπειρος Αποστολέας
Έμπειρος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 256
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 27, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από Sfakianos »

Άξιος θαυμασμού ο Αρχ. Γέροντας Νεκτάριος και με απίστευτο κοινωνικό και φιλανθρωπικό έργο για την κοινωνία του Λαυρίου . Αξίζει να πάτε όλοι να πάρετε την ευχή του και όποιος θέλει ας κρατάει και μια σακούλα τρόφιμα γιατί το ίδιο βράδυ κιόλας θα έχουν διατεθεί όλα . Και εξαίρετος πνευματικός...
Εικόνα
Cordelia
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 408
Εγγραφή: Τρί Ιούλ 03, 2007 5:00 am

Re: Ιερό Προσκήνυμα Αγίου Νεκταρίου

Δημοσίευση από Cordelia »

vasilikh έγραψε:Μου εκαναν εντύπωση πολλά πράγματα!
Σας λέω να πάτε να πάρετε μια ευχή![/b]
Σήμερα προσκύνησα και εγώ στον Άγιο Νεκτάριο στην Καμάριζα Λαυρίου όπου λειτουργούσε ο π. Νεκτάριος.

Με εντυπωσίασε το πόσο πολύ τον αγαπούσαν όλοι !!!

Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι ο γέροντας έδινε την ευχή του με όλη του την καρδιά και συχνά βούρκωνε από συγκίνηση !

Συμφωνώ με την vasilikh και τον Sfakianos. Να πάτε οπωσδήποτε να πάρετε την ευχή του.
alexiosoik
Νέο Μέλος
Νέο Μέλος
Δημοσιεύσεις: 5
Εγγραφή: Τετ Σεπ 24, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: πειραιας

Re: Ιερό Προσκήνυμα Αγίου Νεκταρίου

Δημοσίευση από alexiosoik »

Cordelia έγραψε:
vasilikh έγραψε:Μου εκαναν εντύπωση πολλά πράγματα!
Σας λέω να πάτε να πάρετε μια ευχή![/b]
Σήμερα προσκύνησα και εγώ στον Άγιο Νεκτάριο στην Καμάριζα Λαυρίου όπου λειτουργούσε ο π. Νεκτάριος.

Με εντυπωσίασε το πόσο πολύ τον αγαπούσαν όλοι !!!

Μπορώ να επιβεβαιώσω ότι ο γέροντας έδινε την ευχή του με όλη του την καρδιά και συχνά βούρκωνε από συγκίνηση !

Συμφωνώ με την vasilikh και τον Sfakianos. Να πάτε οπωσδήποτε να πάρετε την ευχή του.

Μακάρι να με αξιώσει ο Κύριος να πάω κάποια στιγμή ένας γέροντος πραγματικάς χαρισματικός.
greekboy1981
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 02, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Ευάγγελος@Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Ιερό Προσκήνυμα Αγίου Νεκταρίου

Δημοσίευση από greekboy1981 »

Πως μπορώ να ερθω σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον π.Νεκτάριο? Ξερει κανείς τον τηλεφωνικό αριθμο ? Θελω τοσο πολυ να του μιλήσω...... αυτό το θαύμα που αξιώθηκε να ζήσει.... να αγκαλιάσει τον Αγιο Νεκτάριο της Αίγινας.... με εχει συγκινήσει αφάνταστα!!!
greekboy1981
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 182
Εγγραφή: Πέμ Ιουν 02, 2005 5:00 am
Τοποθεσία: Ευάγγελος@Κομοτηνή
Επικοινωνία:

Re: Ιερό Προσκήνυμα Αγίου Νεκταρίου

Δημοσίευση από greekboy1981 »

greekboy1981 έγραψε:Πως μπορώ να ερθω σε τηλεφωνική επικοινωνία με τον π.Νεκτάριο? Ξερει κανείς τον τηλεφωνικό αριθμο ? Θελω τοσο πολυ να του μιλήσω...... αυτό το θαύμα που αξιώθηκε να ζήσει.... να αγκαλιάσει τον Αγιο Νεκτάριο της Αίγινας.... με εχει συγκινήσει αφάνταστα!!!
Παιδιά το βρήκα το τηλεφωνο.... δεν πειράζει!
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιερές Μονές/Προσκυνήματα εκτός του Αγίου Όρους”