Αγίασμα Αγίου Χαραλάμπους

Ερωτήσεις και πληροφορίες περί των Ορθοδόξων Προσκηνυμάτων

Συντονιστής: Συντονιστές

andreastsa

Αγίασμα Αγίου Χαραλάμπους

Δημοσίευση από andreastsa »

Ευλογείτε, με λένε Ανδρέα, θέλω να σας ρωτήσω κάτι: μήπως γνωρίζετε που υπάρχει ΑΓΙΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ? Θα σας πω πως το είδα στον ύπνο μου όταν είχα πάει να κάνω τάμα στο Άγιο στης Ιερά Μονή του Αγίου Στεφάνου των Αγίων Μετεώρων που έχουν και την Κάρα του Αγίου Χαραλάμπου. Λοιπόν η εικόνα που είδα στον ύπνο μου ήταν πως πήγα να πιω από το Αγίασμα του Αγίου, το Αγίασμα ήταν πετρόκτιστο με τσιμέντο (ένα κτίσμα και για τις δύο βρύσες) όπως στις πλατείες των χωριών, είχε δυο βρύσες, από αριστερά ήταν με σωλήνα που έτρεχε συνέχεια και από αυτή πήγα να πιω και δεξιά ήταν άλλη μια με κόκκινη βάνα(χειροκίνητη) που ήταν κλειστή και από πάνω από αυτές τις δύο βρύσες υπήρχε οριζόντια πινακίδα που έγραφε ΑΓΙΑΣΜΑ ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ. Αν γνωρίζετε κάτι για αυτό, αν το έχετε δει σας παρακαλώ πείτε μου γιατί έχω μια λοιμώδη ασθένεια και ζήτησα βοήθεια από τον Άγιο. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Άβαταρ μέλους
theodora
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1482
Εγγραφή: Παρ Μαρ 03, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: https://theomezcrochet.blogspot.com/
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από theodora »

Τον μόνον που μπορεί ν΄αγαπήσεις είναι ο Θεός.
Τους ανθρώπους τους αγαπάς γιά να τους πας ή για να σε πάνε στο Θεό.
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

andreastsa

Σου έδωσε ένα λινκ η Θεοδώρα με αγιάσματα, στο οποίο υπάρχει και του Αγίου Χαραλάμπους ....μη γεμίζεις όλο το χώρο του Άθως με το ερώτημά σου....... αν θέλεις ξαναρώτα εδώ...........
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
agiooros
Διαχειριστής
Διαχειριστής
Δημοσιεύσεις: 2732
Εγγραφή: Τρί Φεβ 08, 2005 6:00 am
Τοποθεσία: Νίκος@Εύβοια
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από agiooros »

Agapite Antrea kanoume mia dimosiefsi kai perimenoume.
Den grafoume se olo to forum.
Tha parakalousa na min epanalifthi.
strumfi
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 614
Εγγραφή: Κυρ Αύγ 12, 2007 5:00 am
Τοποθεσία: Ελένη@Αττική

Δημοσίευση από strumfi »

Αν είσαι από Αθήνα, πήγαινε μέχρι την Πολυκλινική Αθηνών στην Πειραιώς. Εκεί υπάρχει παρεκκλήσι του Αγίου Χαραλάμπους, με πολλή ευλογία.
Ionas
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1964
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am
Τοποθεσία: ΑΘΗΝΑ

Δημοσίευση από Ionas »

ΑΝΤΡΕΑ ΔΕΣ ΕΔΩ:
http://evzoni.gr/agiasmata.html
Γνώσεσθε την αλήθεια και η αλήθεια ελευθερώσει υμάς
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Δημοσίευση από andreastsa »

Το ξαναφέρνω στην επιφάνεια για το Αγίασμα του Αγίου Χαραλάμπη για να το δούνε περισσότεροι, έχω στείλει και αρκετά π.μ., ευχαριστώ
alithis
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 454
Εγγραφή: Πέμ Νοέμ 15, 2007 6:00 am

Δημοσίευση από alithis »

αγαπητε αδελφε,
να μην πιστευουμε στα ονειρα!στο 99% των περιπτωσεων ,τα ονειρα,δεν ειναι εκ του θεου!οποτε,ας μην πολυδινουμε σημασια!
andreastsa
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 418
Εγγραφή: Πέμ Αύγ 07, 2008 5:00 am

Δημοσίευση από andreastsa »

Θέλω να το ξαναφέρω στην επιφάνεια μήπως μπορεί κάποιοσ να βοηθήσει, έχω στείλει και αρκετά p.m.
Ευλογείτε, με λένε Ανδρέα, θέλω να σας ρωτήσω κάτι: μήπως γνωρίζετε που υπάρχει ΑΓΙΑΣΜΑ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ? Θα σας πω πως το είδα στον ύπνο μου (εγώ ελπίζω πωσ ήταν από τον Άγιο Χαραλάμπη κατά παραχώρηση Θεού) όταν είχα πάει να κάνω τάμα στο Άγιο στης Ιερά Μονή του Αγίου Στεφάνου των Αγίων Μετεώρων που έχουν και την Κάρα του Αγίου Χαραλάμπη. Λοιπόν αυτό που είδα στον ύπνο μου ήταν πως πήγα να πιω από το Αγίασμα του Αγίου, το Αγίασμα ήταν πετρόκτιστο με τσιμέντο (ένα κτίσμα και για τις δύο βρύσες) όπως στις πλατείες των χωριών, είχε δυο βρύσες, από αριστερά ήταν με σωλήνα που έτρεχε συνέχεια και από αυτή πήγα να πιω και δεξιά ήταν άλλη μια με κόκκινη βάνα(χειροκίνητη) που ήταν κλειστή και από πάνω από αυτές τις δύο βρύσες υπήρχε οριζόντια πινακίδα που έγραφε ΑΓΙΑΣΜΑ ΑΓΙΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥΣ. Αν γνωρίζετε κάτι για αυτό, αν το έχετε δει επικοινωνήστε μαζί μου γιατί έχω μια λοιμώδη ασθένεια και ζήτησα βοήθεια από τον Άγιο. Σας ευχαριστώ προκαταβολικά.
Kostantinosve
Τακτικό Μέλος
Τακτικό Μέλος
Δημοσιεύσεις: 61
Εγγραφή: Κυρ Ιούλ 13, 2008 5:00 am
Τοποθεσία: Θεσσαλονίκη@Κωνσταντίνος@Νεα Μηχανιώνα
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από Kostantinosve »

ζήτησε καλύτερα μετα απο ευλογία του πνευματικού να πιείς Μεγάλο Αγιασμο που πίνετε αντι Θείας Κοινωνίας σε όσους έχουν επιτίμιο και δεν μπορούν να δόθούν τα Θεία και Τίμια αυτά Δώρα , καταλαβαίνεις την θεραπευτική τους ιδιότητα ; και όταν βρείς το αγίασμα πίνεις και απ' αυτό ,

ο Θεός μαζί σου ,να εύχεσαι ...
Κυριε Ιησού Χριστέ ελέησον με . . .
Υπεραγία Θεοτόκε σώσον ημάς . . .
Απάντηση

Επιστροφή στο “Ιερές Μονές/Προσκυνήματα εκτός του Αγίου Όρους”