Bρες τον Άγιό σου...

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

Άβαταρ μέλους
marinam
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 1018
Εγγραφή: Δευ Νοέμ 08, 2010 3:47 pm
Τοποθεσία: ΕΝ ΙΩΑΝΝΙΝΟΙΣ

Re: Bρες τον Άγιό σου...

Δημοσίευση από marinam »

Παιδιά αυτά τα όνειρα ΕΛΕΟΣ.

εγώ βλέπω συχνά (8 φορές, μη γελάτε, ξυπνάω και είμαι :20 ) (και με το φτωχό μου το μυαλό το έχω αναλύσει :mrgreen: ) ένα Ιερεά να κάνει την Θεία Λειτουργία να είναι κανονικά ντυμένος με τα άμφιά του και εγώ να μην μπορώ να πλησιάσω, να θέλω να σηκώσω τα χέρια να τα κουνήσω να με δει και να μην μπορώ, να προσπαθώ να φωνάξω να με ακούσει και να μην μπορώ. Στην αρχή μια τον είδα σε μια Εκκλησία που ήταν πολύ παλιά αλλά δεν έχω πάει ποτέ μου να πω ότι την γνωρίζω και να σας πω ότι έιναι η τέδε, αλλά τις υπόλοιπες τον είδα στην Εκκλησία του χωριού μου. Αυτόν τον Ιερέα τον γνωρίζω.

Και άλλη μια φορά παιδιά που το είπα νομίζω στην Αγγελικοχολ (αν λέγεται έτσι, συγγνώμη Αγγελική μου δεν θυμάμαι το νικ νειμ σου :cry: ) είδα κάτι που δεν μπορώ να το περιγράψω, πολύ τρομακτικό όμως "πράγμα" εγώ γονατιστή, σαν να με κρατούσαν γιατι δεν μπορούσα να κουνηθώ, και ήθελε τάχα μου τώρα να τον προσκυνήσω, να φιλήσω το χέρι του, κάτι τέτοιο. Μην σας πω πως ξύπνησα. :20 :20 :20 :20 :20 :20

Μα είναι δυνατόν κοτσαμ :mrgreen: γομαρι ετών 29 να φοβάμαι να πλησιάσω Ιερέα? δεν ξέρετε πόσο ψυχοφθορο είναι αυτό. μόνο όποιος ήταν στην θέση μου θα το αντιλαμβάνεται.

και όσο για τα όνειρα πριν ως κοσμικός δεν είχα τέτοια πράγματα. σαν βόδι κοιμόμουν. για αυτό υπομονή περί ονείρων.. καλήτερα να ρωτήσεις τον Πνευματικό σου αφού έχεις και θα σου πει.
Μὴ χωρίσεις μὲ τῆς δόξης τῶν μαρτύρων σου γλυκύτατε Ἰησοῦ ὅτι τέτρωμαι τῆς σῆς ἀγάπης ἐγώ ἀλλὰ ἐνίσχυσον μὲ διὰ τὸ μέγα σου ἔλεος, Χριστέ * Τίς Θεὸς μέγας ὡς ὁ Θεὸς ἡμῶν; σὺ εἶ ὁ Θεὸς ὁ ποιῶν θαυμάσια μόνος * Κύριε Ἰησοῦ Χριστέ Υἱὲ τοῦ Θεοῦ ἐλέησόν με
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”