Υπάρχουν εξωγήινοι?

Εδώ τίθενται Πνευματικά Ερωτήματα.

Συντονιστής: Συντονιστές

koskas
Συστηματικός Αποστολέας
Συστηματικός Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 160
Εγγραφή: Παρ Σεπ 22, 2006 5:00 am
Τοποθεσία: πελοπονησος
Επικοινωνία:

Δημοσίευση από koskas »

Ο ΘΕΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ
ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΤΑΓΚΑΛΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ :wink:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟ
ΕΑΝ ΕΙΠΩΜΕΝ ΟΤΙ ΑΜΑΡΤΙΑΝ ΟΥΚ ΕΧΟΜΕΝ ΕΑΥΤΟΥΣ ΠΛΑΝΩΜΕΝ
lovethink
Κορυφαίος Αποστολέας
Κορυφαίος Αποστολέας
Δημοσιεύσεις: 5014
Εγγραφή: Πέμ Μαρ 09, 2006 6:00 am

Δημοσίευση από lovethink »

koskas έγραψε:Ο ΘΕΟΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΜΑΣ ΕΧΕΙ ΑΠΟΚΑΛΥΨΕΙ ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΑΜΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΥΠΗΡΧΑΝ ΚΑΙ ΕΞΩΓΗΙΝΟΙ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΟΣ ΠΩΣ ΘΑ ΤΟ ΕΙΧΑΜΕ ΜΑΘΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΠΟΥ ΓΡΑΜΜΕΝΟ
ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΑΛΛΗ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΑ ΤΑΓΚΑΛΑΚΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥΣ :wink:
ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΤΟΝ ΜΕΡΚΟΥΡΙΟ
Ρε παιδιά κουλάρετε λίγο
Ρε Ιωσήφ μη με διαβάλεις και μη βάζεις στο στόμα μου λόγια που δεν είπα σε παρακαλώ
Αν εσείς βάζετε το χέρι σας στη φωτιά ότι δεν υπάρχει ΖΩΗ ίχνος ζωής πουθενά στο σύμπαν βάλτε το
Εγώ δεν το βάζω
Δεν πιστεύω στα ούφο και στους εξωγήινους και σε όλη αυτή τη παραφιλολογία ( ή μάλλον τα ούφο πιστεύω ότι είναι κατασκοπευτικά των Αμερικανών )

Στο παρελθόν, ο Άρης φαίνεται ότι διέθετε νερό και επομένως θα μπορούσε να υπάρχει σε αυτόν και κάποιο ίχνος ζωής. Μόνο η εύρεση απολιθωμάτων όμως θα μας οδηγούσε σε ασφαλή συμπεράσματα. Εκτός από τη Γη, τρία ακόμα ουράνια σώματα είναι πιθανό να έχουν ωκεανούς. Τα δύο από τα φεγγάρια του Δία –η Ευρώπη και η Καλλιστώ– ενδέχεται να διαθέτουν ωκεανούς, επειδή όμως βρίσκονται μακριά από τη «ζεστασιά» του Ήλιου, τους καλύπτει ένα λεπτό στρώμα πάγου. Το τρίτο ουράνιο σώμα είναι ο Τιτάνας, το φεγγάρι του Κρόνου, που μπορεί να διαθέτει ωκεανούς υγρής αμμωνίας και νερού κάτω από την επιφάνειά του. Και στις τρεις περιπτώσεις, η ύπαρξη ζωής θα σχετίζεται με πολύ αρχικές μορφές ζωντανών οργανισμών
Απλούστερες μορφές ζωής είναι πιθανό να υπάρχουν σε άλλους πλανήτες. Το μόνο αναμφισβήτητο γεγονός είναι ότι ο άνθρωπος διαφέρει από όλους τους ζωντανούς οργανισμούς του πλανήτη μας, χάρη στη γλώσσα, στην ηθική και στη συνείδηση που τον διακρίνουν. Αυτά τα τρία στοιχεία είναι αρκετά για να μας θεωρούμε μοναδικούς!
(απόσπασμα από άρθρο )
Από εκεί και πέρα δεν βρίσκω το λόγο της απότομης επίθεσης κάποιου επειδή είπαμε ότι οι Γέροντες δεν ξέρουν και τα πάντα
ΚΑΝΕΙΣ δεν ξέρει τα πάντα
Απάντηση

Επιστροφή στο “Πνευματικά Ερωτήματα”